17. marca 2007

Súhrn výsledkov 3. kola Corgoň ligy 2006/2007

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 3. kola jarnej časti Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul: Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 1:0 (1:0) Gól: 23. Medveď, ŽK: 13. Marek Seman, ...

BRATISLAVA 17. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 3. kola jarnej časti Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul:

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 1:0 (1:0)
Gól: 23. Medveď, ŽK: 13. Marek Seman, 19. Peter Farkaš, 83. Medveď (všetko B. Bystrica). Rozhodovali: Pavlík - Balko, Palušák, 2375 divákov
Banská Bystrica: R. Zajac - Ľ. Vyskoč (62. P. Ďurica), Jelínek, Kotrys - Pečovský, Marek Seman, Peter Farkaš, M. Pančík ml. - Rendla (81. Klučiar), Semeník, Medveď (90.+ Velický)
Nitra: Senecký - Karlík (52. Valenta), Szórád, Pavol Farkaš, Ďatko - S. Bališ (59. Košút), M. Kostoláni, Štajer, M. Farkaš - Ramos (70. Babic), Grajciar
Pod Urpínom sa hral zaujímavý futbal, a to už od úvodných minút. Obe mužstvá dobre kombinovali a hrali celoplošný futbal s útočným poňatím. Nitrania už v 4. min mohli skórovať, keď Szórád z 25 metrov vpálil do žrde. Domáci mohli odpovedať ešte v tej istej minúte po Pančíkovom centri, no Semeník hlavičkoval nad brvno. V 12. min mohol hosťujúci Grajciar využiť nedorozumenie obrancov Dukly, no mieril vedľa. O dve minúty neskôr však zahrmelo na opačnej strane, keď Rendla z 25 m opečiatkoval brvno. Ani Nitrania sa nedali zahanbiť, keď po rohovom kope Štajera v 20. min pálil Szórád tesne vedľa žrde. O tri minúty neskôr vyšla domácim akcia po pravej strane. Peter Farkaš poslal loptu do pokutového územia a Medveď z voleja strelil jediný gól zápasu. Do prestávky si už obe mužstvá nevypracovali žiadnu vyloženú šancu, po zmene strán zaujala iba šanca striedajúceho Ďuricu v 62. min, ktorý mieril vedľa. Od tej chvíle sa útočník Dukly Semeník posunul na post stopéra a Banskobystričania začali hrať defenzívnejšie. Útočná snaha hostí však neslávila úspech, Zajac veľa práce v bránke nemal. Naopak mohol inkasovať Senecký, no to by musel Medveď v 85. min mieriť presnejšie.
Hlasy:
Ladislav Molnár (tréner Banskej Bystrice): "Nitra dostala málo gólov. Mala dobre organizovanú obranu, preto musím pozitívne hodnotiť naše víťazstvo, aj keď bolo vydreté a zápas bol skôr o bojovnosti. Škoda, že je teraz pauza a liga sa nehrá. Uvidím, čo to spraví s mojím mužstvom. Spokojný môžem byť iba so ziskom troch bodov."
Ivan Galád (tréner Nitry): "Úvod do zápasu sme mali veľmi dobrý, no nepremenili sme dve šance a súper dal gól. Myslím si, že to bolo rozhodujúce. Neviem, či je to daň za to, že hráme s mladým mužstvom, a tak sa nám nedarí podľa predstáv. Verím však, že sa to otočí."

MFK Košice - Slovan Bratislava 0:0
ŽK: 51. M. Sovič, 79. R. Šimko - 5. Polgár, 82. Ibragimov, rozhodovali: Samotný - Rendko, D. Hrčka, 3155 divákov
Košice: Pulen - Kaminský, Cicman (71. Kišš), T. Bašista, R. Šimko - Pavol Majerník - M. Sovič (59. J. Novák), Kolbas, N. Matič (59. Bjedov), Bicák - Pavol Jurčo
Slovan: Kiss - Dobrotka, Hanek, Polgár, Szabó - Kosmeľ (81. Janek), M. Kubala, Chlebek, Mojský - Gottwald (72. Ibragimov, 90. Struhár), Masaryk
Corgoňligový odvar videlo v Čermeli vyše 3000 divákov a svoj postoj k zápasu neraz prejavili aj piskotom. Prakticky počas celého stretnutia sa hralo len medzi šestnástkami, pričom šancí bolo ako šafránu. Slovan nastúpil na zápas bez svojich dvoch opôr Sedláka a Slováka, čo sa tiež prejavilo na jeho hre. Prvú šancu mal po štvrťhodine hry hosťujúci Chlebek, ale jeho slabú hlavičku Pulen chytil. V 29. min zahrával z ľavej strany priamy kop domáci Kolbas a takmer sa zopakovala identická situácia zo zápasu s Ružomberkom, keď si hostia strelili jediný gól. Tentoraz Kiss s námahou vyrazil na roh hlavičku svojho spoluhráča Haneka. O pár minút mal Šimkov center Sovič na dlhú nohu, a tak z toho nebolo opäť nič. Vzruch priniesla až 67. min, keď prenikal slovanista Mojský, presadil sa cez Kaminského, no jeho strelu v poslednej sekunde zblokoval Bašista. V závere sa hra trochu otvorila, bolo podstatne viac vzruchu, no v koncovke obe mužstvá zlyhali. Nečudo, že zápas sa nakoniec skončil bez gólov.
Hlasy:
Ján Kozák (tréner Košíc): "Keď som si prečítal zostavu Slovana, vedel som, že uzavrie kraj ihriska. Cez stred sa zasa bolo ťažké presadzovať. Skutočne sa niekedy na zápas nedalo pozerať, no na tomto teréne a za takéhoto počasia bolo problémom kombinovať. Bezgólová remíza je vyústením diania na ihrisku."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Bol to len priemerný zápas. Snažili sme sa hrať útočne, ale veľa sme kazili v prechodovej fáze. Diváci veľa kvality nevideli a chýbali aj šance. Sme spokojní s remízou."