13. septembra 2009

Súhrn nedeľňajších výsledkov Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov zápasov nedeľňajšieho 2. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy: HC K-Cero Nitra - HC Košice 4:2 (0:1, 1:1, 3:0) Góly: 26. M. Slovák ...

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov zápasov nedeľňajšieho 2. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy:

HC K-Cero Nitra - HC Košice 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

26. M. Slovák (Gráčik, M. Kováčik), 47. H. Ručkay (S. Saliji, M. Štefanka), 49. Rumpel (E. Čaládi, M. Slovák), 60. T. Chrenko (H. Ručkay) - 8. S. Gron (Húževka, Kledrowetz), 31. S. Gron (Jenčík, Tabaček)

Vylúčenia:
7:7 na 2 min, navyše: Gráčik (Nitra) 10 min. za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, M.Orolin, 2905 divákov

Nitra: M. Laco - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, M. Novák, Jass, Ďurkech - Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi - Gráčik, M. Slovák, M. Kováčik - S. Saliji, M. Štefanka, Kmeč - Rumpel, Dobrý, H. Ručkay
Košice: J. Hudáček - P. Mikuš, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, M. Grman, Deyl, Pichnarčík, Baláž - Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Jenčík - Höglund, Húževka, Kmiť - Šimurda, Juraj Sýkora, M. Mertel

Súboj mužstiev, ktoré v úvodnom extraligovom kole prehrali, priniesol už od začiatku svižný hokej. Do prvej vážnejšej šance sa dostal domáci Saliji, ale Hudáček sa stačil presunúť a zmariť jeho príležitosť. Nitrania pokračovali v tlaku na košickú bránku, v 8. min však "zahrmelo" na opačnej strane: v skrumáži sa presadil dôrazný Gron a hostia viedli. V 12. min mohol byť náskok hostí dvojgólový, ale Huna nepremenil nájazd po vysunutí od Bartoša.

Domáci Nitrania nepoľavili v aktivite ani v druhej tretine a odmenou im bol vyrovnávajúci gól. V 26. min našla dobrá prihrávka spoza bránky nekrytého Slováka a začínalo sa akoby odznova. O tri minúty neskôr sa skóre mohlo opäť meniť, ale k puku pred odkrytou bránkou sa nedostal Húževka. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo v polovici zápasu Gronovi, ktorý prevzal spätnú prihrávku od Jenčíka a tvrdou strelou poslal hostí druhýkrát do vedenia. Do konca druhej časti sa potom viac vylučovalo ako hralo, obe mužstvá nevyužili ani dvojnásobnú presilovku.

Do tretej časti vkročili lepšie domáci. Hneď v úvodných sekundách nevyužil výbornú príležitosť Čaládi, keď sa po Podstavkovej prihrávke ocitol sám pred Hudáčkom. O dve minúty nato sa stretnutie predčasne skončilo pre domáceho kapitána Kmeča, ktorý si po strete s Mikušom zranil pravú nohu. V 46. min opäť neuspel Čaládi, ale o minútu neskôr už Hudáček kapituloval. Z ľavej strany potiahol puk Saliji a aj so šťastím ho posunul pred odkrytú bránku na Ručkaya, ktorý vyrovnal. O ďalšie dve minúty išli domáci po prvý raz do vedenia, keď sa po najkrajšej akcii zápasu a spolupráci s Čaládim a Slovákom presadil Rumpel. Hostia zostali inkasovaným gólom zaskočení a dopúšťali sa viacerých chýb v obrane. Jednu z nich mohol v 56. min potrestať Slovák, ale jeho blafák do bekhendu Hudáček zneškodnil. Na opačnej strane nepriniesli vyrovnanie šance Kmiťa, ani tvrdá strela Tabačeka. Hostia neuspeli ani pri hre bez brankára v závere stretnutia. Naopak, do ich opustenej bránky uzavrel skóre Chrenko.

Peter Oremus (tréner Nitry): "Zápas bol vynikajúci z oboch strán. Vedeli sme, že Košice disponujú veľkou útočnou silou, ale aj my sme si vytvorili šance. Víťazstvo si veľmi ceníme."

Anton Tomko (tréner Košíc): "V búrlivej atmosfére sme videli rýchly, dynamický hokej. Žiaľ, z našej strany mal zápas podobný scenár ako ten predchádzajúci. V prvej tretine sme nevyužili samostatný nájazd, nastrelili sme žŕdku v presilovke.. Ak by sme odskočili na rozdiel dvoch gólov, možno by sme sa upokojili. Mrzia nás najmä nezužitkované presilovky piatich proti trom. V tretej tretine sme doplatili na chyby v obrannom pásme. V závere zápasu sme sa snažili o vytvorenie tlaku, ale to sa nám nepodarilo ani pri power play."

