15. novembra 2009

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 21. kola Slovanf extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 21. kola základnej časti hokejovej Slovanf extraligy: HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 11:3 (3:1, 2:2, 6:0) Góly: 3. Šimurda (Juraj ...

BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 21. kola základnej časti hokejovej Slovanf extraligy:

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 11:3 (3:1, 2:2, 6:0)
Góly: 3. Šimurda (Juraj Sýkora, R. Jenčík), 11. P. Mikuš (Tabaček, Juraj Faith), 18. P. Bartoš (Húževka, Šeda), 28. Dravecký (J. Tabaček), 29. Rudolf Huna (Húževka), 41. Juraj Faith (Rudolf Huna, Dravecký), 45. Juraj Sýkora (Rudolf Huna, Húževka), 49. Vorel (Šeda), 51. Juraj Faith (P. Mikuš, Dravecký), 52. Šeda (Húževka), 57. Juraj Faith (Rudolf Huna, J. Tabaček) - 7. Kumstát, 24. M. Varga (Kriška, Kropáč), 26. Kropáč (Kuric, M. Varga)
Vylúčení: 10:12 na 2 min, presilovky 5:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc (Orolin, Zvrškovec), 6376 divákov

Košičania sa dostali do vedenia už na začiatku 3. min. Prvý pokus Šimurdu skončil na Fikrtovom betóne dorážka bola už gólová. Dobrú príležitosť mal potom Tabaček, ale Fikrt jeho strelu vyrazil. V 7. min hral Liptovský Mikuláš presilovku štyroch na troch a Kumstát od modrej prekvapil Lašáka. V 11. min pri početnej výhode o dvoch hráčov Faith ešte svoju možnosť nepremenil, Mikuš už áno - 2:1. Ešte pred prvou prestávkou sa Košičania dočkali aj tretieho gólu: v oslabení po spolupráci s Húževkom skóroval Bartoš.

Začiatok druhej tretiny patril Liptákom. Po chybe v obrannom pásme Vargova strela z uhla prepadla za Lašákov chrbát. V 26. min sa akoby začínalo "odznova" po tom, zo spätnej prihrávky Kurica totiž Kropáč vyrovnal na 3:3. V 28. min napriahol od modrej pri presilovke Tabaček a Dravecký pretlačil puk do bránky hostí. Už o 18 sekúnd neskôr Rudolf Huna pohotovo pridal piaty gól Košíc. V 34. min v presilovke Liptovského Mikuláša zneškodnil ideálnu príležitosť Cibuľovi brankár Lašák. Dve minúty nato sa z nájazdu nepresadil domáci Gron.

V tretej dvadsaťminútovke prišiel košický gólový uragán. V 52. sekunde záverečnej časti hry v presilovke zakončoval Faith do prázdnej bránky - 6:3. V 45. min po milimetrovej prihrávke Rudolfa Hunu pohodlne skóroval Sýkora. Po Vorelovom ôsmom góle vystriedal v 49. min Fikrta Kurali, ale ani ten si neudržal čistí konto dlho: v 52. min ho z uhla prekonal v presilovke Faith. V 52. min pri hre štyroch proti štyrom padol ďalší gól,a to z hokejky Šedu. Posledné slovo mal v 57. min pri vylúčení Kumstáta Faith, ktorý zaznamenal hetrik.

HC K-Cero Nitra - HK Orange 20 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Góly: 4. Špelda (T. Chrenko), 24. Ďurkech (T. Chrenko), 35. S. Saliji (T. Chrenko), 38. M. Kováčik (T. Chrenko, S. Saliji), 41. S. Saliji, 42. H. Ručkay (Románek, M. Štefanka), 59. S. Saliji (T. Chrenko, M. Kováčik) - 58. Šimčák (Marinčin)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Brath, 2356 divákov

Domáci Nitrania od úvodu potvrdzovali úlohu favorita a ich ofenzívna snaha vyvrcholila gólom už v 4. min. Počas presilovky, keď na trestnej lavici sedel za sekanie Marinčin, prihral T. Chrenko obrancovi Špeldovi a ten z prvej pomedzi betóny gólmana Kristína otvoril skóre - 1:0. Mladíci z reprezentačnej dvadsiatky sa aj po tomto presnom zásahu museli brániť prevahe domáceho mužstva, ktoré však v úvodnom dejstve už neskórovalo.

To sa podarilo až v 24. min Čurkechovi, ktorý za hosťujúceho brankára poslal odrazený puk po strele T. Chrenka. Ďalší gól pridala Nitra v 35. min, keď S. Saliji vybojoval v rohu klziska puk a samostatne zakončil - 3:0. V 38. min upravil už na 4:0 M. Kováčik, ktorý po akcii T. Chrenka pomedzi betóny prekonal Kristína.

