13. januára 2008

Súhrn výsledkov nedeľných zápasov hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľných zápasov 42. kola hokejovej Slovnaft extraligy: HK Aquacity ŠKP Poprad - SkiPark MHK Kežmarok 4:3 (0:1, 3:1, 1:1) Góly: 27.

BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľných zápasov 42. kola hokejovej Slovnaft extraligy: HK Aquacity ŠKP Poprad - SkiPark MHK Kežmarok 4:3 (0:1, 3:1, 1:1) Góly: 27. Jarolín (A. Kroták, Jabrocký), 28. Halaj (V. Král, Dora), 36. Marcel Haščák (Bambúch), 43. Jabrocký (V. Král) - 11. P. Gajdoš (Šechný, Drotár), 25. Drotár (Brincko), 59. Šechný (Petrina) Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Persson (Švéd.) - Korba, Valach, 4207 divákov Zostavy: Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Turoň, Dora, Korenko, Bambúch, J. Brejčák - A. Kroták, Jarolín, D. Havíra - Jabrocký, Halaj, V. Král - Marcel Haščák, Lapšanský, Martin Segľa - J. Marcinko, J. Pavličko, Ficko Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Brejčák, Lemešani, Klein - P. Gajdoš, Šechný, Drotár - B. Ihnačák, M. Palovčík, Pavol Segľa - Fedor, S. Pavličko, Škovira - Schneider, V. Žemba, Martin Slovák Skóre ostro sledovaného derby mohol už v prvej minúte otvoriť domáci Havíra, no Klempu neprekonal a nepochodili ani jeho spoluhráči v následnej presilovej hre. Hostia odpovedali v piatej minúte, keď mohol sieť rozvlniť, nedávno ešte popradský junior V. Žemba. Prvého gólu sa zaplnený popradský zimák nedočkal, ani keď Kroták elegantne naservíroval Jarolínovi. Kamzíci síce mali hernú prevahu, no boli to hostia, ktorí otvorili strelecký účet stretnutia. Po nedorozumení pri striedaní ešte Šimonovič prvú šancu odvrátil, no Gajdoš potrestal slabý dôraz popradských bekov - 0:1. V druhej časti pôsobili aktívnejšie Kežmarčania a svoju prevahu zúročili gólom Drotára pomedzi Šimonovičove betóny - 0:2. Stalo sa však nevídené: Poprad najskôr odpovedal v presilovke, keď sa po skrumáži radoval Jarolín (1:2) a následne skóroval aj Haščák, ale pre posunutie Klempovej bránky rozhodcovia gól neuznali. Hneď z ďaľšej akcie ale nestrážený Halaj vyrovnal (2:2) a začínalo sa znovu. Domáci sa akoby druhý raz nadýchli a jedna šanca striedala druhú. SkiPark mohol obrátiť misky váh na svoju stranu, ale ponúknutú presilovku nevyužil. Naopak hneď po nej inkasoval gól z Haščákovej hokejky (3:2). Domáci hokejisti zvýšili svoje vedenie už v úvode tretej časti gólom Jabrockého v presilovke o dvoch hráčov. Zaujímavá situácia sa odohrala v 49. minúte, keď švédsky rozhodca Persson neuznal Kežmarku po konzulatácii s videorozhodcom gól od korčule jedného z hráčov. Kežmarok dostal jedinečnú šancu niečo so zápasom urobiť, keď hral tri minúty pred koncom presilovku o dvoch hráčov. Tú aj využil: Šechný delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Hosťom však už sily na zvrat nezostali a ani v power play nedokázali vyrovnať. Hlasy: František Hossa (tréner Popradu): "Pre nás sa zápas dobre nevyvíjal. Za stavu 0:2 to bolo pre nás z pohľadu skóre dosť zlé. Síce sme hrali svoju hru, lenže sme sa nepresadili. Hráči však aj za nepriaznivého stavu začali lepšie korčuľovať, vyvíjali sme väčší tlak a boli sme úspešní. Teší ma aj pekná návšteva." Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Zápas sme mali dobre rozohratý. V prvej tretine sme hrali dobre, ale v druhej sme urobili niekoľko chýb, keď sme nechali pred bránkou voľných popradských hráčov. Domáci to využili na strelenie gólov a to rozhodlo." MsHK Žilina - Dukla Trenčín 2:6 (1:2, 1:2, 0:2) Góly: 13. Sivák (Važan, Pulpán), 35. V. Baláž (D. Kusovský, Kučný) - 3. V. Kútny (S. Saliji, Kóňa), 20. A. Kollár (Malinský), 31. Kóňa (S. Saliji), 39. Křetinský (Pardavý, V. Nemec), 44. A. Kollár (Hanzal, Čacho), 58. S. Saliji (Malinský, J. Mikuš) Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Pavlovič - M. Grečko, M. Orolin, 1938 divákov Zostavy: Žilina: M. Laco (40. Ševela) - D. Kusovský (40. Krčula), Kučný, P. Mikuš, Pulpán, Kudrna, Špila (40. Liška) - V. Baláž, Stantien, Krajči - Važan, Sivák, Pokrivčák - Valášek, R. Tvrdoň, Drábek Trenčín: Hála - J. Mikuš, Malinský, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - Čacho, Húževka, Hanzal - P. Poljaček, Trochta, Marek Haščák - S. Saliji, Kóňa, V. Kútny Druhý tím aktuálnej tabuľky Slovnaft extraligy začal v Žiline lepšie. Mal prevahu, ktorú už v 3. min korunoval strelou z ľavej strany Kútny a hostia viedli 1:0. Domáci po inkasovanom góle pridali, ale boli to Trenčania, ktorí mohli zvýšiť svoj náskok. V 12. min však domáci brankár nájazd Čacha kryl. V 13. min Važan nezištne prihrával pred bránku Sivákovi, ktorý vyrovnal. Gól uznal hlavný rozhodca Pavlovič až po konzultácii s videorozhodcom. V záverečnej minúte Pardavý vyskúšal pozornosť domáceho gólmana, ten jeho strelu kryl, ale proti tej z hokejky Kollára bol bezmocný - 1:2. V úvodných minútach druhej časti hry mala Žilina i Trenčín možnosť početnej prevahy, tú však nevyužili. Vyrovnávajúci gól v 26. min mohol vsietiť Krajči, ale sám pred Hálom nestihol puk spracovať. V 31. min Trenčania založili rýchlu akciu a Kóňa sám pred M. Lacom zvýšil na 3:1. Po 34. min mali "vlci" 56-sekundovú výhodu piatich proti trom a Baláž po 31 sekundách vsietil kontaktný gól. V 37. min išiel na trestnú lavicu domáci Špila a šesť sekúnd pred vypršaním jeho trestu Křetinský strelou od modrej pridal štvrtý gól Trenčína (2:4). V úvode poslednej tretiny mali v 44. min ideálnu príležitosť na skórovanie domáci, tí však kombináciu nezakončili presne a z protiútoku Kollár prestrelil striedajúceho Ševelu - 2:5. Potom oba tímy mali viackrát početnú prevahu, ale ani jeden z nich ju nedokázal zužitkovať. V 58. min ideálnu prihrávku na modrej využil S. Saliji na vsietenie šiesteho gólu Trenčanov. Hlasy: Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Po úspešnom výsledku v Skalici sme chceli v domácom zápase Trenčín potrápiť. Hosťom vyšiel úvod, doslova na nás vybehli, vsietili úvodné góly. My sme ožili až po treťom inkasovanom góle. Podarilo sa nám streliť kontaktný gól. V poslednej tretine boli hostia jednoznačne lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili." Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Do Žiliny sme prišli so zámerom bodovať, pretože hráme o horné priečky. Začali sme aktívne, išli sme do vedenia. Domácim sa dvakrát podarilo skorigovať výsledok, ale keď sme vyhrávali o tri góly, už to bola jasná záležitosť. Chcem sa poďakovať hráčom za dobrý výkon a našim fanúšikom, ktorí nám vytvorili v Žiline domáce prostredie." HKm Zvolen - HC Košice 7:4 (3:0, 3:2, 1:2) Góly: 5. Kubenko (J. Kopecký), 9. Klouda (L. Čierny, Hvila), 14. Babka (Cibuľa, F. Turek), 23. F. Turek (P. Frühauf, Juraško), 34. Hvila (L. Jurík, Dubec), 38. Kubenko (J. Kopecký, J. Čierny), 59. Štork (Klouda) - 24. Kmiť (Rudolf Huna), 29. Šimurda (Pleva, Michel Miklík), 45. Weissmann (Kmiť), 48. Jendek (Weissmann, Rudolf Huna) Vylúčení: 3:9 na 2 min, navyše: Dlouhý a V. Hudáček na 10 min za nešportové správanie sa - Špilár 5+DKZ za