HC'05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)

4. Bulík, 21. Bulík (Kolba), 24. Bauer (Drotár, Miroslav Hlinka), 32. Pardavý (Bulík) - 2. Kocák (T. Višňovský, Jarolín), 25. Zálešák (T. Višňovský, Pálffy), 32. Pálffy (Schnabel, T. Višňovský)

Vylúčení:
6:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - Stano, Bundil, 3200 divákov

Banská Bystrica: Petrík - Kolba, Bauer, Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena - Paľov, Miroslav Hlinka, Drotár - V. Országh, Bulík, Pardavý - Dian, Sabol, Jánoš - Ižvolt, Češík, Tonkovič
Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, Škápik, M. Výborný, Škadra, R. Jendek, Beňa, Schnabel - Pálffy, Zálešák, Gula - R. Školiak, Kostourek, D. Pašek - Kocák, Jarolín, T. Višňovský - Kutálek, F. Novák, Šátek

V Banskej Bystrici sa hral obojstranne atraktívny útočný hokej s množstvom šancí. Vedenia sa ujali hostia: po Višňovského prihrávke spoza bránky sa presadil pred Petríkom Kocák. O dve minúty neskôr domáci odpovedali - po chybnej rozohrávke Gründlinga nedal Falterovi šancu Bulík. Bystričania potom nevyužili takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov a v závere tretiny netrafil Jánoš poloprázdnu bránku.

Po prestávke išli do vedenia hostitelia, a to v oslabení, keď po 30 sekundách využil únik Bulík. V 24. min "Barani" tentoraz ťažili z presilovky, keď Hlinkovu prihrávku tečoval v medzikruží Bauer - 3:1. Skaličania však odpovedali už o 19 sekúnd, keď sa Zálešák z ľavej strany natlačil pred Petríka a prekonal ho. Skalický útočník mohol vyrovnať v 26. min, ale brankár Bystričanov mal v tomto prípade navrch. O minútu neskôr mal gól na hokejke Jánoš, ale opäť mu nevyšla koncovka. Potom zneškodnil skalický gólman tutovku Sabolovi a následne Jánoš opäť netrafil odkrytú bránku. Prišiel trest, keď strelu Schnabela od modrej tečoval Pálffy - 3:3. Domáci však rýchlo zareagovali: 12 sekúnd nato poslal totiž Bulík z rohu ihriska puk pred bránku Skalice, kde bez prípravy zakončil Pardavý. Kanonier hostí Pálffy mohol vyrovnať v poslednej minúte druhej tretiny v presilovke, no proti bol skvelý Petrík.

V tretej tretine zaplnený štadión v Banskej Bystrici gól nevidel, hoci sa hralo ofenzívne a s príležitosťami na oboch stranách. Najväčšie možnosti nevyužili Ižvolt a Češík na domácej strane. Vyrovnať na opačnej mohli Školiak, keď išiel sám na Petríka, a po ňom Zálešák. Obaja gólmani však predviedli skvelé výkony.

Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Proti Skalici sme mali v uplynulej sezóne veľmi zlú bilanciu a chceli sme to dnes zmeniť. Dokázali sme odpovedať na prvý gól hostí a v druhej tretine sa roztrhlo vrece s presnými zásahmi. Vytvorili sme si šance, ale nevedeli sme ich využiť. V power play stálo pri nás šťastie, keď puk poskakoval na bránkovej čiare. Predviedli sme kolektívny výkon a chlapcom musím poďakovať. Veľmi si cením skalp vicemajstra.

Ján Faith (tréner Skalice): "Bolo to vyrovnané stretnutie pri hre päť na päť, ale v presilových hrách domáci vyvíjali tlak. Dostávali sme góly po hrubých chybách našich obrancov. My sme zaváhania domácich hráčov nezužitkovali a mali sme aj niekoľko nevyužitých nájazdov, preto sme prehrali."

