04. novembra 2006

Súhrn výsledkov futbalovej Corgoň ligy po 19. kole

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 19. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007: AS Trenčín - FC Nitra 0:0 ŽK: 36. Novisedlák (Trenčín), ...

BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 19. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007:

AS Trenčín - FC Nitra 0:0
ŽK: 36. Novisedlák (Trenčín), rozhodovali: Valášek - Likavský, E. Cuninka, 423 divákov
Zostavy
Trenčín: Belic - Doležaj, Cs. Horváth, Mičenec, Krško - Baranyai (81. Pastva), Czinege, Dobeš, Kovalík, Novisedlák (46. Kasálek) - Štyvar
Nitra: Senecký - Čeman, Štajer, Pavol Farkaš, Ďatko - S. Bališ (61. Erik Hrnčár), M. Farkaš, Harmse (80. Čurgali), Grajciar, Babic (61. Szórád) - A. Hesek
V prvom polčase dominovala taktická a divácky nie príliš príťažlivá hra v podaní oboch mužstiev. Za zmienku stoja len dve akcie. Najskôr sa v 11. min po chybe obrany hostí dostal sám pred brankára Seneckého aktívny Dobeš, ale gól nedal. Po polhodine hry na opačnej strane po centri Grajciara strieľal Hesek, ale domáci gólman Belic jeho pokus bravúrne vyrazil. Druhý polčas začali aktívnejšie hráči AS, keď už od úvodných minút získavali hernú prevahu. V 50. min v šestnástke vystrelil spoza padajúceho obrancu Nitry Czinege, ale brankár hostí strelu nohou vyrazil. Tréner Nitry reagoval v 60. min dvojitým striedaním, ale ani to nepomohlo. Vzápätí na to Kasálek nebezpečne ohrozil bránku Seneckého, hlavou však netrafil centrovanú loptu medzi žrde, ktorá len tesne minula bránku. Ďalšia nebezpečná akcia prišla v 67. min, keď krížnu prihrávku od Baranyaia nezužitkoval opäť Kasálek. Aktívna hra Trenčína nebola odmenená gólom a zápas sa pod hradom Matúša Čáka skončil bezgólovou remízou.
Hlasy:
Vlastimil Palička (tréner Trenčína): "V prvom polčase som nebol spokojný s našou hrou. Nitra nás prevyšovala, bola pohyblivejšia, ale nedostatky sme si vydiskutovali cez prestávku v šatni. Výsledok sa dostavil. V druhej polovici stretnutia môžem vyjadriť spokojnosť s chuťou hráčov po víťazstve."
Ivan Galád (tréner Nitry): "Ak má futbal vyzerať takto, tak veľa divákov si nezíska. Naša hra ma neuspokojila. Minulé dva zápasy sme prehrali, a preto musím byť s bodom zo súperovho ihriska spokojný."

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:0
ŽK: 1. Lietava, 37. Velický - 63. Chlebek, rozhodovali: Havrilla - Sluk, Ádám, 2307 divákov
Zostavy
B. Bystrica: R. Zajac - Marek Seman, Velický, Peter Farkaš, Kotrys - Pečovský, Wozniak, Bažík, M. Pančík ml. - Semeník, Lietava (66. Rendla)
Slovan: Prole - Ševela, Hanek, Polgár, Urgela - S. Slovák, M. Kubala, Chlebek, P. Sedlák, Kosmeľ - Masaryk (90. Struhár)
V Banskej Bystrici sa hral bojovný futbal na oboch stranách. Hráči sa však od začiatku pozorne strážili. V I. polčase chýbali vyložené šance a strely zdiaľky brankárov príliš nevystrašili. Pokúšali sa o ne hosťujúci P. Sedlák, na opačnej strane Marek Seman a Bažík. Jedinú chybu brankára Zajaca mohol po rohovom kope potrestať hosťujúci Polgár, no jeho hlavička mierila vedľa. Hneď po zmene strán mohla ísť do vedenia Dukla. V 47. min Semeník z päťky pálil do brvna a o štyri minúty neskôr Ševela zle odkopol loptu, Pančík ju zachytil, prihral Lietavovi, ktorý z rohu šestnástky strelil len do žrde. V ďalšom priebehu boli iniciatívnejší hostia z Bratislavy, ale Kosmeľ sa v pokutovom území domácich nepresadil. Na opačnej strane v dobrej pozícii mieril Rendla vedľa. Do záverečného hvizdu sa už potom nič na bezgólovom skóre nezmenilo. Remíza bola spravodlivým vyústením diania na ihrisku.
Hlasy:
Dušan Radolský (tréner B. Bystrice): "V prvom polčase to bol opatrný futbal a to najmä z našej strany. Slovan bol o niečo lepší, no po zmene strán sme to boli my, kto mohol streliť gól. Najmä úvodná pätnásťminútovka nám vyšla, keď Semeník strieľal do brvna a Lietava do žrde. Celkovo to však bol vyrovnaný zápas a remíza je spravodlivá."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "V prvom polčase sme mali viac šancí. Škoda, že sme ich nepremenili. Po zmene strán bola Dukla lepšia. Hrala nátlakovým spôsobom, čo sme aj čakali. Myslím si, že sme videli dobrý zápas, vyrovnaný. Deľba bodov je preto spravodlivá."

