16. januára 2009

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí slovenskej hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 45. kola slovenskej hokejovej extraligy: SkiPark MHK Kežmarok - HKm Zvolen 5:4 (1:2, 2:1, 2:1) Góly: 7. M. Droppa (Škovira, Slaninák), 33. ...

BRATISLAVA 16. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 45. kola slovenskej hokejovej extraligy:

SkiPark MHK Kežmarok - HKm Zvolen 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
Góly: 7. M. Droppa (Škovira, Slaninák), 33. Slaninák (Škovira, Čížek), 39. Škovira (Slaninák), 52. Škovira (Slaninák), 53. Šechný (Mašlonka, Flašar) - 2. Huba (M. Chovan, Bruun), 18. Lelkeš (Macejka), 23. M. Jurík (Huba, Lelkeš), 47. Dubec (Macejka, Huba)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Országh - M. Korba, Tornay, 450 divákov

Kežmarok: Budai - M. Droppa, M. Žemba, D. Brincko, D. Brejčák, Flašar, Jelínek, Sadiki, Bartoň - Škovira, Slaninák, Čížek - Mašlonka, Šechný, M. Drotár - P. Segľa, Palovčík, V. Žemba - Klein, Svitana

Zvolen: Kristín - Juraško, Cebák, J. Malinský, Valach, Bruun, Huba - P. Barinka, Štrba, Markovič - Tatar, Dubec, Macejka - Lelkeš, M. Jurík, M. Chovan

Zvolen, ktorý prišiel pod Tatry iba s tromi formáciami a bez niekoľkých opôr, sa ujal vedenia už v druhej minúte, keď presilovku strelou do odkrytej bránky využil Huba. O necelých 6 minút si na Škovirovu prihrávku spoza bránky nakorčuľoval Droppa a v početnej výhode skóroval. V prvej polovici úvodnej tretiny sa vo vyložených príležitostiach ocitli domáci Palovčík, Škovira i Čížek, Kristín však bol pozorný. Aj v ďalšom priebehu úvodnej dvadsaťminútovky mali domáci proti oslabenému Zvolenu navrch, ich koncovka však bola doslova žalostná. Vypomstilo sa im to v 18. minúte, keď v jednej z mála zvolenských šancí bol úspešný Lelkeš a hostia opäť vyhrávali.

Tím spod Pustého hradu mal aj v druhej tretine razantný nástup. V 23. min Hubovu strelu od modrej šikovne tečoval Jurík - 1:3. Hostia boli v ďalších minútach lepším tímom, no zopakovala sa situácia z prvej tretiny, keď skórovalo menej aktívne mužstvo. V 33. min na rozdiel jedného gólu v skrumáži pred brankárom Kristínom znižoval Slaninák. Domáci ešte stihli do druhého klaksónu vyrovnať. Chybu vo zvolenskej obrane v 39. min po efektnej Slaninákovej prihrávke využil Škovira.

Začiatok tretieho dejstva poznamenalo množstvo nepresností na oboch stranách. V 47. min však jednu z mála šancí využili hostia a po góle Dubca po tretí raz v zápase viedli. V polovici tretej tretiny opäť zaúradovala najaktívnejšia dvojica domácich. Slaninák prihrával pred bránku Škovirovi, toho však Kristín vychytal. Na začiatku druhej polovice tretiny sa Kežmarku napokon podaril parádny obrat, keď v priebehu 65 sekúnd skórovali Škovira a Šechný. Domácim jastrabom si ťažko vydreté vedenie v stretnutí priemernej úrovne podarilo udržať a po pol druha mesiaci si na svoje konto opäť pripísali 3 body.

Hlasy:
Jerguš Bača (asistent trénera Kežmarku): "V prvej tretine sme mali jasnú prevahu, no nevyužili sme šance a súper premenil takmer všetko, čo mal na hokejkách. Aj keď bol zápas gólovo dosť rozháraný, teší ma, že sme napokon dokázali nepriaznivý stav otočiť a po dlhšom čase sme opäť získali tri body."

