19. októbra 2008

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 14. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HK Orange "20" - MHk Liptovský Mikuláš 1:7 (1:3, 0:1, 0:3) Góly: 9. Hrivík (Pekar, Uhnák) - 3. J. ...

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 14. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HK Orange "20" - MHk Liptovský Mikuláš 1:7 (1:3, 0:1, 0:3) Góly: 9. Hrivík (Pekar, Uhnák) - 3. J. Cibuľa (Vaškovič, Halaj), 11. M. Grman (M. Oravec), 13. Kriška (Róbert Huna, Richard Huna), 24. Richard Huna (Róbert Huna), 49. Tomášek (Richard Huna, D. Rehák), 50. Heš (J. Cibuľa, Halaj), 56. F. Zúbek (Vaškovič) Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: A. Bezák na 10 min za nešport správanie, Kopecký na 5 min + DKZ za faul kolenom - Kriška na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Gašparík, Valach, 738 divákov Diváci nemuseli na úvodný gól dlho čakať, keď už v 3. min otvoril skóre hosťujúci Cibuľa. O šesť minút neskôr vyrovnal Hrivík, ktorý tečoval Pekarovu strelu. V 11. min sa znova menilo skóre, úspešným strelcom bol Grman - 1:2. O 74 sekúnd zvýšil už na rozdiel dvoch gólov Kriška. V 24. min pridal ďalší gól Liptovského Mikuláša do siete SR "20" Richard Huna po spolupráci so svojím bratom Róbertom. V 32. min sa pobili Bezák s Kriškom. Od 46. min sa naskytla možnosť pre hostí hrať 5-minútovú presilovku, ktorú aj patrične využili: v 49. min skóroval Tomášek a potom v 50. Heš. V 56. min trafil Zúbek pravý horný roh Kotvanovej bránky a tým zavŕšil skóre stretnutia - 1:7. Dukla Trenčín - MHC Martin 1:4 (1:3, 0:1, 0:0) Góly: 2. S. Saliji (Valčák, O. Ďuriš) - 8. Appel (Klepáč), 10. Kolba (L. Říha, L. Havel), 13. Vantroba (L. Říha, Kolba), 33. Babka (Török, M. Beran) Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Gábriš 10 min za nešportové správanie, Gábriš 10+DKZ za hrubosť - Džerinš 10 min za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Oszág - M. Grečko, Tornay, 3230 divákov Domáci Trenčania začali vynikajúco. Už v 73. sekunde si k puku adresovanému spoza bránky nakorčuľoval S. Saliji a otvoril skóre. To však bolo zo strany Trenčína všetko. Veľa naznačila nasledujúca štvorminútová presilovka hostiteľov, keď Dukla prakticky ani raz neohrozila martinského brankára. V 8. min našiel hosťujúci Klepáč krížnou prihrávkou Appela a ten prestrelil Kováča. Už o dve minúty neskôr trafil Kolba spomedzi kruhov pod hornú žŕdku a v 13. min pri presilovej hre dokonal rýchly obrat strelou od modrej čiary Vantroba. Do bránky Trenčína sa postavil Hála, ktorý nahradil Kováča. Od tohto momentu Trenčania síce párkrát ukázali snahu o návrat do zápasu, ale Martin hral, čo potreboval, a kontroloval priebeh duelu. V polovici druhej tretiny zovreli hostia súpera, z čoho rezultoval gól Babku na 4:1. Tretia tretina sa už iba dohrávala. Zaujal len samostatný nájazd Havla, s ktorým si poradil Hála, a zahodená tutovka v podaní Dorniča. SkiPark MHK Kežmarok - HC´05 Banská Bystrica 4:5 po predĺžení (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1) Góly: 14. P. Segľa (Šechný), 32. M. Drotár, 33. Mašlonka (Fedor, M. Žemba), 46. Bednár (Pavličko) - 15. Jánoš (Ľ. Sabol, Igor Majeský), 18. V. Vlk (Ľ. Sabol, Brumerčík), 27. Ľ.Sabol (V. Vlk, Jánoš), 29. Bulík (Pardavý), 62. Biro (Ľ. Sabol, Igor Majeský) Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - Kalina, Korba, 760 divákov V súboji dvoch ostatných nováčikov lepšie začali Kežmarčania, ktorí v úvodných piatich minútach niekoľkokrát podkúrili brankárovi Bystričanov Petríkovi. Aj v ďalšom priebehu prvej tretiny boli domáci lepším tímom, ale ich koncovka dlho zostávala žalostná. Streleckú smolu pretrhol až 14. min Pavol Segľa, ktorý v presilovke zužitkoval presnú Šechného prihrávku. Kežmarčania sa však z vedenia neradovali dlho. Už o minútu neskôr si nedali pozor na Jánoša a ten pohodlne vyrovnal. Karta sa v prospech hostí obrátila v 18. min, keď v presilovke o dvoch hráčov skóroval strelou od modrej čiary Vlk. Hostia v druhej tretine nadviazali na úspešný záver tej prvej a v polovici zápasu viedli po góloch Sabola a Bulíka už o tri góly. Po treťom presnom zásahu Bystričanov vymenil Budaia v bránke Klempa. Hokejovú lahôdku predviedol v 32. min Drotár, ktorý sám prešiel celé klzisko a efektne