17. februára 2008

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 53. kola Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 53. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: HK VSR SR 20 - MHC Martin 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) Gól: 40. Koložváry (B. ...

BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 53. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: HK VSR SR 20 - MHC Martin 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) Gól: 40. Koložváry (B. Majeský, L. Havel) Vylúčení: 11:8 na 2 min, navyše: Baron (HK SVR SR 20) na 10 min za nešport. správanie - B. Majeský na 10 min za napadnutie hlavy a krku, L. Havel (obaja Martin) na 10 min + DKZ za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Krist - Müllner, Junek, 519 divákov Zostavy: HK VSR SR 20: Andreanin - M. Bališ, J. Brejčák, Ďaloga, Baron, Novajovský, Košecký - Konečný, O. Rusnák, Uhnák - M. Jurík, O. Ďuriš, Suja - J. Molnár, Mertel, Jančovič - Stríž, P. Kopecký, Vyletelka Martin: Dzubina - Vantroba, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Kolba, Polák, V. Dvořák - Török, M. Beran, Podstavek - L. Říha, Koložváry, L. Havel - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Thémar V priemernom stretnutí sa ako prví dostali do šance mladí reprezentanti. V 16. min ale nedokázali využiť ani 101 sekúnd trvajúcu presilovku o dvoch hráčov. Na druhej strane sa rovnaká príležitosť naskytla minútu pred koncom tretiny aj hosťom z Turca, no ani tí neboli úspešní. Po prestávke sa pokračovalo v rovnakom tempe. Divákov zaujala len šanca Martinčana Havla, ten však v samostatnom nájazde na Andreanina nevyzrel. Hostia napokon pretavili miernu prevahu do vedúceho gólu, keď minútu pred druhou prestávkou skóroval Koložváry. V 45. min rozhodcovia neuznali domácim vyrovnávajúci gól na 1:1 pre posunutú bránku. To isté sa 16 sekúnd pred koncom tretej tretiny stalo aj Martinčanom, na ich najtesnejšom víťazstve 1:0 sa tak už nič nezmenilo. Hlasy: Štefan Mikeš (tréner HK VSR SR 20): "Samozrejme gratulujeme súperovi k víťazstvu. Veľmi sme mu to však sťažili. Veľmi ma teší, že sme spravili zápas dramatický až do posledných sekúnd. Snažili sme sa, chlapci veľmi bojovali. Jediné, čo sa im dá vytknúť, je to, že sme nezvládali presilovky. Tam sme sa nevedeli dostať do útočného pásma. Aj keď sme sa na súpera v tomto smere chystali, nevychádzalo nám to. Som hrdý na to, že chalani predviedli perfektný výkon, že hrali to, čo sme si povedali. A výsledok 0:1 s mužstvom, ktoré ašpiruje na druhé miesto, je vynikajúci." Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Vedeli sme, čo nás v Púchove čaká. Súper hral veľmi dobre najmä v obrannej tretine, čo potvrdil predovšetkým v prvej tretine. V druhej časti sme trošku pridali, stiahli sme to na tri päťky. Tým sme vytvorili na súpera tlak a prišli aj šance. V tejto časti zápasu sme dali len jeden gól, čo bola podľa mňa veľká chyba, lebo s jedným gólom sa ťažko vyhráva. V závere súper rovnako pridal, bolo tam veľa vylúčení, bolo to také nervózne, ale sme veľmi radi, že sme tento zápas vyhrali." HC Košice - HK Ardo Nitra 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Góly: 17. Jendek (Špelda, Weissmann), 24. S. Gron (Šimurda, Kledrowetz), 56. M. Šterbák (Špilár, Juraj