Miloš Holaň (tréner Zvolena): "Do Kežmarku sme prišli v neobvyklej zostave, pretože hráčov, ktorí sa najviac zaslúžili o miestenku v prvej šestke, sme nechali doma odpočívať. Príležitosť dostali ostatní, ktorí ma mohli presvedčiť o svojich kvalitách. O víťazstvo sme napokon prišli pre niekoľko individuálnych a taktických chyb, ktoré nás dostali na kolená."

HC´05 Banská Bystrica - MsHK Garmin Žilina 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly: 8. B. Jánoš, 10. Igor Majeský (Ižvolt, Bambúch), 24. B. Jánoš (Biro, Frühauf), 49. M. Dian (Ľ. Sabol), 54. B. Jánoš (V. Vlk) - 15. M. Kokavec (Pleva, S. Saliji), 53. S. Saliji (Pleva, Sivák)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Vojtek, 2800 divákov

B. Bystrica: I. Petrík - Frühauf, J. Mocek, V. Vlk, Biro, Bambúch, Rimmel, Tomaška, Paľov - R. Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Ľ. Sabol, B. Jánoš - Ižvolt, Češík, Igor Majeský - A. Tonkovič, Štolc, Škvaridlo

Žilina: Láníček - Turoň, Kusovský, Šimka, Javín, Horák, Hriňa, Krčula, I. Droppa - Sivák, Škoda, R. Kontšek - Jabrocký, Koložváry, Važan - S. Saliji, Pleva, M. Kokavec - Hajnik, Stantien, Valášek

V Banskej Bystrici padali góly v početných výhodách, resp. nevýhodách. V 8. min si vytvorili domáci tlak a Jánoš spoza bránky prekvapil zadákov Žiliny i gólmana Lánička. Hokejisti spod Urpína išli do dvojgólového vedenia v 10. min. V oslabení Bambúch našiel Ižvolta, ktorý posunul puk Majeskému, ktorý z ľavého kruhu prekonal žilinského gólmana - 2:0. Hostia však zdvihli hlavu, v 15. min ťažili z početnej výhody, keď Pleva spoza bránky našiel Kokavca, ktorý znižoval. O minútu nato nevyužil brejk Hajnik a tak do šatní išli s jednogólovým vedením domáci hokejisti. V druhej tretine sa Bystričania presadili taktiež v presilovke, tentoraz po prihrávke Bira prekonal Lánička z ľavého kruhu Jánoš. Žilinčania mohli opäť kontrovať, už minútu po inkasovanom góle sa dostal pred Petríka Sivák, no nebol úspešný. V závere druhej tretiny mal v presilovke dobrú príležitosť Turoň, ale Petrík svoj tím podržal. V tretej časti hrali domáci takticky, čo Žilinčania nezvládli. V 49. min po vypichnutí puku Sabolom sa pri pravej žrdi presadil excelentnou strelou Dian. Hostia si na začiatku druhej polovice záverečnej časti vytvorili tlak a po peknej kombinačnej akcii, najmä prihrávke Plevu, skóroval Saliji. Banskobystričania však o minútu na to odpovedali. Po Vlkovej prihrávke sa z pravého pruhu presadil Jánoš a na ľad putovali čiapky, keďže útočník "baranov" dosiahol hetrik. Žilinčania už v závere nevedeli korigovať vývoj zápasu, domáci vyhrali zaslúžene.

Hlasy:
Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Dôležité boli naše dva góly v prvej tretine. V druhej sme zvýšili, presadili sme sa v presilovkách. V zápase sme mali aj hluché momenty, keď nás súper dostal pod tlak. Opäť nás podržal brankár Petrík. V tretej tretine sme si už víťazstvo nenechali zobrať. Ak chceme pomýšľať na prvú šestku, museli sme tento zápas vyhrať. Som rád, že sa nám to podarilo, tri body vyznievajú pozitívne."

Richard Turaz (asistent trénera Žiliny): "Nevyšla nám druhá tretina, ktorá rozhodla o výsledku. Mali sme v nej šestnásť striel, no nedali sme gól. Bystričania z piatich zvyšovali na 3:1. V tretej časti hry sme už nedokázali skorigovať stav na prijateľnejší. Meníme obrannú hru, nepočítali sme s tým, že hneď prinesie efekt. Navyše sa trápime s premieňaním šancí, čo bolo dnes vidieť."