HK Orange 20 - HC Slovan Bratislava 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

55. Bakoš (tr. strieľanie) - 6. Demel (Kuľha, J. Kováčik), 22. Hujsa (Tesařík), 35. Tesařík (Demel, Kuľha), 53. Lipianský (Vaic, Richard Huna)

Vylúčení:
6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Valachovič - Junek, Zvrškovec, 447 divákov

HK Orange 20: Čiliak - Jaborník, Rais, Slimák, Jankovič, Šiška, M. Marinčin, T. Devečka, Vojsovič - L. Hudáček, A. Šťastný, J. Gašparovič - M. Bakoš, Grošaft, Uhnák - M. Lisoň, Mlynarovič, Ján Sýkora - Šimčák, J. Petro, Jankovský
Slovan Bratislava: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Turunen, Tulupov, Tesařík, M. Hruška, Huba - Demel, Hujsa, Kuľha - V. Nemec, A. Nedorost, D. Skokan - Richard Huna, Lipiansky, Vaic - A. Bezák, O. Rusnák, T. Varga

V 6. min Bratislavčania "vyšachovali" domácich mladíkov: po osi Kováčik, Kuľha dostal Demel ideálnu prihrávku pred bránku a ponad vyrážačku Čiliaka otvoril skóre. Hneď po zmene strán hostia využili chybu pri striedaní "dvadsiatky" počas oslabenia, keď na ploche zostal iba jeden obranca. Tesařík skvele prihral na útočnú modrú Hujsovi, pre ktorého už nebol problém prekonať domáceho brankára. V 35. min počas presilovky po kombinácii na jeden dotyk po linke Kuľha, Demel, Tesařík zvýšili slovanisti na 3:0. V 53. min si spoza bránky nakorčuľoval Lipiansky, dostal prihrávku od Vaica a prekonal Čiliaka pomedzi betóny. O 3 min neskôr premenil trestné strieľanie Bakoš čím znížil na 1:4 a zároveň napokon uzavrel skóre stretnutia.

Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): "Pred takým súperom, akým je Slovan, máme vždy rešpekt, čo bolo v prvej tretine aj vidieť. Od druhej tretiny chlapci pridali, boli dôrazní v súbojoch, chceli hrať hokej. Keď budú takto pokračovať, máme na čom budovať."

Antonín Stavjaňa (trénera Slovana): "Dali sme príležitosť hokejistom, ktorí nehrávajú často. S prístupom niektorých som nebol spokojný. V ďalšom priebehu súťaže musia predviesť kvalitnejšie výkony, aby sme s nimi mohli rátať. V tomto stretnutí sme mali možnosť vyskúšať si presilovky a niektoré herné situácie, lebo nás čaká náročná séria na ihriskách súperov."

Dukla Trenčín - MHC Martin 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)

11. T. Radulay (Šimíček, Gabriš), 23. Tybor, 26. Dubec (Valčák, Paroulek) - 5. Polák (Uram, Jabrocký), 8. Jabrocký (Appel, L. Říha), 14. I. Dornič (Polák, Jabrocký), 40. Trokan (I. Baček, Appel)

Vylúčení:
7:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Brath, M. Novák, 3280 divákov

Trenčín: Murín - Sekeráš, Kvetan, Fatyka, Gabriš, Hančák, J. Liška, Trefný - Dubec, Valčák, Paroulek - T. Radulay, Šimíček, Filo - Balga, E. Hartmann, Tybor - L. Ružička, T. Troliga, Lobotka
Martin: Križan - Polák, Klepáč, Zukal, Ďatelinka, Drgoň, Šimka, Pozník - Uram, I. Dornič, Jabrocký - Appel, L. Říha, Trokan - Themár, M. Beran, Markovič - Škumát, Galamboš, I. Baček

Pod Čákovým hradom sa hralo svižné a zaujímavé stretnutie. Uram v 4. min hľadal pri pravej žŕdke Dorniča, ale ten jeho myšlienku nepochopil. Už o niekoľko sekúnd však pri pokračujúcej akcii otvoril skóre stretnutia Polák, ktorý tým využil presilovú hru Martina. V 8. min získali hostia po účinnom "forčekingu" puk v útočnom pásme, Appel uvoľnil Jabrockého a ten bez problémov upravil na rozdiel dvoch gólov - 0:2. Ešte v polovici úvodnej tretiny si na Šimíčkovu prihrávku nakorčuľoval Radulay a upravil na 1:2. Dve minúty pred prvou sirénou mohol vyrovnať Gabriš, ale jeho "tutovku" napriek odkrytej bránke schoval do svojej lapačky Križan.

Aj druhá dvadsaťminútovka sa odvíjala v tempe a fanúšikovia sa bavili. Dukla hneď od prvých sekúnd išla za cieľom vyrovnať a v rozpätí necelých štyroch minút sa jej to aj podarilo. Najskôr v 23. min znížil po "závare" Tybor a v 26. min sa po odrazenom puku vrhol Dubec a bolo 3:3. Martin mohol ísť do vedenia päť minút pred druhou prestávkou, ale strelu Markoviča zastavila žŕdka. Tesne pred koncom tretiny síce Beran v dobrej pozícii Murína neprekonal, 33 sekúnd pred druhou sirénou však Trokan poslal svoj tím opäť do vedenia.