Inter Bratislava - Artmedia Bratislava 1:0 (1:0)
Gól: 43. R. Urban, ŽK: 39. Peter Majerník, 48. Pečalka, 58. Matovič, 58. Bernady - 67. J. Kozák, rozhodovali: Richtárik - Somoláni, Medveď, 863 divákov
Zostavy
Inter: Bernady - Kaprálik, Friga, R. Kunzo, Matovič - Musil (81. Petrán), Peter Majerník (50. Hejčík), Pečalka, R. Urban - Šlahor, Švancara (90. Dirnbach)
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Debnár, Burák, Čvirik - Guédé, J. Kozák, G. Straka (77. V. Gajdoš), Tchuř - Halenár (19. M. Ďurica, 85. R. Konečný), Oravec
V 9. min asistent rozhodcu Somoláni neukázal hosťujúcemu Halenárovi postavenie mimo hry, ale jasnú gólovú šancu tohto strelca hostí zmaril Bernady. Vzápätí hlavička Čvirika išla nad bránku Interu. V 12. min si situáciu - tentoraz bez ofsajdu - zopakovali Halenár s Bernadym, ktorý si neskôr poradil aj s prízemnou strelou Kozáka. Vicemajster začal útočne, aj keď medzi hŕstkou divákov stále rezonoval jeho zahanbujúci výkon spred týždňa doma proti Trnave. V 17. min sa nechal po nevinnom súboji so Šlahorom vystriedať dovtedy najaktívnejší hráč Artmedie Halenár. Brankár žlto-čiernych sa vyznamenal aj v 32. min, keď vyrazil strelu Oravca z bezprostrednej blízkosti. Až od tohto okamihu sa dostali k slovu aj interisti. Prvý vážnejší pokus domácich zaznamenal Urban, ale jeho strelu zlikvidoval Kamenár. Napokon hostia pred odchodom do kabín kapitulovali. Peter Majerník síce dlho otáľal komu prihrať loptu, našiel si adresáta v Švancarovi, ten ju po krátkom sóle posunul Urbanovi, ktorý v 43. min nezaváhal - 1:0. Po zmene strán delovku domáceho Matoviča vyrazil Kamenár. V 58. min po faule Matoviča na Čvirika nepremenil pokutový kop hosťujúci Kozák, keď jeho nie príliš razantnú strelu zneškodnil Bernady. V 66. min Friga po treťom rohovom kope hlavičkoval loptu iba do brvna bránky Artmedie a ďalšie dve gólové šance Švancaru a Šlahora opäť neskončili v sieti hostí. Inter napokon vybojoval dôležité tri body v boji o účasť v osmičke najlepších.
Hlasy:
Ladislav Jurkemik (tréner Interu Bratislava): "Treba vyzdvihnúť výkon brankára Bernardyho, ktorý chytil štyri gólové príležitosti. Inak by sa zápas vyvíjal asi inak. Za disciplinovaný a organizovaný výkon v druhom polčase a dve pekné gólové šance sme si víťazstvo - aj pri troche šťastia - zaslúžili."
Štefan Horný (tréner Artmedie Bratislava): "Z pohľadu prvého polčasu sme mohli dať aspoň tri góly, ale naopak po chybe sme jeden inkasovali. Po zmene strán súper bojoval a bránil tesný výsledok. Kozák žiaľ nepremenil pokutový kop a predtým sme stratili aj hrotového útočníka Halenára, za ktorého sme nemali adekvátneho hráča na striedačke."

