08. januára 2010

Súhrn výsledkov 34. kola Slovnaft extraligy

34. kolo Slovnaft extraligy: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 5:3 (2:0, 0:2, 3:1) Góly: 16. Cibuľa (Valčák, J. Halaj), 19. Kropáč (Tomášek, J. Halaj), 49. M. Bartánus ...

BRATISLAVA 8. januára (WEBNOVNIY) - 34. kolo Slovnaft extraligy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 5:3 (2:0, 0:2, 3:1)
Góly: 16. Cibuľa (Valčák, J. Halaj), 19. Kropáč (Tomášek, J. Halaj), 49. M. Bartánus (Tomášek, D. Devečka), 55. J. Halaj (M. Bartánus), 60. Cibuľa (Valčák, D. Devečka) - 21. Šachl (Vorel), 35. Šachl (Vorel, Dravecký), 55. Rudolf Huna (Vorel)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Gašparík, Zvrškovec, 2100 divákov
Liptovský Mikuláš: Fikrt - T. Devečka, Heš, D. Devečka, Kumstát, Hučko, M. Varga (21. M. Bača) - M. Bartánus, J. Halaj, Tomášek - Cibuľa, Valčák, V. Novák - Mikula, Kuric, Kropáč - Roháč, Durdiak, M. Oravec
Košice: Halász - J. Tabaček, M. Gajdoš, P. Mikuš, Šeda, Kledrowetz, Deyl, Slimák, M. Grman - P. Bartoš, Juraj Faith, Jenčík - Kmiť, S. Gron, Rudolf Huna - Vorel, Šachl, Dravecký - Juraj Sýkora, Húževka, Šimurda

Už v 19. sekunde vyskúšal domáci Halaj pozornosť gólmana Košíc Halásza. Zo začiatku boli lepší domáci, no najväčšiu šancu zahodil v 4. min hosťujúci Gron. O minútu neskôr Cibuľa neprestrelil Halásza a Mikulášania zahodili aj ďalšiu stopercentnú šancu. V 7. min sa zranil obranca domácich Varga, na ľade sa dokonca objavila krv, ale rozhodca Jonák neprerušil hru a Fikrt musel zachraňovať svoj tím. Na Liptove sa hral obojstranne výborný hokej. Tlak domácich nakoniec vyústil do gólu, v 16. min Halásza prestrelil Cibuľa. V 17. min sedel na trestnej lavici Košičan Gajdoš, vzápätí aj Vorel a domáci hrali 89 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, využiť sa im ju však nepodarilo. Až pri početnej výhode piatich proti štyrom Kropáč zvýšil na 2:0. V poslednej minúte prvej tretiny išiel na trestnú lavicu domáci Valčák a hneď na začiatku druhého dejstva pokračujúcu výhodu hostia využili - Šachl znížil na 1:2. Liptákov tento gól zaskočil a začali viac brániť. V 27. min neuspel košický odchovanec Bartánus vo vyloženej šanci pred Halászom a aj ďalšie šance Liptáci trestuhodne zahodili. Pri ich prevahe v 35. min nečakane vyrovnal svojím druhým presným zásahom v zápase Šachl.

V 42. min zázračne zachránil Fikrt, naopak na opačnej strane neuspel Tomášek. Opäť sa hral výborný hokej, ale keď bol v 47. min vylúčený Kumstát, začal sa veľký tlak Košíc. Brankár domácich Fikrt opäť niekoľkokrát potvrdil, že má výbornú formu. V závere oslabenia však Liptáci mali veľkú šancu, keď Valčák neprekonal Halásza. Hneď na to Bartánus po krásnej akcii celého útoku opäť dostal domácich do vedenia, ale pri vylúčení Devečku v 53. min hostia zasa vyrovnali. V 55. min bol vylúčený Kledrowetz a Liptáci za 6 sekúnd využili presilovku a zaslúžene viedli. V poslednej minúte hostia odvolali brankára a domáci gólom Cibuľu do prázdnej bránky spečatili víťazstvo.

