22. novembra 2009

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Slovanf extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 24. kola základnej časti hokejovej Slovanf extraligy: MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 5:3 (1:0, 3:0, 1:3) Góly: 2. ...

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 24. kola základnej časti hokejovej Slovanf extraligy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)
Góly: 2. Kriška (Kuric), 22. Kuric (Kropáč, Kriška), 29. Kuric (Kropáč, D. Devečka), 36. J. Halaj (Mikula, Cibuľa), 47. Hučko (Heš, J. Halaj) - 41. Tomík (Trefný, Paroulek), 47. Paroulek (Trefný), 60. Valčák (Tomík, Paroulek)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Horínek, Valach, 1786 divákov
Liptovský Mikuláš: Fikrt - T. Devečka, Heš, P. Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, Hyben, Hučko - Cibuľa, J. Halaj, Mikula - M. Bartánus, Roháč, V. Novák - Kropáč, Kuric, Kriška - Kadura, Durdiak, M. Oravec
Trenčín: V. Kováč (36. Murín) - Sekeráš, Trefný, Martin Chovan, Hruška, Fatyka, Gábriš, Hančák, Jarábek - Tomík, Valčák, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Tybor - T. Radulay, E. Hartmann, Dubec - M. Filo, O. Ďuriš, P. Kopecký

V stretnutí, ktoré možno nazvať ako šesťbodové, boli od začiatku lepší Liptáci. Keby premenili svoje šance, už v prvej tretine mohlo by byť o výsledku zápasu rozhodnuté. Strelci Liptákov však dlho váhali a Kováča v bránke Trenčína nedokázali prekonať okrem 2. min, kedy skóroval Kriška. Aj v druhej tretine mali Liptáci prevahu a boli to oni, ktorí držali opraty stretnutia vo svojich rukách. Postupne sa však osmeľovali aj Trenčania, vytvorili si šance, ale Fikrt v domácej bránke držal svoje mužstvo nad vodou. Hostia hrali v závere druhej tretiny presilovku o dvoch hráčov vyše minúty, ale boli bezzubí, naopak v ich presilovke mohol zvýšiť vedenie Liptákov Bartánus.

V záverečnej časti hneď v 25. sekunde skóroval Tomík a hostia vycítili svoju šancu. Zabrzdiť ich mohlo vylúčenie Valčáka, ale práve v oslabení znížili na rozdiel dvoch gólov. Šťastím pre domácich bolo, že v tej iste minúte ešte Hučko opäť získal pre Liptákov vedenie o tri góly. Záver stretnutia bol hektický, hostia hrali 31 sekúnd presilovku piatich proti trom, dokonca odvolali aj brankára, ale až Valčákovi 26 sekúnd pred koncom sa podarilo prestreliť Fikrta.
Hlasy:
Pavol Paukovček (asistent trénera Lipt. Mikuláša): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Svoju hru sme založili na pevnej defenzíve, v ktorej vyčnieval svojim výkonom náš brankár Fikrt. Viedli sem už 4:0 a aj vďaka tomu sme dôležitý výsledok ubránili."
Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "V Liptovskom Mikuláši sme chceli uhrať dobrý výsledok. Mali sme veľa striel, ale nedokázali sme dať góly. V tretej tretine sa nám už začalo dariť, ale domáci viedli 4:0 a to sme už nedokázali zvrátiť."

HK 36 Skalica - HC Košice 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Lušňák (D. Pašek), 6. Kocák (Jarolín, R. Hartmann) - 12. Jenčík (Deyl, Mertel), 25. Šachl (Vorel), 42. Vorel (Rudolf Huna, P. Mikuš)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - M. Orolin, Tvrdoň, 2566 divákov
Skalica: Falter - Grűndling, Schnabel, Škadra, R. Jendek, Škápik, M. Výborný, Gula - R. Školiak, Zálešák, T. Višňovský - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, F. Novák, D. Pašek - Kutálek, Šátek
Košice: Lašák - Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, Deyl, Pichnarčík, Gajdoš - Šimurda, Húževka, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - Dravecký, Šachl, Vorel - Jenčík, Mertel, Juraj Sýkora

Skóre duelu Skalica - Košice otvoril už v 3. min Lušňák, keď nahodený puk z jeho hokejky prekvapujúco skončil v Lašákovej bránke. Skalica zvýšla na 2:0 v 6.min, keď Lašák vyrazil puk iba pred Kocáka, ktorý nezaváhal. Ani po tomto góle sa Košičania nevzdali, naopak zvýšili svoje útočné snaženie, čo im prinieslo aj vytúžený kontaktný gól, ktorý v 12. min dosiahol Jenčík. Domáci mohli ísť do dvojgólového vedenia ešte pred prvou prestávkou, Jarolín zoči-voči Lašákovi ani na dvakrát neuspel.