MŠK Žilina - MFK Košice 3:0 (1:0)
Góly: 29. Jež (z 11 m), 79. A. Nemec, 80. Šesták, ŽK: 67. Jež - 28. Pulen, 68. Bašista, rozhodovali: Kačenga - Slyško, Palušák, 3073 divákov
Zostavy
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Hubočan, Vomáčka, V. Leitner - Zdeno Štrba - Šesták, Vršič (75. Devátý), Jež - Porázik (80. Belák), A. Nemec (89. Wisdow)
Košice: Pulen - Kišš, Kaminský, I. Kozák (29. Školník) - Bašista, Cicman - Kolbas, Krakovský (56. Boháčik), Pavol Majerník, Roman Šimko - Pavol Jurčo (66. J. Novák)
Od začiatku stretnutia boli aktívnejší domáci futbalisti. Prvá strela medzi žrde smerovala až v 14. min zo Šestákovej kopačky, ktorej však predchádzali nevydarené pokusy Nemca a Porázika. Hostia dokázali odpovedať o dve minúty neskôr, keď nebezpečnú situáciu na hranici šestnástky vyrobil Šimko. Jeho presnú strelu však tečoval Vomáčka na roh. V 24. min sa v gólovej situácii ocitol Porázik. V šestnástke sám proti Pulenovi technickou strelou minul. O štyri minúty neskôr hosťujúci brankár zastavil v pokutovom území faulom prenikajúceho Nemca. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Jež strelou do stredu bránky - 1:0. V 33. min poslal Vršič technickou uličkou do šestnástky Šestáka, no jeho gólovú strelu Pulen reflexívne vyrazil. V 35. min mohol vyrovnať hosťujúci Krakovský, ale priamy kop, ktorým chcel prelobovať Kuciaka, mu domáci brankár končekmi prstov vyškriabal. V druhom polčase pokračovala Žilina v útočnom poňatí hry. Gólovú chuť si robil v 50. min Nemec. Dostal sa až pred Pulena, ale zatiaľ sa gólovo nepresadil rovnako ako Porázik o niečo neskôr. V 79. min sa napokon najlepší strelec Žiliny tešil, keď zužitkoval Ježov center a presnou hlavičkou zvýšil na 2:0. O minútu neskôr sledoval loptu, ktorá vypadla Pulenovi, dôrazný Šesták a do prázdnej bránky stanovil konečný výsledok na 3:0.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Súboj s Košicami bol pre nás veľmi zložitý, najmä v tom, že ťažký terén nevyhovoval našej technickej hre. Ďakujem súperovi za korektnú hru. Bol dôstojným súperom. Vzhľadom na ťažké podmienky predviedli mužstvá solídny výkon. S výsledkom som, samozrejme, spokojný."
Ján Bodnár (asistent trénera Košíc): "Do Žiliny chodí každé mužstvo najmä brániť. My sme prišli s podobnou taktikou, ktorá nám vychádzala do 30. min, pokiaľ sme neinkasovali gól z pokutového kopu. Potom už prevzala iniciatívu domáca Žilina a len vďaka Pulenovi sme do prestávky neinkasovali viac ako jeden gól. V druhom polčase sme nechceli meniť taktiku. Domáci aj na ťažkom teréne dobre kombinovali a zaslúžene zvíťazili."