vo vlastnom oslabení zakončil. O 63 sekúnd neskôr sa domáci opäť radovali. Autorom ich tretieho gólu bol po kombinačnej akcii Mašlonka. Podtatranci zacítili možnosť vyrovnať, mali výraznú prevahu, ale v druhej časti hry už neskórovali. V 43. min mal Kežmarok veľkú príležitosť, ale Šechného útok nedokázal dostať puk do bránky ani na niekoľko pokusov. Podarilo sa to až v 46. min Bednárovi, ktorý zužitkoval Pavličkovu prihrávku. Kežmarčania v závere tretej tretiny vynaložili veľké úsilie na strelenie rozhodujúceho gólu, nepodarilo sa im to však. Naopak, v druhej minúte predĺženia o víťazstve "baranov" rozhodol v skrumáži Biro. HK Aquacity ŠKP Poprad - HKm Zvolen 0:5 (0:4, 0:1, 0:0) Góly: 2. F. Turek (D. Vrbata, Pavliš), 5. F. Turek (Valach, L. Čierny), 7. Hvila (Klouda, M. Chovan), 10. Dlouhý, 37. Pavliš (D. Vrbata, F. Turek) Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Bakoš (Poprad) a Juraško (Zvolen) obaja na 10 min za nešport. správanie, Haščák (Poprad) a Valach (Zvolen) obaja 5+DKZ za údery a 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Jankovič, Tvrdoň, 2130 divákov Poprad povzbudený víťazstvom pod Zoborom bol odhodlaný potrápiť aj momentálne druhý tím tabuľky Zvolen. Hostia však pripravili "kamzíkom" doslova šokujúci úvod, keď Turek využil dve presilové hry a už v 5. min bolo 0:2. Domáci sa nestihli ani nadýchnuť a Melicherčík lovil puk zo svojej siete tretíkrát - tentoraz po strele Hvilu. Pri vylúčení Čierneho mohol Poprad znížiť, ale namiesto toho dovolil uniknúť Dlouhému a ten prekonal Šimonoviča, ktorý chvíľu predtým striedal svojho kolegu v bráne Melicherčíka - 0:4. Podtranci boli vývojom stretnutia evidentne zaskočení a Lapšanského pokus o prekonanie Laca bol v prvej dvadsaťminútovke jedným z mála svetlých momentov z ich útočného repertoáru. Druhá tretina sa niesla v pokojnom duchu. Oba tímy si vypracovali niekoľko možností, ale Laco i Šimonovič boli na svojom mieste. Piaty gól zaznamenal Zvolen v 37. minúte po akcii veľmi aktívneho tretieho útoku, na ktorej konci bol Pavliš. V tretej časti popradské trápenie a zvolenská herná pohoda pokračovali. V závere sa oba tímy nevyhli viacerým vylúčeniam a v úplnom závere divákov zdvihla zo sedadiel boxerská vložka Haščáka s Valachom. HK Ardo Nitra - MsHK Garmin Žilina 4:3 (3:1, 1:2, 0:0) Góly: 1. Hranáč (T. Chrenko, Podstavek), 10. M. Výborný (Hronský), 11. Poláček (T. Chrenko, Čaládi), 27. Rumpel - 18. Turoň (R. Krajčí, Pleva), 21. R. Stantien (R. Krajčí, Pleva), 28. Turoň (Javín) Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Gajan, 2156 divákov Nitrania mali skvelý nástup do stretnutia: už v 29. s pripravili T. Chrenko s Podstavekom dobrú streleckú pozíciu obrancovi Hranáčovi a jeho bomba od modrej čiary skončila v hornom rohu Ševelovej brány. V 10. minúte bolo 2:0, keď sa presadil ďalší obranca nitrianskeho celku Výborný tečovaným pokusom spoza ľavého kruhu. Brankár Žiliny Ševela o ďalších 33 sekúnd odkorčuľoval na striedačku, keď ho prekonal tvrdou strelou pomedzi betóny obranca Poláček a zvýšil už na 3:0. V závere úvodnej časti hry Žilina upravila skóre - Turoň využil presilovku a prekonal Faltu. Úvod do druhej tretiny patril hosťom. Už v 32. s znížil v početnej výhode na rozdiel jediného gólu po prihrávke Krajčího ľavý krídelník prvého útoku hostí Stantien - 3:2 pre Nitru. O 17 sekúnd mohlo byť vyrovnané, keď sa do šance dostal Koložváry, ale po jeho blafáku a následnej bekhendovej strele ponad ležiaceho Faltu sa puk odrazil od hornej žŕdky. V 27. minúte viedli Nitrania opäť o dva góly. Útočník Rumpel zobral v oslabení v žilinskom pásme puk obrancovi hostí a strelou pod brvno nedal Přikrylovi šancu. O necelú minútu hostia znova zmiernili náskok Nitry. Turoň nahodil v presilovke od modrej čiary pred Faltu, ten mal zakrytý výhľad a puk skončil v sieti - 4:3. V závere druhej tretiny mohol vyrovnať Brandis, ktorý si odpykával jeden zo Sivákových trestov. Okamžite po návrate na ľad sa dostal do šance, ale blafák nedotiahol do konca. V tretej časti stretnutia nechceli domáci pripustiť scenár z predchádzajúcich dvoch zápasov, keď prehrali po góloch v závere. Hrali ofenzívne, často strieľali, ale všetky ich pokusy zmaril brankár Přikryl a stretnutie skončilo víťazstvom Nitry 4:3 po siedmich prehrách. SITA