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 18. J. Kopecký (Húževka, Michel Miklík), 41. P. Bartoš, 54. J. Sýkora (Deyl, S. Gron), 59. J. Kopecký (Kledrowetz, Špelda) - 47. Pohanka (Cibuľa, Petran)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, K. Orolin, 6803 divákov

Košice: Lipovský - M. Šterbák, J. Tabaček, T. Slovák, Deyl, Kledrowetz, Špelda, Chmelo - Jenčík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, J. Sýkora - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, Petričko, Ščurko - od 17. Michel Miklík

Mikuláš: Falter - M. Varga, Heš, P. Lištiak, D. Rehák, Petran, Kumstát, Grman, M. Bača - Kovář, Halaj, Roháč - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Cibuľa, B. Pohanka, Tomášek - Vaškovič, Kuric, M. Oravec

Prvú vážnejšiu príležitosť v zápase mali Liptáci, Lipovský musel zasahovať po strele Cibuľu. Domáci Tabaček potom otestoval vyrážačku brankára Faltera. Ten kryl aj Gronove zakončenie v polovici prvej tretiny, keď sa domáci útočník ocitol pred bránkou osamotený. Vyloženú gólovú možnosť mal na hokejke v 13. min Halaj. Košičanov dostal do vedenia v 18. min Kopecký, nohou si spracoval Húževkovu prihrávku a po ľade prekonal brankára Mikuláša. Vyrovnať potom mohol Pohanka a krátko pred druhou prestávkou musel Lipovský vyrážať strelu Krišku od modrej. Ten istý útočník hostí mal gól na hokejke v 25. min, ale opäť sa vyznamenal košický brankár. V 28. min sa Šimurda dostal až pred Faltera, ale ten jeho pokus vystihol. V 32. min sa Kmiť bekhendom pokúšal pretlačiť puk cez Faltra. V závere druhej tretiny vyslal na bránku Mikuláša dve delovky Kledrowetz, ale Falter sa prekonať nenechal a zázračný zákrok vytasil aj pri Miklíkovom zakončení. Ešte pred druhou prestávkou mohol vyrovnať Richard Huna. Pred bránkou sa ocitol osamotený, no Lipovský svoj tím podržal. Exportným gólom v 60. sekunde tretej tretiny sa prezentoval Bartoš. Domáci mali potom ideálnu možnosť súpera definitívne zlomiť, ale Šterbák a potom Kopecký mierili iba do žŕdky. V 47. min Lipovský ešte prvú strelu Pohanku vyrazil, ale druhá skončila za jeho chrbtom. Dráma sa však nekonala, lebo v 54. min tečoval Sýkora Deylovu strelu a v 59. min pri presilovke našiel Kledrowetz Kopeckého a ten spečatil víťazstvo Košíc.

Hlasy:
Anton Tomko (tréner Košíc): "Bol to veľmi ťažký zápas. Dve tretiny boli vyrovnané aj čo sa týka počtu striel. Za stavu 2:0 sme inkasovali kontaktný gól, ale dokázali sme využiť ďalšie príležitosti. Od stavu 3:1 sme hru kontrolovali."

Mojmír Trličík (tréner L. Mikuláša): "Do zápasu sme išli s rovnakou taktikou ako v posledných dvoch vzájomných stretnutiach, ktoré sme vyhrali. V prvej tretine sme však nehrali to, čo sme chceli. V druhej sme hru zlepšili, prinútili súpera k faulom. Presilovky sme neodohrali zle. Na začiatku tretej časti hry sme spravili chybu v rozohrávke, za stavu 2:0 museli hru otvoriť. Na konci sa troma faulami prejavil úbytok síl."

