28. septembra 2008

Súhrn výsledkov 10. kola Corgoň ligy 2008-09

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/09: NEDEĽA ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 2:0 (1:0) Góly: 44. Masaryk, 82. ...

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/09: NEDEĽA ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 2:0 (1:0) Góly: 44. Masaryk, 82. Breznaník, ŽK: 52. Dobrotka, 71. Černák, 90. Breznaník - 26. Milinkovič, 63. K. Kuzma, rozhodovali: Samotný - Palušák, Petríček, 6885 divákov Zostavy: Slovan: Rodinger - Dobrotka (86. Sylvestr), Valachovič, Hanek, Diogo Pires - Serrano - Obžera (66. S. Angelovič), Černák, Breznaník - Masaryk, Halenár (81. Ľ. Meszároš) Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, Džogan, S. Smrek - K. Kuzma - Viazanko, Kolbas (46. L. Janič), N. Matič, Milinkovič (46. Serečin) - J. Novák V ideálnom futbalovom počasí mal v úvode jednoznačne viac z hry domáci Slovan, no košického gólmana Putnockého ako-tak vystrašil len Diogo Pires z priameho kopu v 4. min. Hostia sa dlho nevedeli dostať na súperovu polovicu a pod tlakom sa dopúšťali chýb. Po jednej z nich Masaryk našiel v 17. min na päťke Halenára, ktorý však tiesnený nedokázal zakončiť. Na opačnej strane na chvíľu priniesla vzruch aktivita Viazanka, ale dianie sa potom na dlhé minúty opäť presťahovalo pred Putnockého. Aktívny bol Halenár, ktorý v 22. min vymyslel výbornú prihrávku na Breznaníka, košický brankár však dobre vybehol. Bývalý útočník Artmedie sa blysol aj o šesť minút neskôr, keď svoj priamy kop z 18 metrov poslal do ľavej žrde. V 35. min našiel Obžera v šestnástke dobre postaveného Masaryka, ktorého ekvilibristický pokus Putnocký kryl. Slovanisti mali v prvom polčase niekoľko sľubných štandardných situácií, no nedarili sa im finálne prihrávky či centre. Minútu pred odchodom do kabín sa však "belasí" priaznivci predsa len dočkali - Valachovič z pravej strany našiel Masaryka, na ktorého volej nemal Putnocký nárok - 1:0. S chuťou hrajúci útočník belasých mal ešte v prvom dejstve tri ďalšie šance, no nebol úspešný. Po zmene strán sa tréner Košičanov Kozák snažil oživiť herný prejav svojho mužstva, na trávnik poslal mladíkov Janiča so Serečinom, no na trávniku naďalej dominoval Slovan. Väčší vzruch nastal na Tehelnom poli až po hodine hry, keď Smrekovu ťažkú "malú domov" Putnocký zle odkopol, no Halenár túto situáciu nevyužil. Na druhej strane sa o vôbec prvý strelecký pokus MFK na bránku Bratislavčanov postaral Janič, Rodinger s ním však nemal problémy. V 78. min vyšla domácim rýchla kontra, ale na Angelovičovu prihrávku ani jeden z dvojice Masaryk - Halenár nedočiahol. O dve minúty na to si pekne nabehol Breznaník, po jeho umiestnenej strele sa blysol Putnocký. V 82. min však brankár hostí kapituloval po druhý raz. Svoju snahu najskôr nedoviedol do gólového konca Meszároš, no vzápätí prihral voľnému Breznaníkovi a o víťazovi duelu bolo rozhodnuté - 2:0. V závere už slovanisti svoj náskok s prehľadom ustrážili a pripísali si skalp lídra súťaže, ktorý aj napriek prehre zostal na čele tabuľky, avšak už len o bod pred Žilinou a o dva pred "belasými SOBOTA Artmedia Petržalka - DAC 1904 Dunajská Streda 0:0 ŽK: 14. Dosoudil, 40. Velický, 54. Fodrek - 15. Marcin, 62. Gerich, rozhodovali: Chmura - Sluk, Rendko, 1180 divákov Zostavy: Artmedia: Kamenár - Velický, Saláta, Dosoudil, Szabó - Guédé - Czinege (78. Pavol Ďurica), J. Kozák ml., Fodrek - Piroska (85. Cléber Nascimento), T. Oravec Dunajská Streda: Ján Novota - Adiaba, Marcin, Pinte, Gerich (90.