Hneď na začiatku tretej tretiny dosiahli zverenci trénera Petra Oremusa ďalšie dva góly. Po dvadsiatich sekundách od úvodného vhadzovania skóroval S. Saliji, ktorý potrestal chybu v defenzíve mladíkov. O 83 sekúnd neskôr už na 6:0 zvýšil H. Ručkay, ktorý prehodil bezmocného Kristína. Hostia sa čestného úspechu dočkali v 58. min: Šimčák po prihrávke Marinčina prekonal M. Laca - 1:6 z pohľadu "dvadsiatky". Presne o minútu neskôr svojim tretím gólom v zápase stanovil na konečných 7:1 útočník Samir Saliji. Okrem hetriku Salijiho sa blysol Tomáš Chrenko, a to piatimi asistenciami.

MsHK Garmin Žilina - HK Poprad 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 9. Lapšanský (Šechný), 20. A. Kroták (Šechný), 33. Škovira (Klouda, Buc), 48. Škovira (Buc, Klouda)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Gašparík, Valach, 900 divákov

Stretnutie sa začalo obojstranne v rýchlom tempe. Prvé strelecké príležitosti domáceho Krajčiho v 2. min a Nemca v 4. min Šimonovič kryl. Neskôr vynikali najmä obrany, ktoré strážili modré čiary. V 9. min potiahol po pravej strane útočnú akciu Šechný, prihral Lapšanskému a ten prekonal Lipovského. Hostia potom mali dvojnásobnú početnú prevahu, tú však nevyužili. Keď sa zdalo, že stav sa v tejto tretine už nebude meniť, bol to opäť Šechný, ktorý nezištne prihral Krotákovi a ten 50 sekúnd pred klaksónom zvýšil na 2:0.

Druhú časť začali Žilinčania náporom. V 25. min Hreus sám korčuľoval na Šimonoviča, ale nedal. Poprad v tejto fáze hral, čo potreboval. Podarilo sa mu však pridať aj tretí gól, keď z ľavej strany prekvapil domáceho gólmana Škovira. Stav sa mohol meniť aj v poslednej minúte strednej časti. Žilinčan Škoda sám pred Šimonovičom na jednej strane a hosťujúci Šechný pred Lipovským sa však nepresadili.

V úvode tretieho dejstva sa domáci radovali z presného zásahu, keď Krajči prekonal Šimonoviča, ale hlavný rozhodca Lauff pre postavenie Hriňu v bránkovisku neuznal tento gól. Poprad sa stále nikam neponáhľal, napriek tomu však dokázal zvýšiť svoje vedenie: v 48. min dostal Škovira ideálnu prihrávku do nájazdu a spečatil víťazstvo "kamzíkov" v Žiline.

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 12. Jarolín (R. Hartmann, Kocák), 32. Hranáč (Pálffy, Zálešák) - 45. Kóňa (Szabo, Ľ. Hurtaj)
Vylúčení: 6:7, navyše: R. Školiak na 10 min za nešp. správanie - Ihnačák na 10 min za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Horínek, Tvrdoň, 2463 divákov

Šance na oboch stranách spočiatku stroskotávali na brankároch Lacovi a Kotvanovi. Úvodný gól svižného duelu napokon padol až v polovici prvej tretiny, keď Jarolín z otočky prekonal zvolenského gólmana a poslal domácich Skaličanov do vedenia.

V druhej tretine sa opäť prezentovali vynikajúcimi výkonmi brankári. Do zúfalstva privádzal hráčov súpera najmä hosťujúci Laco, ktorý "stiahol roletu" a postupne maril pokusy Skaličanov. Prekonať sa nechal až v 32. min Hranáčom, ktorý poslal puk presne popod Lacovo rameno a zvýšil náskok Skalice na 2:0. Zvolenskí hráči nenechávali chladnúť Kotvana, ten však zostal pozorný a neinkasoval ani v druhom dejstve.

V záverečnej časti padol len jeden gól, tentoraz do skalickej siete. V 45. min popod Kotvanov betón preletela strela Kóňu. Zvolenčanom kontaktný gól vlial sily, hostia nepúšťali domácich z pásma, ale Kotvan sa blysol výbornými zákrokmi. Hosťujúci tréner Ernest Bokroš si vyžiadal i oddychový čas, ani ten však nepriniesol želaný gólový úspech, a tak Skalica napokon zvíťazila tesne 2:1.