Faith) Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - M. Novák, Vojtek, 5464 divákov Zostavy: Košice: Lipovský - M. Šterbák, Javín, I. Droppa, Jendek, Kledrowetz, Špelda, P. Mocek - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Šimurda, S. Gron, Michel Miklík Nitra: Račko - Vojta, Halász, T. Sedlák, Galko, Socha, Pravda, Šimo - Čaládi, Marek Slovák, Ľ. Kolník - Hronský, M. Chrenko, H. Ručkay - Vadrna, Holovič, J. Ručkay - Barčák V prvej tretine diváci videli málo hokejovej krásy. Nitrania sa zamerali od začiatku stretnutia na defenzívu. Domáci boli útočne naladení, vytvárali si šance, ktoré Račko likvidoval. To mu však vydržalo len do 17. min, keď bol vylúčený Halász a Špeldovu strelu tečoval Jendek - 1:0. Na začiatku druhej tretiny domáci nevyužili presilovku piatich proti trom, ale o niekoľko sekúnd neskôr Gron zvýšil na 2:0 po ideálnej prihrávke od Šimurdu. V 27. min mali aj hostia výhodu početnej výhody o dvoch mužov, počas ktorej si vypracovali niekoľko sľubných šancí. Najväčšiu mal Kolník, ktorý však netrafil odkrytý dolný roh Lipovského bránky. Košičania aj počas celej tretiny dobýjali nitriansku bránku, no napokon sa ujala len strela Šterbáka, ktorý v 56. min upravil na konečných 3:0 pre "oceliarov". Hlasy: Rostislav Čada (tréner Košíc): "My sme k stretnutiu pristupovali veľmi zodpovedne. Hoci sme mali útočnú prevahu, premenili sme len tri šance. Teší ma, že sme neinkasovali a vynikli v ofenzíve." Ján Neliba (tréner Nitry): "My sme vedeli, že v Košiciach nás čaká ťažké stretnutie. Chlapcom som to prízvukoval. Niektorí sa nepoučili, tak sme ich nechali sedieť. Myslím si, že 3:0 je spravodlivý výsledok." SkiPark MHK Kežmarok - Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Gól: 4. M. Palovčík (M. Žemba), 53. B. Ihnačák (Pavol Segľa, M. Palovčík) Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Grečko - Pavlovič, Mášik, 1100 divákov Zostavy: Kežmarok: Klempa - Strapko, Brejčák, Petrina, Brincko, Sadiki, M. Žemba, Čikovský - Frank, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, M. Palovčík, B. Ihnačák - Škovira, S. Pavličko, Fedor - Čížek, V. Žemba, Slaninák Slovan: J. Chovan - Hančák, Sersen, J. Kováčik, Srdínko, Neumann, Huba, Kúdelka - Lažo, Kapuš, Kropáč - Kokavec, Ľ. Pištek, I. Baček - J. Gráčik, Dubina, Sýkora - Hučko Jasný víťaz základnej časti prišiel pod Tatry v neúplnej zostave len s tromi plnými formáciami. V jeho radoch sa objavila aj štvorica juniorov a chýbalo viacero opôr. Domáci zacítili šancu na úspech a od začiatku boli aktívnejší. Vedenia sa ujali v 4. min zásluhou ukážkovej strely Palovčíka. O ďalšie štyri minúty mohlo byť 2:0, no Fedorov bekhend Chovan vyrazil. Podobne v dobrých príležitostiach neuspeli ani Ihnačák a Slaninák. Na druhej strane ani Lažo a Kropáč, ktorý dokonca minul prázdnu bránku. V druhej časti zaujala najmä akcia tretieho kežmarského útoku, po ktorej už ruky nad hlavu dvíhal Pavličko. Radosť mu však prekazil hlavný arbiter Konc, ktorý po porade s videorozhodcom gól neuznal. Kežmarok bol aj naďalej aktívnejší, no do vyložených šancí sa nedostal. Na druhej strane to skúšal Lažo, ale jeho strela skončila v Klempovej lapačke. Dve minúty pred prestávkou mohol zvýšiť kapitán Fedor, puk však za Chovanov chrbát nepretlačil. V prvej polovici poslednej časti ukázali "belasí" viac snahy, Lažovi sa však