+ Caha) - Osei Opoku, Boya, Abena, Moughfire (46. Regedei) - Kweuke, Nlend Stretnutie Artmedie s Dunajskou Stredou bolo meraním síl s množstvom osobných súbojov v priestoroch medzi oboma šestnástkami. V 10. min domáci brankár Kamenár pohotovo vyrazil strelu Moughfira bez prípravy. Ešte v tej istej minúte na druhej strane Novota dobre vybehol a zachránil pred dravým Piroskom. O desať minút neskôr brankár hostí hruďou stlmil Oravcovu strelu. Útočník Petržalky nebol úspešný ani v 26. min, keď strieľal nepresne z otočky. Najkrajšiu akciu videli diváci sedem minút pred prestávkou - Fodrek prešprintoval takmer celé ihrisko, počas svojho sóla vyhral niekoľko osobných súbojov, no jeho technická strela tesne minula bránku hostí. Po zmene strán Novota s prehľadom kryl aj strelu Jána Kozáka z 25 metrov v 47. min. O minútu neskôr strieľal tesne vedľa bránky Fodrek. Gólom sa neskončil ani nevydarený pokus Pirosku o nožničky. Najväčšiu šancu hostí zlikvidoval v 76. min Dosoudil, ktorý včas vypichol loptu Kweukemu len niekoľko metrov pred bránkou Kamenára. Kanonier DAC-u sa následne nepresadil ani v ďalších dvoch hlavičkových súbojoch. Brankár hostí sa vyznamenal v 86. min, keď z bránkovej čiary vyrazil presnú hlavičku Oravca po prihrávke Fodrek. Vzápätí Novota vyhral aj vzdušný súboj s dôrazným Dosoudilom a minútu pred koncom si poradil aj s krížnou strelou striedajúceho Ďuricu. FC Nitra - FK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:0) Góly: 11. Rák - 64. V. Gajdoš, 80. Michal Ďuriš, ŽK: 27. Čeman - 23. Šulek, 70. Michal Ďuriš, rozhodovali: Havrilla - Chládek, Bóllo, 2610 divákov Zostavy: Nitra: Hroššo - Čeman, Martin Tóth (6. Švrček), Štajer, Ďatko - Kolár, Gruber (60. Liluašvili), Kopačka (74. Polodna), Barčík, M. Farkaš - Rák B. Bystrica: J. Ďurčo - M. Pančík, Debnár, Poljovka, Kotrys - Miroslav Tóth (70. Ľ. Vyskoč), Pečovský, V. Gajdoš, Šulek, Hučko - Michal Ďuriš (90.+ Janečka) Už v 4. min sa objavil domáci navrátilec Rák prvýkrát v akcii, no skončil po Gruberovej prihrávke v ofsajde. Krátko na to sa zranil domáci obranca Tóth a nahradil ho Švrček. V 11. min potvrdil Róbert Rák povesť strelca, keď Farkaš dostal dlhú prihrávku, vybehnuvší brankár hostí Ďurčo ho v snahe odkopnúť loptu nastrelil a dobiehajúci Rák ju nikým neatakovaný bez problémov poslal medzi tri žrde. Po góle ofenzíva Nitry ochabla, naopak, pred Hrošša sa častejšie dostávali hostia. V 18. min si na center ku vzdialenejšej žrdi nabehol Debnár, no po vzdušnom súboji s Ďatkom hlavičkoval mimo bránky. O tri minúty Šulek posunul do domácej šestnástky na Ďuriša, ktorý v dobrej pozícii zle trafil loptu. Po polhodine hry skúšal šťastie z diaľky Štajer, no jeho pokus zblokoval Pečovský. Vzápätí sa na opačnej strane uvoľnil Gajdoš v pokutovom území, Hroššo dobre vybehol a následná strela Pečovského tesne minula pravú žrď. Po prestávke skúsil šťastie ako prvý Šulek, no jeho prízemnú strelu z veľkej diaľky Hroššo chytil. Po hodine hry našiel Barčík prekvapujúcou prihrávkou Liluašviliho, ktorý