narazenie do hlavy, presilovky 2:1, oslabenia 0:1, rozhodovali: D. Konc, Baluška - Horínek, Junek, 5015 divákov Zostavy Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Štork, Juraško, Dlouhý, Babka, Cebák, P. Frühauf - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Dubec, L. Jurík, Hvila Košice: Petrík (23. Lipovský) - Kledrowetz, Jendek, M. Šterbák, Javín, Špelda, Valentín, Mocek - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Špilár, Gron, P. Bartoš - Šimurda, Pleva, Michel Miklík - Ščurko, Michal Lukáč, M. Bartánus Zvolenčania od začiatku jasne dominovali, predviedli pekné kombinačné akcie a vyprovokavali zaplnený štadión k mexickým vlnám. V úvode stretnutia zvonili žrdky. Už v 43. sekunde trafil z ľavej strany žŕdku Huna, no v 5. min sa Kubenko nemýlil a rozvlnil sieť prvý raz. V 8. min po Kubenkovej aktivite puk skončil aj s prispením košických obrancov opäť na žrdi. V 9. min v presilovke o dvoch hráčov Babkovu strelu tečoval Cibuľa a znovu zazvonila žŕdka. O necelých 20 sekúnd však domáci už presilovku využili. Od modrej strieľal L. Čierny a pred bránkou sa presadil Klouda - 2:0. Hostia mohli kontrovať v 11. minúte v oslabení, no sólo Weissmanna Hudáček zlikvidoval. V 14. min Zvolen opäť ťažil z presilovky. Cibuľa sa pred bránkou zblízka nepresadil, no pred Petríka si nakorčuľoval Babka a nekompromisne zakončil - 3:0. Hostia mútili vodu pred Hudáčkom iba Gronovým útokom a ani po prestávke tomu nebolo inak. Jediná presilovka hostí v prvých dvoch tretinách bola neplodná a hneď po jej skončení domáci udreli. Frühauf našiel Tureka, ktorý po pravej strane predviedol individuálnu akciu, natlačil sa pred Petríka a skóroval - 4:0. Košického gólmana vzápätí nahradil Lipovský. Hostia znížili paradoxne v oslabení. V 24. min unikol Huna, sólo však nevyužil. Hudáček však puk iba vyrazil, hokejisti Zvolena sa iba pozerali, ako nikým neatakovaný Kmiť zakončil dorážkou - 4:1. V 28. min Zvolenčania nevyužili obrovskú šancu, keď Kubenko vytiahol Lipovského z bránky. Do prázdnej bránky však nevedeli v trme-vrme trafiť Klouda a ani Kopecký. O minútu neskôr prišiel trest, keď hosťom vyšla rýchla akcia. Po ľavej strane unikol Pleva, perfektne nahral vľavo korčuľujúcemu Šimurdovi, ktrorý Hudáčka prekonal - 4:2. Domácich to však nepoložilo a poriadne pritlačili. Vyústením tlaku boli ďalšie góly. V 34. min prekonal Lipovského exKošičan Hvila. Akciu vypracoval Dubec a po Juríkovej prihrávke sa úspešný strelec presadil zblízka pri pravej žrdi. Zvolenčania hrali v pohode, s chuťou a v 38. min zaslúžene zvýšili na rozdiel 4 gólov. Kopecký spoza bránky poslal puk Kubenkovi a bolo 6:2. V tretej tretine Košičania ešte zdvihli hlavu. Najprv sa peknou individuálnou akciou prezentoval Weissmann, a potom hostia využili presilovku, keď po prihrávke Weissmanna zblízka skóroval Jendek. V 53. min Špilár nepekne fauloval Krayzela a domáci hrali 5-minútovú presilovku. Gól však nedali, zazvonila iba žŕdka po Pacigovej strele. Hostia sa v závere odhodli na hru bez brankára, gól však dali domáci, keď do prázdnej bránky trafil Štork. Hlasy: Pavel Hulva (asistent trénera Zvolena): "Padlo veľa gólov, divákom sa musel hokej páčiť. V útoku sme dominovali, hrali sme rýchlo, no ani my sme sa nevyhli chybám, po ktorých sme inkasovali. Vyšli nám vstupy do prvej i druhej tretiny, rozhodujúci moment bol asi ten, že za stavu 2:0 Košičania nevyužili sólový nájazd a my sme pridali tretí gól." Ján Šterbák (tréner Košíc): "Urobili sme veľa chýb v obrane, hlavne v prvej a