Pavol Paukovček (asistent trénera L. Mikuláša): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, lebo súper má kvalitné mužstvo. Sme radi, že sa nám podarilo využiť naše presilovky. Súper síce z 2:0 vyrovnal na 2:2, no nepoddali sme sa a bojovným výkonom sme duel dotiahli do víťazného konca. Podržal nás brankár Fikrt, ktorý zlikvidoval veľa šancí Košičanov. Bojovným výkonom sme si vybojovali tri dôležité body."
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Chceli sme predĺžiť našu víťaznú sériu, sme preto sklamaní, že sa nám to nepodarilo. Jeden z hlavných dôvodov je to, že sme urobili dva zbytočné fauly. Body nás stál najmä ten zo záveru stretnutia. Ak k tomu pripočítam nevyužité šance, tak to sú hlavné dôvody našej

HK Noves okná Spišská Nová Ves - Dukla Trenčín 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)
Góly: 35. Macejka (L. Jurík, M. Školiak), 44. M. Školiak (L. Jurík, Macejka), 55. Holečko (Harabin, Pavličko) - 24. O. Ďuriš (P. Kopecký, M. Filo), 28. Trefný (Sekeráš, Tybor), 44. Paroulek, 45. M. Filo, 54. P. Kopecký (Trefný).
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Hlavačka (Trenčín) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Smrek, 2047 divákov
Spišská Nová Ves: Polc - Ďaloga, Harabin, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský, A. Mrena, Čintala - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Macejka, L. Jurík, Vartovník - Lemešani, Hamrák, Prokop - Leskovjanský, Heizer, Farkašovský
Trenčín: Hiadlovský - Trefný, Sekeráš, Gábriš, Fatyka, Jarábek, M. Hlavačka, M. Hruška, Martin Chovan - Paroulek, Jánoš, Tybor - Dubec, Troliga, Radulay - O. Ďuriš, P. Kopecký, M. Filo - od 21. min E. Hartmann

Úvodné minúty pre obe mužstvá "šesťbodového" zápasu sa niesli v opatrnom tóne. Bojovalo sa najmä o stredné pásmo a obe mužstvá čakali na chybu súpera. Tú vyrobili v 3. min Spišiaci, keď nepresnú Ďalogovu prihrávku zachytil Tybor, voči jeho strele však Polc "vystrelil" pravý betón. Hostia sa postupne zbavili nervozity a pred brankárom Polcom bolo horúco. Gólmana domácich postupne zamestnali Gabriš aj Filo, no Polc držal svojich nad vodou. V 10. min zneškodnil Hlavačkovu delovku a o minútu neskôr "vykúzlil" semafor na Jánošovu strelu. Domáci sa postupne osmeľovali, no ich kombináciám chýbal pokoj a cit. Najväčšiu šancu mal pri signalizovanom vylúčení súpera Školiak, jeho delovka v 13. min takmer "lízala" pravú žŕdku. V 17. min zovrel prvý domáci útok Trenčanov, Smotrila však pálil tesne vedľa.

Druhú tretinu začali zverenci tréner Faitha odvážnejšie, no šance Juríka a Školiaka Hiadlovský vyriešil. V 24. min sa Trenčania dostali do prečíslenia, Kopeckého pokus ešte Polc vyrazil, no na Ďurišovu dorážku už nestačil - 0:1. V 28. min šiel na trestnú lavicu Jurík a hosťom stačilo iba 5 sekúnd na využitie presilovky. Od modrej prestrelil Polca Trefný a bolo 0:2. Po góle prebrali Spišiaci aktivitu, no ich šance končili na skvelom Hiadlovskom. V 32. min vytiahol čarovný zákrok na Holečkovu strelu, následne zmaril tutovku Ďalogovi. Po nekonečnom dobíjaní zlomil jeho nepriestrelnosť Macejka a v 37. min vrátil domácich do zápasu.

V záverečnej časti po Harabinovej hrúbke zvýšil v 44. min Paroulek, Školiak však v tej istej minúte vykresal pre domácich iskierku nádeje. Tú však Trenčan Filo po ďalšom obrannom kikse Mrenu v 45. min uhasil a definitívny klinec do domácej rakvy zatĺkol v 54. min P. Kopecký. Na konečných 3:5 upravil Holečko a hostia si zo Spiša odniesli cenné tri body.