sa v šestnástke zbavil protihráča a vzápätí poslal loptu tesne vedľa. Krátko na to Rákova hlavička skončila v rukách Ďurča. V 64. min prišlo vyrovnanie, keď z 25 metrov napriahol odchovanec Nitry v drese hostí Vratislav Gajdoš a prekonal Hrošša. Aj v ďalších minútach Banskobystričania ohrozovali nitriansku bránku, no Šulek ani Gajdoš úspešní neboli. V 80. min však Michal Ďuriš pekne obstrelil Hrošša a uzavrel stav na konečných 2:1 pre hostí. FC Tatran Prešov - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0) Gól: 43. Katona, ŽK: 26. Šafranko - 79. B. Bajza, 90. Salamon Wisdom, rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Vindiš, 4650 divákov Zostavy: Prešov: Buchta - Papaj, Piter-Bučko, Pikl, Josl - Šafranko - Vršajevič, Katona (84. Farbák), M. Poliaček (60. Prekop), Cleber Luis Rodrigues - E. Takáč (90.+ Belejík) Zlaté Moravce: Bolek - Klabal, Peter Farkaš, B. Bajza, Minarčík (82. Chren) - Candrák (46. Hözl), Ujlaky, Kuračka, Náther, Liška (46. Ščepko) - Salomon Wisdom Po celkom svižnom úvode sa hra v ďalšom priebehu utápala zväčša v strede poľa. Výnimkou bol len moment z 8. min, keď po centri Poliačeka brankár Zlatých Moraviec vyboxoval loptu pred seba, no Katona a ani Cleber tento fakt nevyužili. V ďalších minútach sa už hralo zväčša medzi šestnástkami. Hráči ViOn-u rozhodne neprišli do Prešova iba brániť, podnikli viacero protiútokov. V 37. min po rohovom kope Buchtovi vypadla lopta, Bajzovu strelu však spred bránkovej čiary "upratal" do bezpečia Papaj. Dve minúty pred koncom prvého polčasu poslal Erik Takáč ideálne prihrávku do behu Katonovi, proti ktorému vyštartoval gólman hostí Bolek, no šikovný stredopoliar ho šikovne prehodil a loptu poslal do siete - 1:0. Po vedúcom góle sa Prešovčania viac stiahli na svoju polovicu. Hostia mali územnú prevahu, no do šancí sa zo začiatku nedostávali, Prešovčanom hrozil najmä Kuračka. Pri troch jeho pokusoch to pred domácou bránkou horelo. Všetky situácie sa rodili najmä po štandardných situáciách, v ktorých lopty servíroval Ujlaky. "Zeleno-bieli" viac-menej vyčkávali na kontraúdery. Jeden z nich potiahol v 77. min Vršajevič, od bránkovej čiary odcentroval, no lopta z kopačky Prekopa skončila na ľavej žrdi bránky hostí. V 89. min Ujlakyho strelu zo štandardnej situácie Buchta s prehľadom kryl. Na druhej strane kontroval Belejík, brankár Bolek však vybehol a loptu zachytil. MŠK Žilina - MFK Dubnica 3:1 (0:0) Góly: 53. Adauto, 72. Jež, 87. Karoglan - 67. J. Zápotoka, ŽK: 26. Zd. Štrba, 45. Jež, 67. Tesák - 62. Zimen, rozhodovali: Fajčík - Laskovský, Kéry, 1904 divákov Zostavy: Žilina: D. Perniš - Pekarík, Piaček, Vomáčka, Tesák - Zd. Štrba - Belák, Jež (77. M. Ďurica), Vladavič (89. Leitner) - Štyvar, Adauto (83. Karoglan) Dubnica: R. Zajac - I. Obert, Jánošík, Nosek, Zimen (81. Kiška) - Kulík - J. Zápotoka, Seye, Zapalač (81. Pleva) - M. Kuzma (75. Chmelík), Porázik Staronovému trénerovi Žiliny Dušanovi Radolskému sa prvý zápas po tohtotýždňovom príchode vydaril. V prvom polčase vychádzali oba tímy zo zabezpečenej obrany. Domácim sa nedarilo dostávať sa pred dubnickú bránku najmä zásluhou nepresných kombinácii na polovici súpera. V 3. min zahrával Jež štandardnú situáciu a Piaček hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde. Z