V druhom dejstve vyrovnal hosťujúci Šachl, ktorý využil presilovku Košíc piatich proti trom. V ďalšom priebehu druhej tretiny boli v ofenzíve aktívnejší Skaličania, ale Lašák privádzal kanonierov domácich doslova do zúfalstva, keď nepustil za svoj chrbát ani jedinú strelu.

Tretia tretina bola gólovo rovnako chudobná ako tá druhá. V 42. min sa opäť radovali Košičania, tentoraz gól padol z hokejky Vorela, ktorý využil ďalšiu presilovú hru, tentoraz o jedného korčuliara. Skóre sa už ďalej nemenilo, hostia aj domáci mali síce šance, no obaja brankári sa prezentovali výbornými zákrokmi. Skalici nepomohol ani oddychový čas, ktorý si tréneri zobrali v závere III. tretiny a tak si Košičania odvážajú zo Záhoria víťazstvo 3:2 a cenné tri body.
Hlasy:
Milan Pešout (asistent trénera Skalice): "Hral sa výborný hokej - po sérii zlých výsledkov sme sa chceli chytiť, no nepodarilo sa nám to. Takto však musíme hrať aj naďalej a dúfať, že proti nám už nebude stáť v bránke Lašák, ktorý chytil minimálne 4 čisté góly."
Pavol Zúbek (športový manažér Košíc): "Veľmi si toto víťazstvo ceníme. Po prvom góle sa nám podarilo upokojiť sa, presilovka 5:3 nám dosť pomohla. S vôľou a šťastím sa nám podarilo otočiť z 0:2 a napokon vyhrať zápas."

HC Slovan Bratislava - HC K Cero Nitra 8:1 (1:1, 5:0, 2:0)
Góly: 8. Demel (O. Rusnák, Sersen), 22. Hujsa, 24. Hujsa (Demel, Kuľha), 27. Kuľha (A. Nedorost, Tesařík), 30. Kuľha (Vaic, J. Kováčik), 39. Demel (Hujsa, Kuľha), 44. Bohunický (Vaic), 49. Hujsa (Kuľha, Richard Huna) - 11. H. Ručkay (Gráčik)
Vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše Lažo - Michal Novák (obaja 5+10+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc), presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Višňovský - Brath, Zvrškovec, 2876 divákov
Slovan: Konrád - J. Kováčik, Sersen, Tulupov, Tesařík, Turunen, Bohunický, 41. Čajkovský - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, D. Skokan, Richard Huna - A. Nedorost, O. Rusnák, T. Varga
Nitra: Lakosil (27. M. Laco) - Ďurák, Špelda, Širokovs, Jass, V. Vlk, Ďurkech, Michal Novák, König - S. Saliji, T. Chrenko, M. Kováčik - J. Mihálik, Marek Slovák, E. Čaládi - H. Ručkay, M. Štefanka, Gráčik - Dobrý, Rumpel

Slovan sa v úvode vďaka vylúčeniam Kuľhu a Turunena nedostal k očakávanému tlaku. Domáci sa napokon radovali z gólu ako prví, Bohunického strelu od modrej ešte pred bránkou tečoval Demel. Nitrania dokázali ešte vyrovnať v 11. min, Henrich Ručkay na dvakrát prekonal Konráda.

Slovanu vyšiel úvod do druhej dvadsaťminútovky, keď v jej prvej polovici strelil štyri góly a prakticky definitívne rozhodol. V 22. min potrestal chybu Širokovsa pri rozohrávke Hujsa, ktorý sa o dve minúty presadil aj po ideálnom vysunutí od Demela. Lakosila vyhnal z bránky v 27. min Kuľha, ktorý sa tesne za útočnou modrou čiarou efektne zbavil protihráčov a švihom prekvapil nitrianskeho gólmana. V polovici stretnutia vyšla domácim aj presilovka, odrazený puk sa dostal k Vaicovi, našiel lepšie postaveného Kuľhu, pre ktorého už nebolo problémom do odkrytej bránky skórovať - 5:1. Slovan mal zápas jasne pod kontrolou, Nitranov takmer k ničomu nepúšťali. V 39. min sa tešil druhýkrát po kombinačnej akcii s Hujsom Demel. V záverečnej sekunde druhej tretiny ešte po strete Sersena so Slovákom sa strhla bitka medzi Lažom a Novákom, v ktorej mal prevahu Nitran a pretiahol domácemu hráčovi dres cez hlavu. Pre oboch sa zápas predčasne skončil.