druhej tretine, a to poznačilo vývoj zápasu. Zvolen je vo veľkej pohode, má formu a dáva veľa gólov. Napriek tomu sme domácim dokázali streliť štyri góly. Za normálnych okolností by sme s týmto počtom gólov mohli vo Zvolene aj vyhrať, nebyť spomínaných chýb v obrane. Verím, že sa to v dohľadnom čase zlepší a do play off zlepšíme našu obrannú hru." HK Ardo Nitra - HK 36 Skalica 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0) Góly: 2. M. Kováčik (Ľ. Kolník), 45. M. Štefanka (Vozdecký, Rimmel), 49. M. Štefanka ( Gálik, Vozdecký), rozhodujúci sam. nájazd: M. Kováčik - 5. Liščák (R. Hartmann, T.Višňovský), 24. Gründling (Zálešák, Pálffy), 60. R. Školiak (M. Ivičič, R. Hartmann) Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Pálffy (Skalica) na 10 min za nešportové správanie sa, na 10 min+DKZ za nešp. správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko - Gajan, Vojtek, 2530 divákov Zostavy: Nitra: Račko - Vojta, Halász, Rimmel, König, T. Sedlák, Galko - Dornič, T. Chrenko, H. Ručkay - Ľ. Kolník, J. Mihálik, M. Kováčik - Vozdecký, M. Štefanka, Gálik - Čaládi, Marek Slovák Skalica: Kučera - Beňa, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, Liščák, R. Hartmann - Šátek, Hollý, Malík Nitra dala gól už v 2. minúte stretnutia, keď Kolník vybojoval puk v strednom pásme, poslal do šance Kováčika a ten strelou medzi Kučerove betóny otvoril skóre. O 3 minúty bolo vyrovnané, pretože Hartmann obišiel bránku a po jeho prihrávke nekrytý Liščák prekonal domáceho brankára Račka. V ďalšom priebehu prvej časti hry sa hral rýchly hokej, avšak bez gólov. V úvode druhej tretiny šli do vedenia hostia, keď po kombinácii Pálffyho so Zálešákom obranca Gründling strelil svoj prvý gól v sezóne. Vzápätí sa hra začala kúskovať vylučeniami, Pálffy si sadol na trestnú lavicu na 10 minút za nešportové správanie sa. V závere tretiny pripravil Kováčik výbornú príležitosť Kolníkovi, no ten zblízka minul skalickú bránku. V 45. minúte sa však najproduktívnejší hráč Nitry Štefanka nemýlil a keď mu jeho dvorný nahrávač Vozdecký poslal puk pred bránu Skalice, zasunul ho pomedzi betóny Kučeru po ľade do siete. Ten istý hráč sa postaral o vedenie domácich, keď po akcii Gálika s Vozdeckým strelil svoj 12. gól v sezóne. Vzápätí dostal Pálffy druhý desaťminútový trest za nešportové správanie sa, čo automaticky znamenalo vylúčenie do konca zápasu. Krátko na to vo vlastnom oslabení naservíroval Kováčik v rýchlom brejku puk Kolníkovi, no Kučera rýchlym sklzom zabránil ďalšiemu gólu. V závere tretej tretiny sa hosťom podarilo v presilovke a pri odvolanom brankárovi vyrovnať, keď presne mieril Školiak. Napokon sa nerozhodlo ani v predĺžení, a tak nasledovali samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší Nitrania. Hlasy: Jan Neliba (asistent trénera Nitry): "Vedeli sme, že kvalita je na strane Skalice, mali sme určité obavy a to sa naplnilo. Skaličania hrali účelne, napádali nás a my sa v obrannej činnosti stále trápime s kvalitou. Potom sme sa zdvihli, stiahli sme hru na tri útoky, kvalita sa zvýšila a bolo z toho vedenie. Napokon hostia pred koncom vyrovnali a v penaltách je to už vabank. Výborný výkon podal brankár Račko." Peter Oremus (tréner Skalice): "Zápas sme mali rozhodnúť v riadnej hracej dobe, v ktorej sme nevyužili viacero šancí, no hokej sa hrá na góly a my sme ich nedali sme. Potom sa dostali dva góly v tretej tretine a na trestné strieľania boli úspešnejší domáci. Do určitej mieri ovplyvnilo našu hru vylúčenie Pálffyho." SITA