Trenčín začal aj tretiu tretinu tlakom, ale Lobotka a Troliga neuspeli ani na dvakrát. Po niekoľkých dobrých zákrokoch Murína sa v polovici tretej tretiny natlačil pred Križana Paroulek, ale martinský brankár jeho strelu vyrazil. Následne sám z ľavého kruhu trestuhodne netrafil Říha a Dukla bola stále na dostrel. Martin sa sústredil najmä na rýchle brejky a aj s pomocou zbytočných vylúčení Trenčanov dotiahol zápas do úspešného konca.

František Hossa (tréner Trenčína): "Vstup do zápasu sme mali veľmi zlý, pretože sme prehrávali o dva góly. Potom sme však úplne zmeneným výkonom dokázali vyrovnať a mužstvo verilo, že nasadením a zvýšenou aktivitou môže urobiť dobrý výsledok. Pripravovali sme sa na to, že súper bude hrať na brejky. Rozhodujúci gól sme však dostali po naše hrubej chybe. Potom sme ešte síce mali nejaké šance, ale tie sme už nedokázali využiť. Trápia nás zranenia viacerých hráčov. Miklík pôjde s ramenom na rezonanciu, Ďuriš má problémy s malíčkom na ruke a v tomto zápase bol tvrdo nastrelený Sekeráš, ktorého presnejšiu diagnózu budeme poznať v nasledujúcich dňoch."

Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): "Pricestovali sme na zápas vlakom s veľkým množstvom fanúšikov a duel sme odohrali prakticky v domácej atmosfére, za ktorú musím našich priaznivcov pochváliť. Veľmi dôležité a rozhodujúce pre naše víťazstvo bolo najmä to, že sme dokázali hrať bez vylúčení a nemuseli sme plytvať silami v oslabeniach."

HK Spišská Nová Ves - HKM Zvolen 4:3 po sam. nájazdoch (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

7. Lemešani (Rojkovič), 11. S. Pavličko (M. Školiak, Holečko), 37. Smotrila (S. Pavličko, Harabin), rozhodujúci sam. nájazd premenil Prokop - 5. J. Kopecký (Ľ. Hurtaj), 12. J. Kopecký, 53. J. Kopecký (Ľ. Hurtaj, M. Chovan).

Vylúčení:
6:10 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Valach, Gašparík, 2874 divákov

Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Harabin, Gurčík, Rojkovič, Petruk, Horský, Borovský, Čintala - Holečko, S. Pavličko, Staroň - Leskovjanský, L. Jurík, Macejka - Vartovník, Hamrák, Prokop - Lemešani, Heizer, Smotrila
Zvolen: J. Laco - Javín, J. Valach, L. Čierny, Juraško, Ďaloga, Hraško, Ťavoda - Sochor, R. Liščák, Gálik - M. Chovan, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký - Pavliš, F. Turek, V. Baláž - Lelkeš, Otčenáš, Marcinek

Na Spiši sa hral od úvodu dynamický hokej. Aktívnejšie začali domáci, no šance Juríka či Staroňa zostali nevyužité. Hostia sa ujali vedenia vôbec zo svojej prvej strely v zápase. Domáci obrancovia nepokryli Kopeckého a ten vymietol ľavý roh Polcovej bránky. Spišiakov gól vyburcoval k aktivite a tá bola odmenená gólom. V 7 min pálil od modrej Rojkovič, Laco puk vyrazil len pred seba a osamotený Lemešáni vyrovnal. Vzápätí hral Zvolen presilovku, no obrovské šance v nej mali paradoxne domáci. Macejka a Hamrák však pálili slepými. V 11. min hrali v početnej výhode domáci a po Školiakovej strele a Pavličkovom teči viedli 2:1. Dlho sa však netešili, keď o minútu vyprodukoval Gurčík hrúbku, ktorú opäť trestal Kopecký a upravil stav tretiny na 2:2.

V druhej tretine prevzali opraty vývoja duelu do rúk hostia. Neraz zovreli domácich do svojich útočných klieští, no výborný Polc držal svojich nad vodou. Tí sa spod tlaku vymanili hlavne v presilovkách a jednu z nich v 37. min po nádhernej akcii Pavlička využil Smotrila - 3:2.

V tretej tretine sa hra opäť vyrovnala. V 45. min hrali hostia 45 sekundovú presilovku piatich proti trom, gól však nedali. Toho sa dočkali v 53. min, kedy po peknej Hurtajovej prihrávke Kopecký skompletizoval svoj hetrik a poslal zápas do predĺženia. V ňom gól nepadol a tak o víťazovi rozhodovali až samostatné nájazdy. V nich boli góloví len domáci a prvýkrát sa tak v sezóne tešili z víťazstva.