V tretej tretine domáci aj naďalej kontrolovali vývoj a boli pánmi na ľade. Nitrania síce niekoľkokrát ohrozili Konráda, ale príliš nebezpeční neboli. V 44. min upravil na 7:1 od modrej Bohunický. V 49. min skompletizoval svoj hetrik zblízka v presilovke po rozobraní obrany Hujsa - 8:1. Hráči bratislavského tímu už volanie tribún po desiatke nevypočuli, duel s prehľadom dohrali a doma ešte v tejto sezóne neprehrali.
Hlasy:
Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Prvú tretinu sme odohral ako v Žiline bez pohybu, čo sa ukázalo aj na skóre. Paradoxne, chyba nitrianskeho hráča nakopla náš tím k zlepšenému výkonu. Po druhej tretine bolo ťažké motivovať hráčov. V konečnom dôsledku ma teší predvedený výkon."
Peter Oremus (tréner Nitry): "Slovan dominoval vo všetkých herných činnostiach a vyhral úplne zaslúžene. To, čo jeho hráči zvládali, my nie. Musíme sa však venovať najmä zápasom s tímami, ktoré sú tabuľkovo našimi súpermi. Na tieto duely sa musíme čo najlepšie pripraviť."

HKm Zvolen - MsHK Garmin Žilina 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)
Góly: 24. J. Kopecký (P. Pucher), 30. J. Kopecký (Juraško, L. Čierny), 47. V. Baláž (Otčenáš), 48. P. Pucher (J. Kopecký), 51. F. Turek (Michal Chovan, Ľ. Hurtaj), 56. Gálik (Pikkarainen, L. Čierny), 59. Gálik (P. Szabo, Kóňa) - 50. Škoda (Spilar, Hriňa)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Olenin - M. Novák, Stano, 1920 divákov
Zvolen: J. Laco - Valach, Mašlonka, L. Čierny, Juraško, Horáček, Pikkarainen, Ihnačák, Cebák - Otčenáš, Marek Haščák, V. Baláž - J. Kopecký, P. Pucher, Estrada - Michal Chovan F. Turek, Ľ. Hurtaj - Gálik, P. Szabo, Kóňa
Žilina: Lipovský - Rúfus, Nádašdi, Turoň, Horák, Bobček, Hriňa, Kolarz, Škuta - R. Krajči, Palovčík, P. Barinka - Spilar, Pleva, Škoda - Török, M. Hreus, M. Kokavec - Vala, V. Nemec

Prvá bezgólová tretina bola rozpačitá z oboch strán. Riedko zaplnený štadión videl veľmi málo šancí, najväčšiu mal v 4. min Barinka, ktorý obišiel bránku Zvolena, ale Laca zblízka neprekonal. Hostia následne nevyužili presilovku. V 10. min pohrozil pred žilinským gólmanom Gálik a o dve minúty neskôr zamestnal Laca na druhej strane Hriňa. Boli to však iba strely, ktoré nepatrili do kategórie vyložených.

Až po prvej prestávke hra dostala náboj. Veľké príležitosti spálili hostia v 21. a 23. min, v oboch situáciách boli Barinka a Krajčí. Prišiel trest, keď v 24. min po Pucherovej prihrávke vymietol efektne ľavú šibenicu z pravého kruhu Kopecký. Domáci sa gólom chytili a dokonca vyprodukovali tlak v oslabení. Druhý gól však dosiahli z tlaku práve skončenej presilovky, keď po Čierneho strele od modrej posielal puk za bránkovú čiaru pri pravej žrdi Juraško, no dielo dokonal pri ľavej Kopecký. Žilinčania sa snažili znížiť z rýchlych brejkov, ale na druhej strane hrozili z dobrých príležitostí aj Zvolenčania. V 39. min mohol zvýšiť Chovan.