následného protiútoku sa dostali do šance hostia, Kuzma z pätnástich metrov však trafil prudkou strelou len do brankára Perniša, ktorý loptu reflexívne vyrazil. Najväčšiu príležitosť prvej polovice hry mala Žilina v 10. min, keď Tesák našiel v šestnástke Adauta, ten však z bezprostrednej blízkosti trafil do brankára Zajaca. Na ďalšie príležitosti čakali domáci fanúšikovia až do posledných minút úvodného dejstva. V 44. min to skúšal z približne 20 m Vladavič, ale brankár Dubnice stál na svojom mieste. O chvíľu nato dostal prihrávku do pokutového územia Štrba, ale bol tiesnený a k zakončeniu sa nedostal. Hostia ohrozovali žilinskú bránku len z väčších vzdialeností. Po prestávke začali "šošoni" aktívnejšie smerom dopredu. Výsledok tejto snahy sa dostavil už o osem minút po sérii prihrávok, keď Jež centroval presne na hlavu Adautovi, ktorý otvoril skóre. V 59. min po faule na Vladaviča mohol brazílsky legionár pridať svoj druhý gól v stretnutí, ale z priameho kopu tesne minul bránku. Ďalšiu gólovú šancu mali domáci v 66. min, keď Belák poslal ideálnu prihrávku do behu Štyvarovi, jeho strelu však brankár Zajac vyrazil. O chvíľu sa potvrdilo známe nedáš - dostaneš. Po Tesákovom faule kopali hostia priamy kop a Zápotoka zo 17 m oblúčikom prekonal Perniša. O päť minút neskôr poslal Žilinu opäť do vedenia Jež po akcii Vladaviča s Pekaríkom. V 85. min kopali Žilinčania pokutový kop, brankár Zajac však Vladavičovu strelu vyrazil. Ďalšiu útočnú aktivitu Žiliny zúročil striedajúci Karoglan, ktorý strelou z približne 12 metrov potvrdil víťazstvo Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:0 (1:0) Góly: 42. M. Guldan, 71. Drobný, ŽK: 34. Jelenkovič, 38. Kopúnek, 73. M. Hruška, 90. Procházka - 55. Palát, 73. Zošák, rozhodovali: Pavlík - Balko, E. Weiss, 4137 divákov Zostavy: Trnava: Kralj - L. Došek, Drobný, Doležaj, Ľ. Hanzel - Jelenkovič - Kopúnek (46. P. Ďuriš), Deváty (56. Procházka), M. Hruška - Kožuch, M. Guldan Ružomberok: Ľ. Hajdúch - Palát, J. Maslo, Peter Majerník, Jurč - P. Maslo (76. Kúkoľ) - Zošák, Kucka, I. Hodúr (60. Mašek), Božok - M. Bakoš (87. Števko) Domáci sa od úvodu snažili zatlačiť hostí do obrany, no tí zachytávali nepresné lopty Trnavčanov, a tak sa dej zápasu odohrával medzi šestnástkami. Strelecké pokusy Hanzela a Deváteho boli nepresné a Hajdúcha neohrozili. Na druhej strane nevyužil dobrú príležitosť Kucka. Vzruch nastal až v závere polčasu. V 41. min mal dobrú príležitosť Kucka, ktorý si nabehol na ideálnu prihrávku z hĺbky poľa, no brankár Kralj ho včasným vybehnutím vychytal. Platilo staré známe nedáš - dostaneš, keď z protiútoku Guldan hlavou po centri Deváteho otvoril v 42. min skóre stretnutia - 1:0. Trnavčania po zmene strán zrýchlili hru, prestriedali a hneď ich bolo plné ihrisko. Z územnej prevahy dlho nedokázali nič vyťažiť, lebo obrana Ružomberka ich do zakončenia nepúšťala. Až v 71. min sa diváci dočkali druhého gólu, keď rohový kop Hrušku poslal hlavou za chrbát Hajdúcha stopér Drobný. O štyri minúty sa po pokuse Guldana odrazila lopta od pravej žrde priamo do rúk ružomberského gólmana. V poslednej štvrťhodine sa hostia snažili výsledok skorigovať, ale uspokojení domáci ich k zakončeniu nepustili, a tak zostalo pri zaslúženom dvojgólovom víťazstve Trnavy. SITA