Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2007

Súdia spoločníka Mikuláša Č., bývalého riaditeľa Security 3Výpoveďami svedkov a znalcov pokračovalo dnes na Krajskom súde v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie s 32-ročným Jánom Č., stíhaným za trestné činy pokusu vraždy, porušovania domovej ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 24. januára (WEBNOVINY) – Výpoveďami svedkov a znalcov pokračovalo dnes na Krajskom súde v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie s 32-ročným Jánom Č., stíhaným za trestné činy pokusu vraždy, porušovania domovej slobody a nedovoleného ozbrojovania. Ján Č. bol v roku 1997 riaditeľom civilnej bezpečnostnej služby Security 3, ktorej majiteľom bol údajný boss banskobystrického podsvetia Mikuláš Č.

Pokus vraždy mal Ján Č. spáchať 2. mája 2003 voči sestre svojej dôvernej priateľky, s ktorou žil takmer päť rokov. Vnikol do ich bytu a svoju obeť postrelil nezistenou zbraňou do hlavy a bodol do chrbta nožom. Nebyť rýchleho zásahu lekárov a následných operačných zákrokov, žena by zomrela. Pred súdom vypovedala susedka, na balkón ktorej ušla sestra napadnutej po útoku Jána Č. Podľa svedkyne mladá žena bola v šoku, kričala, že zabili jej sestru a žiadala privolať políciu. Svedčila i hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorá Jána Č. krátko po čine zadržala. Podľa policajtov dal si založiť putá a tváril sa, že nevie o čo ide. V dychu mu zistili alkohol.

V byte Jána Č. našli takmer 70 kusov nábojov kalibru 22 Short a pištoľ Kora na flobertové náboje, ktorá nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Nebola to však zbraň, ktorú Ján Č. použil. Nenašiel sa ani nôž, ktorým bola žena zasiahnutá.

Pojednávanie sa koná v neprítomnosti obžalovaného, ktorému v máji 2005 Najvyšší súd SR nepredĺžil väzbu, pretože krajský súd nekonal. V októbri toho istého roku Ján Č. napadol v bare 47-ročného Španiela. O pár dní ušiel policajtom, ktorí ho predvádzali ako podozrivého. Od januára 2006 je na neho vydaný zatykač. Predseda senátu informoval, že od neho dostal rozsiahly list. Ján Č. v ňom tvrdí, že skutok nespáchal a je nevinný. Na obe sestry podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a žiada ich vyšetriť, či nie sú narkomanky a či sú duševne spôsobilé svedčiť v jeho veci.

Na návrh obhajoby sudca pojednávanie odročil na február, kedy vypočuje súdnu lekárku, prípadne ďalších svedkov. Senát zamietol návrh obhajcu vypočuť troch svedkov, ktorých vo svojom liste uviedol obžalovaný. Ján Č. v liste, ktorý označil i za záverečnú reč, očakáva, že senát bude voči nemu nestranný a spravodlivý.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cieľom združenia sudcov je dosiahnuť spokojnosť sudcu i občana
<< predchádzajúci článok
Petranský verí, že bude šéfom Ústavu pamäti národa