Dukla Trenčín - HK Noves okná Spišská Nová Ves 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)
Góly: 6. M. Filo (O. Ďuriš, P. Kopecký), 7. Kollár (Tybor, Michel Miklík), 21. Michel Miklík (Kollár), 27. Martin Chovan (Hruška), 30. Kollár (Trefný), 34. Paroulek (Sekeráš, R. Tomík), 55. Hančák (O. Ďuriš, P. Kopecký), 60. Šimíček (Hruška, Martin Chovan) - 28. Suja (Prokop), 60. Leskovjanský
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Stano, Šefčík, 2120 divákov

Trenčania v snahe rehabilitovať sa za predchádzajúce nezdary pristúpili k zápasu odhodlane a s vervou. Útočná nátlaková hra im rýchlo priniesla dvojgólové vedenie už po siedmich minútach. Najprv vyrazený puk doťukol do siete Filo a potom Kollár "lišiacky" spoza bránky zasunul puk k žŕdke a hostia si zobrali oddychový čas. Bojovný výkon domácich roztlieskal divákov v hľadisku a zaskočil Spišiakov, ktorí sa dostali len k niekoľkým relatívne nebezpečným protiútokom.

V prostrednej časti sa roztrhlo vrece s gólmi. Už po 55 sekundách druhej tretiny tvrdou strelou spomedzi kruhov skóroval Michel Miklík - 3:0, v 27. min Chovanov tečovaný pokus od modrej zapadol až do bránky hostí a Spišiaci menili gólmanov - 4:0. O chvíľu síce Suja pekným Švihom znížil, ale následná presilovka hosťom nevyšla a Kollár po naskočení z trestnej lavice perfektným blafákom opäť zvýšil trenčiansky náskok - 5:1. V 34. min domáci svoj nápor znova pretavili do gólu, keď Paroulek strelou z ľavého kruhu využil presilovku - 6:1. Hostia v týchto fázach nevedeli kam skôr skočiť a po Paroulekovej strele im pomohla žŕdka, ale do druhej sirény sa už ubránili.

V záverečnom dejstve sa už viac - menej iba dohrávalo. Napriek tomu si však brankári ešte zachytali, keď najmä domáci Kováč musel riešiť pár zložitých situácii. V 55. min Hančák poodrážanou strelou už po šiestich sekundách zužitkoval početnú prevahu - 7:1. V záverečnej minúte padli ešte dva góly. Na Leskovjanského bekhendové zníženie zareagoval už po dvanástich sekundách gólovým prienikom Šimíček - 8:2. Hráči Trenčína boli po najlepšom výkone v sezóne odmenení potleskom od fanúšikov.

MHC Martin - HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 12. Markovič (Pozník), 28. L. Říha (Appel, Uram), 58. Pozník (M. Beran, Jabrocký), 60. Klepáč - 50. Skokan (Vaic, Lipiansky)
Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország - Gajan, Korba, 3825 divákov

Martinčania v prvej tretine Slovan zaskočili. Hrali zodpovedne v obrane, dobre korčuľovali a čakali na svoju príležitosť. Kľúčom k otvoreniu skóre bola presilovka domácich na konci 11. min. Martinčania v nej Bratislavčanov priklincovali k bránke, ale Uram ani Říha puk za Konráda nepretlačili. Podarilo sa to až Markovičovi, ktorý svoj prienik pekne zakončil - 1:0. Dobre hrajúci hokejisti z Turca boli stále pri chuti. V 15. min po nezištnej Beranovej prihrávke Dornič iba vyprášil Konrádove betóny. O štyri minúty sa ocitol Vaic sám pred Križanom, ale ten sa nenechal prekvapiť. Martinský brankár čaroval aj dve sekundy pred prvým klaksónom, keď chytil na bránkovej čiare Hujsovu strelu zblízka.

Aj v druhej tretine sa hral rýchly a zaujímavý hokej. V 22. min sa natlačil pred Konráda Themár, o dve minúty na opačnej strane vyrazil Križan Štajnochovu strelu. Aj druhý gól Martina padol v presilovke. Uram našiel na modrej čiare Appela, ten posunul puk Říhovi, ktorý strelou švihom nedal Konrádovi šancu - 2:0. Martinčania rýchlym pohybom robili hráčom Slovana problémy. Čoraz častejšie sa tlačili do obranného pásma belasých, ktorí upadli do útlmu.

Záverečnú tretinu začali belasí náporom, ale na nadšene hrajúcich domácich nevedeli pred Križanom nič vymyslieť. Naopak, Martinčania ľahko vnikali do otvorenej obrany súpera. V 50. minúte mohol rozhodnúť Beran, z protiútoku ale Skokan znížil a zápas zdramatizoval. V pohode hrajúcich hostiteľov však inkasovaný gól nevykoľajil. V 53. min nevyšiel Jabrockému blafák na Konráda. Čo sa nepodarilo jemu vydarilo sa o päť minút Pozníkovi, ktorý delovkou vymietol šibenicu Konrádovej bránky a definitívne tým rozhodol o víťazstve Martina. Pätnásť sekúnd pred koncom pri power-play dal Klepáč gólovu bodku za stretnutím. Martin svojím víťazstvom prestrihol 15-zápasovú šnúru Slovana bez prehry.