Ján Faith (tréner Spišskej Novej Vsi): "Nehrali sme tak, ako v predchádzajúcich domácich zápasoch. Po hrubých individuálnych chybách sme dostali góly a do hry sme sa už nedostali. Niektorí hráči v tomto tíme si nezaslúžia hrať extraligu, zatiaľ ich však menovať nebudem."
Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Prišli sme oslabený o kľúčových útočníkov, no zastupujúci chalani to vzali zodpovedne a som rád, že sme v šesťbodovom zápase vyhrali. Hrali sme veľmi disciplinovane, dali sme góly a súpera nepustili do jeho typického domáceho tlaku. Ďakujem chalanom za hru aj výsledok."

HK Poprad - MsK Garmin Žilina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 26. Klouda (D. Buc, Škovira), 34. D. Buc (J. Brejčák, Šimonovič), 58. Šechný (Jasečko) - 28. Pleva (Kolarz)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Nádašdi (Žilina) na 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Novák, Valach, 1994 divákov
Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, Mašlonka - Čížek, V. Žemba, Igor Majeský - B. Ihnačák
Žilina: Lipovský - Kolarz, Nádašdi, Horák, Rúfus, Škuta, Hriňa, Šeliga - Drevenák, Hreus, M. Kokavec - Kubiš, Pleva, V. Nemec - Škoda, Koložváry, Vala - Cingel, Palovčík, P. Barinka

Úvodnému vhadzovaniu predchádzala slávnosť, v ktorej popradské vedenie ocenilo nového rekordéra v počte strelených gólov A. Krotáka, ktorý si na domácej pôde vyslúžil zaslúžené ovácie. Od začiatku mal optickú prevahu domáci Poprad, ktorý si aktivitou vypýtal aj viaceré vylúčenia. V dobrej šanci sa ocitol dvakrát J. Brejčák, no Lipovský bol pozorný. Žilinčania si museli dávať pozor najmä na prvý domáci útok, ktorý si však vyloženú šancu nevytvoril. V závere prvej časti ešte zaujal v oslabení únik Krotáka, ktorý pobavil divákov efektnou otočkou, ale na gól to nestačilo. Strelecký účet otvoril v 26. min Klouda, ktorý po vysunutí od Buca vymietol pavučinu v Lipovského bránke. Tento stav trval len niečo vyše minúty, keď Pleva trafil odkrytú časť bránky a vyrovnal. V ďalších minútach mala Žilina prevahu, ktorej však Poprad odolával. V 34. min strhol vedenie na stranu Popradu Buc, na ktorého strelu bol Lipovský prikrátky. Záverečná časť priniesla síce bojovný, ale rozháraný hokej, ktorému chýbala presnosť. Z prevažne náhodných akcií na oboch stranách nezapršalo. V 54. min mal gól na hokejke kanonier A: Kroták, ktorý si položil Lipovského, ale ten mu jeho zámer vystihol. Rozuzlenie zápasovej zápletky prišlo v 58. min, keď sa domáci dostali do prečíslenia 3 na 1, Šechný si vymenil puk s Jasečkom a chladnokrvne skóroval.

Július Pénzeš (tréner Popradu): "Bolo to pre nás ťažké stretnutie, pretože prestávky spôsobené sviatkami nám veľmi nesedia. Máme mužstvo, ktoré potrebuje hrať. Víťazstvo nám už veľmi chýbalo a túžba nám možno príliš zväzovala ruky. Vďaka vôli po víťazstve sme tento zápas vyhrali."
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Na tento zápas sme sa zodpovedne pripravovali. Po zbabranom zápase so Spišskou Novou Vsou sme dnes chceli zabodovať. V druhej tretine sme si vytvorili viac gólových šancí, ale nepremenili sme ich. Našou najväčšou slabinou je, že nedávame góly. Myslím si, že bod by bol pre nás zaslúžený, ale nedali sme góly, tak sme ho nezískali."

