Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. októbra 2022

Sudca Sobolovský čelí piatim disciplinárnym návrhom, rozhodoval aj v spore o Kočnerove zmenkySudca Okresného súdu Bratislava V Michal Sobolovský, ktorý mimo iného rozhodoval v spore o vyplatenie miliónových zmeniek medziZdieľať
img_5715_copy 676x451 18.10.2022 (Webnoviny.sk) - Sudca Okresného súdu Bratislava V Michal Sobolovský, ktorý mimo iného rozhodoval v spore o vyplatenie miliónových zmeniek medzi Marianom Kočnerom a spoločnosťou Markíza Slovakia, čelí spolu piatim disciplinárnym návrhom vrátane návrhu na zbavenie funkcie sudcu. Vyplynulo to z utorňajšieho disciplinárneho pojednávania, v ktorom čelí návrhu na zrážky zo mzdy za spolu 20 skutkov, v rámci ktorých nevypracoval načas rozsudok.


Dôvodom disciplinárnych návrhov sú podľa predsedníčky Okresného súdu Bratislava V Anny Križákovej prieťahy v konaní. Momentálne má Sobolovský dočasne pozastavený výkon funkcie sudcu. Zároveň podľa vlastných slov čelil aj trestným oznámeniam zo strany vedenia súdu.

Zdravotné problémy


Sobolovský nevypracovanie rozsudkov odôvodňuje zdravotnými problémami, ktoré podľa neho spôsobila aj šikana zo strany vedenia okresného súdu. Celá vec je pritom podľa neho spojená s faktom, že zastavil konanie o jednej z miliónových zmeniek.

Sudcovská rada Okresného súdu Bratislava V žiadala ešte začiatkom roka 2020 vtedajšieho ministra spravodlivosti Gábora Gála, aby konal v prípade sudcu Sobolovského. Konkrétne od ministra požadovali, aby v prípade sudcu podal návrh na dočasné pozastavenie jeho funkcie. Návrhu nakoniec v júni 2020 vyhovel disciplinárny senát Súdnej rady SR.

Prezývka "Slimák"


Sudca 30. januára 2020 verejne vystúpil v súvislosti s prípadom zmeniek televízie Markíza a žiadal odchod vedenia Okresného súdu Bratislava V. Podľa neho totiž niekto zo súdu vyniesol informáciu Marianovi Kočnerovi o tom, že pre originál zmeniek si príde polícia. Ešte pred vyšetrovateľmi ich však zo súdu vyzdvihol advokát Kočnera Andrej Šabík. Sobolovský tiež kritizoval spôsob prerozdeľovania spisov na súde.

Rada okresného súdu argumentovala pri návrhu na dočasné pozastavenie výkonu funkcie Sobolovskému prieťahmi v rozhodovaní či komunikáciou Kočnera cez aplikáciu Threema. Sudcu Sobolovského v nej pritom spomínali pod označením „Slimák“, nie však v súvislosti s ovplyvňovaním rozhodovania.


Sobolovský je sudcom Okresného súdu Bratislava V a pojednával civilný spor o zmenkách televízie Markíza medzi spoločnosťou Správa a inkaso zmeniek Mariana Kočnera, Pavlom Ruskom a spoločnosťou Markíza Slovakia. Vo veci však nerozhodol, kým sa nezačalo viesť trestné konanie.
Zdroj: Webnoviny.sk - Sudca Sobolovský čelí piatim disciplinárnym návrhom, rozhodoval aj v spore o Kočnerove zmenky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mestský štýl s pánskymi trekovými topánkami
<< predchádzajúci článok
Tesco učí deti, ako neplytvať jedlom