Čo sa nepodarilo jemu, to sa podarilo jeho spoluhráčom v tretej tretine. V 46. min ešte sólo Gálika v oslabení gólom neskončilo, ale v 47. min domáci z prečíslenia dvaja na jedného vyťažili tretí presný zásah - Očenáš poslal puk Balážovi a ten sa na pravej strane nemýlil. Zvolenskí hokejisti dostali krídla a už o 55 sekúnd neskôr si pred Lipovského nakorčuľoval Pucher a bekhendom zblízka sa premiérovo zapísal do extraligovej streleckej štatistiky v drese Zvolena. Žilinčania iba korigovali nepriaznivý stav Škodom v 50. min, keď strelou spoza kruhu prekonal Laca. Zvolenská odpoveď bola excelentná. Po peknej akcii Chovana sa presadil pri pravej žrdi Turek. V 56. min bolo už 6:1, najprv Pikkarainen neuspel pred Lipovským, no Gálik napokon prehodil žilinského gólmana. Strelecký účet stretnutia zavŕšil opäť Gálik efektnou strelou bez prípravy z pravého kruhu do horného rohu žilinskej bránky.
Hlasy:
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Predviedli sme útočný a dobre organizovaný výkon. Potrebovali sme už takýto duel, v ktorom sa mužstvo výraznejšie presadilo strelecky. Snažili sme sa hrať útočný hokej. Chlapcom sa musím poďakovať za prevedený výkon, tento zápas im môže pomôcť získať sebavedomie pred ďalšími stretnutiami."
Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Prišli sme do Zvolena niečo uhrať, dobre sme bránili stredné pásmo, ale potom sme inkasovali po našej chybe a druhý gól sme inkasovali prakticky v oslabení. V tretej tretine sme stiahli hru na tri päťky, ale už sme sa nepostavili na nohy. Zvolen využil šance a zaslúžene vyhral, my musíme ísť ďalej."

HK Poprad - HC´05 Banská Bystrica 3:4 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Góly: 27. Šechný (A. Kroták, P. Segľa), 51. P. Svitana (Klouda, Fabian), 56. Šechný (A. Kroták, Marcel Haščák) - 5. Miroslav Hlinka, 54. Vantroba (Miroslav Hlinka), 58. Pardavý (Bulík, T. Sýkora), 63. Z. Nedvěd (Biro, P. Frühauf)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: A. Kroták - Bauer obaja na 10 min+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Grečko - Tornay, Smrek, 2674 divákov
Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek - Škovira, Klouda, Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, Mašlonka - Lapšanský, P. Svitana, Čížek - V. Žemba
B. Bystrica: M. Vojtek - Vizváry, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Bambúch, Biro, A. Mrena, Mocek - Dian, Bulík, Pardavý - Z. Nedvěd, Miroslav Hlinka, Jánoš - Paľov, Ľ. Sabol, Drotár - T. Sýkora, Češík, Kútny

V šlágri kola narazili na seba tímy, ktoré rovnako držali 7-zápasovú víťaznú sériu. Svoju výbornú formu potvrdzovali od začiatku stretnutia, keď zaplneným tribúnam predvádzali rýchly, dynamický a ofenzívny hokej. V 5. min sa hostia ujali vedenia po prudkom príklepe Hlinku vo vlastnom oslabení. Hoci pomer síl bol v úvodnej časti vyrovnaný, viac gólových šancí si vypracovali hostia a Šimonovič sa musel viackrát vyznamenať.

V prostrednej časti Poprad ešte viac vystupňoval tempo a častejšie horelo aj pred Vojtekom. V 27. min hostia v krátkom slede dvakrát porušili pravidlá, čo v početnej výhode využil na vyrovnanie Šechný po krížnej prihrávke od Krotáka. O niekoľko okamihov neskôr mal Kroták na hokejke aj vedúci gól, ale Vojtek jeho zámer zmaril. V polovici stretnutia stál sám pred bránkou s pukom Sabol, ale na počudovanie všetkých puk v sieti neskončil. V závere tretiny Popradčania výrazne pritlačili hostí, ale Vojtek ich viacerými skvelými zákrokmi podržal.

V záverečnej časti dramatický zápas gradoval. Obaja súperi sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, vytvorili si viacero sľubných šancí a gól visel vo vzduchu. Ako prvým sa to podarilo Popradčanom, keď sa po obliehaní bránky dostal k puku Svitana a prekonal ležiaceho Vojteka. Domáci sa však neradovali dlho, pretože už o 4 minúty neskôr prestrelil Šimonoviča od modrej Vantroba. To však nebolo všetko a divoký záver stretnutia pokračoval. V 56. minúte domáci opäť strhli vedenie na svoju stranu, keď nepozornosť v obrane hostí využil Šechný, keď s prehľadom skúseného mazáka s ľahkosťou prekabátil bezmocného Vojteka. Hostia však vrhli všetky sily do útoku a opäť sa im podarilo vyrovnať po strele kanoniera Pardavého. V týchto minútach však vrcholili aj emócie na ľade, ktoré boli umocnené benevolentnejším posudzovaním zákrokov zo strany rozhodcov. Hráči sa mnohokrát viac venovali vzájomným stretom a oplácaniu namiesto hry, čo však stále ostávalo rozhodcami nepovšimnuté.