Marián Horváth (tréner Spišskej Novej Vsi): "Diváci videli vynikajúci hokej plný zvratov v obranno-útočnom štýle. My sme inkasovali góly po individuálnych hrubých chybách, čo musíme odstrániť. Samozrejme s výsledkom som spokojný. Som rád, že sme potešili našich fanúšikov."

Miloš Holaň (tréner Zvolena): "Som sklamaný, prišli sme si minimálne po dva body a máme len jeden. Prvú tretinu sme vôbec nehrali dobre, no po zmenách v zostave sme tú druhu ovládli. Gól však dal súper a tak sme v tretej časti hry museli ísť na maximum a Kopeckým vyrovnali. Opäť sme neuspeli v samostatných nájazdoch. Atmosféra na Spiši bola super a je len dobre, že sa extraliga vrátila do takéhoto prostredia."

HK ŠKP Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Gól:
18. Marcel Haščák (I. Rataj), 22. Igor Majeský (Šechný, P. Segľa), 27. Marcel Haščák (I. Rataj, A. Lapšanský), 37. Škovira (Klouda), 44. Mašlonka (Klouda) - 28. M. Bartánus (Mikula)

Vylúčení:
8:5 na 2 min, navyše Pohanka na 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, Oravec (obaja Lipt. Mikuláš) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország - Korba, Gajan, 1593 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, J. Brejčák, Bartoň - Škovira, Klouda, A. Kroták - P. Segľa, Šechný, Igor Majeský - A. Lapšanský, Rataj, Marcel Haščák - Mašlonka, V. Žemba, P. Svitana
Liptovský Mikuláš: Hála - Heš, D. Devečka, Kumstát, M. Bača, Privoznik, P. Lištiak, Martinka - Tomášek, J. Halaj, Cibuľa - M. Bartánus, Pohanka, Mikula - Roháč, Kuric, Ďurný - M. Oravec, Durdiak, Kadura

Podtatranské derby ponúklo divákom zaujímavé predstavenie už od úvodných minút. Oba tímy hrali v rýchlom tempe a akcie sa striedali na oboch stranách. Žiarili aj obaja brankári, keď zneškodnili gólové šance Krotáka, Lapšanského, Cibuľu a Halaja. V 18. minúte Lapšanského dravý prienik ešte Hála zmaril, ale z pokračujúcej akcie skóroval Haščák - 1:0. Popradskú možnosť pridať druhý gól nevyužil po veľkom tlaku pred koncom tretiny Škovira.

"Kamzíci" si to vynahradili v úvode druhej časti, keď Šechný našiel pred bránkou Majeského, ktorému stačilo len doraziť puk za čiaru. S chuťou hrajúci Popradčania postupne ovládli dianie na ľade a z ich tlaku rezultoval tretí gól, keď zblízka pretlačil puk do bránky s chuťou hrajúci Haščák. Liptáci však nezložili zbrane a už o minútu znížil v presilovke Bartánus. Navyše, krátko nato nastrelili hostia žŕdku Šimonovičovej svätyne. V 33. minúte však Pohanka inkasoval trest 5 minút a do konca zápasu, ktorý zúročil Škovira po kanonáde na Hálu na štvrtý gól domácich.

Útočný koncert Popradčanov pokračoval aj v záverečnej časti, keď v 53. minúte Mašlonka bezpečne premenil únik dvoch na jedného - dokonca vo vlastnom oslabení. Gól definitívne zlomil odpor hostí a domáci za skandovaného potlesku ukázali niekoľko pekných kombinačných akcií, ktoré však Hála zneškodnil.

Vladimír Klinga (tréner Popradu): "Dnes sme predviedli od prvého do posledného hráča disciplinovaný výkon v obrane i útoku. Výsledok je síce 5:1, ale nebolo to jednoduché. Zápas sa mohol vyvíjať aj inak. Víťazstvo teda netreba preceňovať, je potrebné pripraviť sa na ďalšieho súpera. Liga bude veľmi vyrovnaná, takže si body ceníme."

Pavol Paukovček (asistent trénera Liptovského Mikuláša): "Vedeli sme, proti akému súperovi nastupujeme. Poprad zložil z dvoch mužstiev jeden veľmi silný káder. Hral útočne a dostal nás pod tlak. V druhej tretine sa zápas zlomil za stavu 3:1 pre domácich, keď sme neznížili na 2:3. Od skóre 4:1 sa už len dohrávalo. Ďakujem chlapcom za bojovnosť a gratulujem domácim."