ZTS Dubnica - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)
Góly: 15. Adámik, 88. Bruško - 9. Rák, ŽK: 31. Rychlík, 72. Žofčák (obaja Ružomberok), rozhodovali: Samotný - Ružbarský, Brendza, 900 divákov
Zostavy
Dubnica: Holec - Pleva, Kopačka, Adámik, Zimen - Držík - Kiška, Grendel (77. Ižvolt), R. Novák (87. Kuzma) - T. Zápotoka (36. Bruško), M. Filo ml.
Ružomberok: Smieška - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil (90. Babnič) - Žofčák, P. Maslo, Břežný (46. T. Sedlák), Rychlík - Rák, Nezmar
Dubnica vydrela vytúžené víťazstvo, ktoré sa však nerodilo ľahko. Už v 9. min našiel Rychlík šikovnou prihrávkou Ráka a kanonier hostí trafil krížnou strelou do rohu dubnickej bránky - 0:1. Na ťažkom zasneženom teréne, ktorý výrazne sťažoval kombinácie, sa nedalo hrať príliš presne. Hráči sa preto uchyľovali k strelám z väčších vzdialeností. V 15. min sa po jednej z nich mohli prítomní diváci radovať z vyrovnania, z 35 metrov nechytateľne trafil obranca Adámik - 1:1. O výhru následne urputne bojovali obidva kolektívy, no vyrovnaný výsledok pretrvával až do 88. min. Bruško, ktorý už v prvom polčase striedal Zápotoku a výrazne oživil a zrýchlil hru domácich, zariadil v samom závere víťazný gól. ZTS si tak pripísal do tabuľky na trinásty pokus ďalšie tri body.
Hlasy:
Peter Gergely (tréner ZTS Dubnica): "Hra mala dobré tempo, nasadenie z oboch strán. My sme mali veľa streleckých príležitostí a konečne sme dali o gól viac ako súper. Prialo nám aj šťastie pri šanciach Nezmara a Žofčáka. Dnes nechali na ihrisku naši hráči všetky sily, pobili sa o víťazstvo a takto budeme pokračovať v snahe prebiť sa do osmičky.
František Komňacký (tréner MFK Ružomberok): "Stretnutie malo vzhľadom na ťažký terén náboj aj úroveň. Začali sme dobre, viedli sme, potom sme však poľavili a súper vyrovnal. Nerozhodný výsledok nebol pre nás zlý, no rovnako ako domáci sme sa snažili vyhrať. Šťastena sa napokon priklonila k súperovi."

Spartak Trnava - FC Senec 0:1 (0:1)
Gól: 34. Moughfire, ŽK: 7. Moughfire, 15. Papaj, 25. Marcin (všetci Senec), rozhodovali: Olšiak - Vindiš, Pastorek, 2067 divákov
Zostavy
Trnava: Lipčák - Turtenwald, T. Hanzel, Poljovka, Filip (79. Vido) - P. Ďuriš (69. Juhász), Kopúnek, Ujlaky, Čtvrtníček (85. Blaha) - Kožuch, Kriss
Senec: D. Perniš - S. Angelovič, Matič, Marcin, Pecha - Papaj (75. V. Rožník), Matej Kováč, Guldan, Moughfire - E. Takáč, Anane (64. Djim Ray)
Domáci začali útočne, no strely Kožucha a Ujlakyho v úvodnej desaťminútovke boli nepresné. V 22. min pohrozili hostia z priameho kopu, keď strela Marcina tesne minula ľavú žrď. V 34. min sa Senec dostal do vedenia, keď Moughfire z priameho kopu krížnou strelou trafil do pravého horného rohu Lipčákovej bránky. V závere polčasu chytil Perniš hlavičku Krissa a v dobrej príležitosti ho neprekonal ani Čtvrtníček. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, útočili po pravej strane cez Ďuriša, obrana Senca stála na pevných nohách a za ňou bol ešte spoľahlivý Perniš. V 72. min mohol zvýšiť Angelovič, ktorý po rohovom kope napálil odrazenú loptu tesne vedľa pravej žrde. Z protiútoku strelu Kopúnka vyrazil Perniš reflexívne nad. V 82. min nebezpečne vystrelil striedajúci Rožník. S pribúdajúcimi minútami sa na kopačky domácich vkrádala nervozita, centrované lopty nenachádzali adresáta, a tak domáci stratili ďalšie dôležité tri body, ktoré však pre Senec znamenajú veľmi veľa.
Hlasy:
Jozef Adamec (tréner Trnavy): "Celý týždeň sme sa na zápas pripravovali, ale niektorí hráči podali nezodpovedné výkony a vôbec nesplnili taktické pokyny. Nedokázali sme sa presadiť v šestnástke, inkasovaný gól ide na vrub brankára. Dnešný zápas ukázal, že niektorí futbalisti nemajú v mužstve čo robiť a v Trnave je potrebné budovať nový tím."
Jozef Valovič (tréner Senca): "V dôležitom zápase sme získali dôležité body, ktoré nás môžu posunúť do osmičky. Dali sme gól a z kontier sa mohlo ešte niečo urodiť. Hralo sa na výbornom trávniku a v dobrej atmosfére. S dosiahnutým výsledkom som spokojný."