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 6:4 (2:2, 2:2, 2:0)
Góly: 9. Kuľha (Hujsa, Hruška), 10. Hujsa (Kuľha, J. Kováčik), 32. Hujsa (Lipiansky, Kropáč), 38. Döme (Uram, Kukumberg), 47. Vaic (Kropáč, Lažo), 49. Vaic (Hančák, Kukumberg) - 1. R. Hartmann (Pálffy, Hranáč), 5. Ďurák (J. Mikúš, R. Hartmann), 24. J. Mikúš (R. Hartmann, Hranáč), 35. J. Mikúš (Zálešák)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: M. Hruška (Slovan) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - M. Novák, Stano, 6061 divákov

Slovan: Hovi - Kotaška, Hančák, M. Hruška, Bohunický, J. Kováčik, Srdínko - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Lipiansky, Hujsa - Uram, Kukumberg, Döme - od 55. Gráčik, Hreus, Baček

Skalica: Rybár - Ďurák, Hranáč, Gründling, Šmach, Škadra, Jendek - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - F. Novák, Zálešák, Kutálek - Kocák, D. Pašek, Šátek

Skaličania hneď v úvode duelu naznačili, že úradujúci majster to nebude mať doma jednoduché. Prvý gól zaznamenal po 25 sekundách R. Hartmann po peknej prihrávke Pálffyho. O chvíľu mohli viesť hostia už dvojgólovým rozdielom, ale Kocákov pekný puk netrafil v ideálnej pozícii Pašek. Počas vylúčenia Laža upravil na 2:0 pre Záhorákov Ďurák a domáci tréner Pukalovič si vyžiadal oddychový čas. Vzruch na tribúnach vyvolala šanca Urama, ale najmä knoukaut Srdinka na hlavného rozhodcu Juraja Konca potešil priaznivcov belasých. V 9. min sa Slovanu podarilo znížiť, keď Hujsa na modrej prenechal Kuľhovi a ten prestrelil Rybára. O necelé dve minúty neskôr v hre štyroch proti trom už bolo vyrovnané, keď Hujsa zakončil nacvičenú kombináciu. V 23. min sa počas oslabenia rútil sám na Rybára kapitán Vaic, ale úspešnejší bol skalický brankár. Opäť sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš, keď na opačnej strane poslal puk za Hoviho chrbát J. Mikúš. V 29. min mal na hokejke vyrovnanie Hujsa, no Rybárov pravý betón bol proti. Tretí gól sa Slovanu podarilo pridať až v 32. min, keď sa počas presilovky najlepšie zorientoval pred brákou Skalice Hujsa. Skalica naklonila misky váh na svoju stranu v 35. min - Zálešák v oslabení unikol domácej obrane, Hovi puk iba vyrazil pred seba a J. Mikúš aj s trochou šťastia skóroval - 3:4. Ešte pred druhou sirénou sa Slovan na súpera opäť dotiahol, keď Döme pohotovo usmernil do skalickej svätyne pokus Urama. V 47. min Slovan po prvý raz v zápase viedol, keď Vaic poslal puk do prázdnej bránky hostí po predchádzajúcej strele Kropáča a zákroku Rybára - 5:4. O dve minúty neskôr sa situácia zopakovala a domáci kapitán pridal svoj druhý gól v stretnutí. V ďalšom priebehu sa už Slovan zameral na ubránenie vedenia a Skalica nedokázala nájsť účinnú zbraň na defenzívu domácich.

Hlasy:
Róbert Pukalovič (tréner Slovana): "Z dnešného stretnutia mohli mať radosť a pôžitok diváci, pretože videli veľa gólov. Tie padali po hrubých chybách. Som rád, že sa nám podarilo v prvej aj druhej tretine vyrovnať. Mali sme problémy s hernou disciplínou, napriek tomu som hráčom po zápase poďakoval za výkon v tretej časti."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Úvod stretnutia nám vyšiel, dali sme dva góly. Pokračovali sme v hre, ktorú sme predvádzali v predchádzajúcich piatich zápasoch. Urobili sme veľa individuálnych chýb, ktoré nás stáli víťazstvo. Dostali sme dva góly v oslabení, Slovan takéto situácie zvláda. V nedeľu proti Trenčínu to musí byť lepšie."