nepodarilo vyrovnať ani po chybe domácej obrany, keď sa ocitol sám pred Klempom. "Žlto-modrí" napokon zvýšili svoj náskok - úspešným strelcom bol Ihnačák, ktorý dotlačil do bránky "zabudnutý" puk. Domáci napokon víťazstvo ubránili a prvý raz v sezóne zdolali úradujúceho majstra. Hlasy: Ján Vodila (tréner Kežmarku): "Každé víťazstvo teší a najmä nad Slovanom. Konečne sa nám podarilo zdolať tohto súpera a získali sme dôležité tri body. Ďakujem chlapcom za bojovnosť a obzvlášť chcem vyzdvihnúť výkon nášho brankára Klempu." Zdeno Cíger (tréner Slovanu): "Bol to zaujímavý zápas s množstvom šancí. Domáci brankár svojím výkonom mužstvu veľmi pomohol. My sme dostali oba góly po našich chybách a aj keď náš gólman nezachytal zle, určite si podiel na inkasovaných góloch prizná." HKm Zvolen - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (2:0, 2:0, 1:2) Góly: 6. Krayzel (Hvila), 19. Klouda (J. Čierny), 23. Kopecký (F. Turek, Klouda), 39. Krayzel (Babka), 57. Lipiansky (Dlouhý) - 59. Petran (Róbert Huna), 60. Richard Huna (Petran, M. Droppa) Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: Falter (Zvolen) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff ml. - Smrek, T. Orolin, 1503 divákov Zostavy: Zvolen: Bielik - L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Štork, Babka, Cebák - Kopecký, Klouda, Kubenko - Cibuľa, Lipiansky, J. Čierny - Hvila, F. Turek, Krayzel - Dubec, Jurík, Paciga L. Mikuláš: Falter - Rúfus, Jelínek, M. Droppa, Hyben, Petran, Kadlubiak, D. Rehák - F. Zúbek, Róbert Huna, Richard Huna - Lelkeš, Kuric, B. Pohanka - M. Hančiak, Durdiak, M. Oravec - Mach, Dzuriak, Pavlovič Vo Zvolene domáci hokejisti nenechali nikoho na pochybách a už od začiatku zápasu diktovali tempo hry. Do gólovej šance sa však dostali až v 6. min, keď Hvila našiel voľného Krayzela, ktorý poslal puk do odkrytej svätyne Faltera - 1:0. Potom sa Zvolenčania proti bezzubým Liptákom presadzovali len v presilových hrách. Druhý gól vsietil po excelentnej prihrávke J. Čierneho spomedzi kruhov zblízka Klouda v 19. min. Na začiatku druhej tretiny po rýchlom prechode do útoku v presilovej hre poslal Turek puk na Kopeckého, a ten z prvej bez prípravy prekonal gólmana Liptákov. V 27. min v presilovke pálil Paciga do žrde. Z ďalšieho gólu sa tešila hŕstka zvolenských priaznivcov až v 39. min, tentokrát hrali domáci presilovku štyroch proti trom. Z pravého kruhu vystrelil Krayzel a brankárovi Falterovi aj napriek peknému reflexu vypadol puk z lapačky za čiaru. Hostia sa snažili najmä o rýchle brejky, no viackrát iba vyhadzovali puky z tretiny a srdnato bránili. V tretej tretine Zvolenčania mohli ťažiť z ďalších presiloviek, no nevyužili ani tú o dvoch hráčov. Napriek tomu sa po prihrávke Dlouhého z obrany presadil Lipiansky, keď prešiel cez modrú čiaru a prekonal Faltera. Liptáci až v samom závere korigovali nepriaznivé skóre, a to opäť počas presilových hier. V 59. min Petran vymietol pavučinu v Bielikovej svätyni a 10 sekúnd pred koncom prenikol pred domáceho gólmana Richard Huna a upravil na konečných 5:2 Hlasy: Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Nebol to jednoduchý zápas. Hostia boli dôrazní v obrane, hráči museli vynaložiť silu v osobných súbojoch. Naša skúsenosť sa prejavila v presilovkách, v ktorých sme prakticky rozhodli o zápase. Škoda záveru, keď sme dvakrát zbytočne inkasovali v oslabení." Ján Majdek (tréner L. Mikuláša): "Chceli sme tu uhrať prijateľný výsledok, čo sa nám aj podarilo. Chlapci bojovali, prejavili veľkú snahu a aj keď sme dali dva góly až v samom závere, Zvolenčanom sme sa nepoddali. Góly sme dostali hlavne v oslabení. Zvolen má skúsené mužstvo a my mladý káder, ktorý dnes na viac nemal." Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 5:7 (1:1, 2:1, 2:5) Góly: 12. V. Král, 36. Pardavý (V. Kútny, Kóňa), 37. S. Saliji (Marek Haščák), 42. A. Kollár (V. Král, Čacho), 42. S. Saliji (J. Mikuš) - 5. R. Školiak (Pálffy, T. Višňovský), 34. Pálffy (J. Mikúš, Zálešák), 46. Pálffy (R. Školiak, Kocák), 47. Zálešák (V. Vlk, J. Mikúš), 52. Zálešák (Pálffy, J. Mikúš), 57. M. Ivičič (Pálffy), 60. Pálffy (J. Mikúš) Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Kóňa (Trenčín) - V. Vlk (Skalica) obaja na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Ország, Baluška - Galamboš, J. Tvrdoň, 3740 divákov Zostavy: Trenčín: Hála - Malinský, P. Mikuš, Homer, Křetinský, Fatyka, J. Mikuš - Hanzal, Húževka, V. Nemec - Pardavý, A. Kollár, Čacho - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - V. Kútny, Kóňa, V. Král Skalica: Rybár (42. Kučera) - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gulla, Klučár, Škápik, Beňa, Šille - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - Hrtús, Šátek, F. Novák - T. Višňovský, Horský, D. Pašek Trenčania hneď v úvode nevyužili Skalicou ponúknutú takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom. Naopak, hráčom HK 36 sa podarilo hneď prvú početnú prevahu využiť, keď skóre stretnutia otvoril Školiak strelou zápästím do hornej odkrytej časti Hálovej bránky po nahrávke Pálffyho. V 12. min sa po peknej individuálnej akcii presadil Václav Král. Český legionár prešiel cez dvoch hráčov Skalice, blafákom oklamal aj Rybára a v páde zasunul puk do bránky. V druhej časti hry a najmä v jej úvode bola hra poznačená vylúčeniami a osobnými šarvátkami. Po polovici zápasu sa hra zrýchlila a diváci mohli vidieť atraktívny útočný hokej s množstvom pekných zákrokov oboch brankárov. Na 2:1 z pohľadu Skalice zvyšoval v 34. min pred bránkou nedôrazne bránený Pálffy. O necelé tri minúty Pardavý doklepával puk už len do odkrytej Rybárovej bránky po peknej akcii dvojice Kútny - Kóňa a začínalo sa odznova. Na 3:2 pre Trenčín zvyšoval v 37. min S. Saliji, ktorému sa podarilo prestreliť Rybárove betóny. V tretej tretine začali lepšie domáci. V 42. min spomedzi kruhov zvyšoval Kollár na 4:2. O 27 sekúnd Trenčan S. Saliji dokonca ďalším gólom vyhnal Rybára z bránky. Skalica ale zbrane nezložila a dvoma gólmi Zálešaka, jedným Pálffyho a Ivičiča sa postarala o dokonalý obrat stretnutia. Na konečných 7:5 pre Skalicu upravil v 60. min opäť Pálffy a zavŕšil tak svoj hetrik. Hlasy: Július Penzeš (asistent trénera Trenčína): "Ťažko sa mi hodnotí dnešný zápas. Prehrať v podstate vyhratý duel sa nesmie. Asi nám chýba hráč kvalít Pálffyho." Peter Oremus (tréner Skalice): "Dnešný zápas zhodnotím v krátkosti. Otočiť stretnutie zo stavu 2:5 na 7:5 znamená, že naše mužstvo po psychickej stránke vyrástlo, čo nám dáva dobrý signál do budúcich zápasov. Musím pochváliť Pálffyho za jeho vynikajúci výkon. Znovu potvrdil, že je hráčom extratriedy." SITA