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Gálik (P. Pucher, Marek Haščák), 22. Zd. Nedvěd (P. Pucher, L. Čierny), 34. Marek Haščák (J. Kopecký), rozhodujúci sam. nájazd P. Szabo - 5. Pálffy (R. Školiak, T. Višňovský), 33. Zálešák (Gründling), 60. Zálešák (Hranáč, R. Hartmann)
Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - T. Orolin, M. Korba, 1450 divákov
Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Valach, Pikkarainen, Cebák, Urban - J. Kopecký, Zd. Nedvěd, Michal Chovan - Marek Haščák, P. Szabo, Gálik - V. Baláž, P. Pucher, Otčenáš
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Gula, Schnabel, Škadra, Jendek, Beňa, Škápik - Pálffy, Zálešák, D. Pašek - Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, R. Hartmann - E. Novák, F. Novák, Liščák

Úvod do zápasu mali lepší Zvolenčania, keď sa najprv nepresadil pred bránkou Peter Szabo a v 3. min sa prebil pred Kotvana Cebák, ktorý taktiež neuspel. Potom však prišli chvíle Skalice. Tibor Višňovský ešte v 4. min nenašiel recept na Škrečka, no o minútu neskôr pri avizovanom vylúčení zvolenského hráča perfektne našiel pri žŕdke dobre postaveného Pálffyho, ktorý iba nastavil hokejku - 0:1. Hostia mohli ísť vzápätí do dvojgólového vedenia, ale Kutálek nevyužil samostatný nájazd. Zvolenčania zvýšili aktivitu a odmenou im bol vyrovnávajúcu gól. Po Pucherovej prihrávke spoza bránky skóroval bekhendom Gálik. Po štvrťhodine hry mohli ísť do vedenia domáci, no Valachove delovky od modrej počas presilovej hry neboli presné.

V druhej tretine nevyužili Zvolenčania 35-sekundovú presilovku piatich proti trom, šancu najprv zahodil Kopecký a po ňom aj Nedvěd, ktorý netrafil odkrytú bránku. Všetko si vynahradil v následnej presilovke, keď z uhla prekonal Kotvana. V ďalšej presilovke Zvolena mohol skórovať hosťujúci Pašek, no jeho prienik sa neskončil gólom. V 28. min vyskúšal peknou strelou Škrečka spoza kruhu Višňovský. O minútu neskôr sa Kopecký dostal až pred Kotvana, no neprekonal ho. Skaličanom sa podarilo vyrovnať v 33. min. Gründlingovu strelu Škrečko len vyrazil pred seba a Zálešák sa zblízka nemýlil. O ďalšiu minútu sa skóre opäť prepisovalo, keď z Kotvanovej nedôslednosti ťažil Haščák. Obišiel bránku a zasunul puk za jeho chrbát - 3:2.

Zvolenčania potom v tretej tretine stavili na udržanie výsledku. V 42. min sa Školiak preštrikoval až pred Škrečka, ale neprekonal ho. O minútu neskôr nevyrovnal ani úplne voľný Pašek po výbornej Zálešakovej prihrávke. V 50. min nevyužil domáci Pucher sólový nájazd. Záhorákom sa napokon podarilo vyrovnať v záverečných sekundách pri hre bez brankára, keď Hranáč strieľal, Škrečko puk vyrazil a Zálešák sa 9 sekúnd pred klaksónom nemýlil. V predĺžení sa nič zaujímavé neudialo. V rozhodujúcich samostatných nájazdoch najprv Kopecký trafil žŕdku a až v tretej sérii sa ako jediný presadil Szabo, ktorý zabezpečil domácim dôležité dva body.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Veľmi ma mrzí strata bodu, o víťazstvo sme prišli deväť sekúnd pred koncom po individuálnej chybe nášho hráča. Konečne sa nám darí aj strelecky. Vieme sa presadiť a teší ma, že sme zvládli aj samostatné nájazdy. Brankár Laco dnes nechytal, lebo v ostatných zápasoch nepodával kvalitné výkony. Verím, že Škrečko sa chytil pri samostatných nájazdoch Skalice, keď nepustil za svoj chrbát ani jediný pokus súpera."
Martin Pešout (tréner Skalice): "Uhrali sme bod šťastným gólom deväť sekúnd pred koncom tretej tretiny. Zvolen bol päťdesiat minút lepším mužstvom. Dobre korčuľoval, častejšie strieľal. My sme až v záverečných desiatich minútach hrali vabank. V samostatných nájazdoch som nenasadil Pálffyho, lebo v ostatnom období sa mu v nich nedarilo. V lotérii bol šťastnejší Zvolen. Za výkon musím pochváliť brankára Kotvana."