Aj rozhodujúcemu vylúčeniu Kloudu v predĺžení predchádzala séria nepotrestaných zákrokov zo strany Hlinku. Rozhodujúci gól strelil Nedvěd po naskočení Kloudu z trestnej lavice za búrlivého piskotu divákov.
Hlasy:
Július Pénzeš (tréner Popradu): "Diváci videli veľmi dobré extraligové stretnutie, hralo sa hore-dolu a všetci museli byť spokojní. S toľkou nepriazňou osudu, s akou sme dnes bojovali, sme prehrali so cťou. Musím všetkých pochváliť za výkon aj nervy, ktoré sme museli v závere udržať.
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Do zápasu sme nevstúpili najlepšie, no paradoxne sme sa dostali do vedenia. Zápas sa odvíjal od tohto gólu. Boli sme šťastnejší, možno aj lepší. Zápas sme dotiahli až do predĺženia. Mali sme ponúknutú presilovú hru a tú sme aj využili."

HK Orange "20" - HK Noves okná Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Góly: 53. L. Hudáček (Štajnoch, Andrej Šťastný), 54. Vandas (Mlynarovič, Štajnoch), 64. Šiška (Mlynarovič) - 19. L. Jurík (Farkašovský, Macejka), 38. Prokop (S. Pavličko, Holečko)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - Junek, P. Šefčík, 356 divákov
HK Orange 20: Čiliak - Štajnoch, Rais, M. Marinčin, Šiška, Jaborník, Jankovič, L. Kozák, Slimák - Gašparovič, Mlynarovič, Vandas - M. Bakoš, Andrej Šťastný, L. Hudáček - S. Takáč, Grošaft, Uhnák - Cingel, Šimčák, Ján Sýkora
Spišská Nová Ves: Polc - Petruk, Smerčiak, Ďaloga, Čintala, Gurčík, M. Školiak, Borovský - Holečko, S. Pavličko, Prokop - Macejka, L. Jurík, Farkašovský - Lemešani, Heizer, Hübler - Leskovjanský, Saluga, Smotrila

V prvej tretine sa dlho nič nedialo, no v 19. min Farkašovský vysunul Juríka do brejku, ten bol síce tiesnený domácim obrancom, ale ani to mu nezabránilo otvoriť skóre stretnutia.

V druhej polovici druhej tretiny sa Spišiaci s vypätím všetkých svojich síl ubránili presilovke súpera o dvoch hráčov, aj keď pri poslednej šanci Hudáčka pri nich stáli všetci svätí. V 38. min hostia počas presilovky perfektne zakombinovali. Pavličko s Holečkom si za bránkou vymenili puk, Pavličko ho prihrával medzi kruhy kde stál nikým nekrytý Prokop a ten z prvej prekonal pomedzi nohy Čiliaka.

V 53. min domáci využili presilovku, keď si L. Hudáček vymenil puk so Štajnochom, z ľavého kruhu sa natlačil až takmer k bránke a prekonal Polca popod lapačku. O minútu neskôr Gašparovič forčekoval Polca počas vlastného oslabenia pri rozohrávke, Polc prihral priamo na hokejku Štajnochovi, ten posunul na Mlynaroviča, ktorý pálil do odkrytej bránky. Polc, ktorý sa vracal do bránky stihol jeho strelu ešte zachytiť, ale na Vandasovu dorážku už bol prikrátky.

V 64. min domáci využili presilovku, keď Mlynarovič spoza bránky prihrával Šiškovi a ten od modrej prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a rozhodol tak o domácom víťazstve.
Hlasy:
Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "Som rád, že sa nám po čase podarilo vyhrať. Náš výkon má stúpajúcu tendenciu, ideme hore, čo je potešujúce pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta. Doteraz sme sa nevyvarovali fatálnych chýb, koncovka nám nevychádzala. Náš výkon bol dnes veľmi dobrý, súper robil všetko pre to, aby dnes vyhral, bol pod veľkým tlakom, nepodcenil nás."
Eduard Giblák (asistent trénera Sp. N. Vsi): "Prišli sme s cieľom získať body, dve tretiny tomu nasvedčoval aj náš výkon. Hrali sme dobrý organizovaný hokej, viedli sme 2:0. V tretej tretine dve zbytočné vylúčenia, tie stačili na vyrovnanie. V predĺžení rozhodlo znova vylúčenie. Dvadsiatka si za bojovnosť a nasadenie dnes zaslúžila vyhrať."