Dukla Trenčín - HK Ardo Nitra 4:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 23. Paroulek (Valčák, Tomík), 43. A. Nedorost (Kudělka, Ľ. Hurtaj), 55. Tomík (A. Nedorost, P. Mikuš), rozhodujúci samost. nájazd Tomík - 12. Čaládi (T. Chrenko, M. Výborný), 14. H. Ručkay (T. Chrenko), 24. Čaládi (Bobček)

Vylúčení: 9:14 na 2 min, navyše Fatyka (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - P. Šefčík, Müllner, 2480 divákov

Trenčín: Hála (21. Kováč) - Homer, P. Mikuš, Kudělka, Gabriš, Fatyka, J. Mikuš, J. Liška - Tomík, Kóňa, V. Nemec - A. Nedorost, Ľ. Hurtaj, Čacho - Marek Haščák, Valčák, Paroulek - Tybor, O. Ďuriš, Kútny

Nitra: Falta - Poláček, M. Výborný, Bobček, M. Gajdoš, J. Kudrna, M. Školiak, Ďurkech - H. Ručkay, T. Chrenko, Čaládi - Rumpel, Baran, Kmeč - Ecker, Mertel, Hronský - M. Gálik, Ľ. Pištek

Trenčania si v úvode vypracovali miernu prevahu, do gólových príležitosí sa však nedostali. Najväčšiu šancu mal Paroulek, ale neuspel. V 11. min sa pred domáceho brankára natlačil Hronský, ale puk za jeho chrbát nepretlačil. Už o chvíľu nato však Čaládi v presilovej hre otvoril skóre zápasu. Vzápätí mohol vyrovnať Tomík, no jehu strelu zastavila žŕdka nitrianskej bránky. Nitrania hrali najmä efektívne a trestali fauly Trenčanov. V 14. min sedel na trestnej lavici druhý vylúčený z hráčov Dukly a Nita opäť skórovala. Hostí poslal do dvojgólového vedenia Ručkay. Ešte v prvej tretine hral Trenčín takmer minútu v početnej výhode o dvoch hráčov, ale Faltu poriadne neohrozil. Domáci nastúpili do druhej časti hry s brankárom Kováčom. Hneď v úvode druhej dvadsaťminútovky znížil po kombinácii Valčáka s Tomíkom do poloprázdnej bránky Paroulek a zdalo sa, že vojaci sa pokúsia o zvrat. Už o necelú minútu ich schladil druhým gólom Čaládi - 1:3. V polovici stretnutia mohol na rozdiel jediného gólu znížiť Haščák, no mieril iba do bočnej sieťky. V 35. min nevyužil zlé vykorčuľovanie Kováča junior Ecker. V závere druhého dejstva hrala Dukla 60 sekúnd presilovku štyroch proti trom a ďalších 46 sekúnd o dvoch hráčov, no skóre sa nezmenilo. Po naskočení z trestnej lavice mohol na opačnej strane zvýšiť Gajdoš, ale sám pred Kováčom neuspel. Po 128 sekundách hry v tretej tretine znížil v presilovej hre na 2:3 Nedorost, čo odštartovalo nápor Trenčanov. V 51. min však Kóňa nevyzrel na Faltu a Nitrania vďaka pozornému bráneniu držali jednogólove vedenie. Niečo viac ako 5 minút pred treťou sirénou však Tomík vyrovnal, keď na zúžitkovanie početnej výhody potrebovala Dukla iba 7 sekúnd. V nastavenom čase sa hralo najviac pred hosťujúcou bránou, no Nitrania mohli rozhodnúť o svojom víťazstve. Hneď v úvode predĺženia neuspel Chrenko a neskôr ani Rumpel. O víťazovi stretnutia tak rozhodla 6. séria samostatných nájazdov a kanonier

Hlasy:
Július Pénzeš (tréner Trenčína): "Najhorší scénar, ktorý mohol byť, sa naplnil. Do súboja sme nenastúpili stopercentne koncentrovane a s nasadením. Dvakrát sme inkasovali a od vtedy to bol iba boj. Napokon sme dokázali zápas dotiahnuť do predĺženia, ale stálo nás to dosť síl. Dva body získané pri tomto priebehu zápasu majú pre nás cenu zlata."

Jiří Kučera (tréner Nitry): "O výsledku rozhodla druhá tretina, keď Trenčín hral dvakrát presilovku piatich proti trom. My sme mali dve, tri šance, ktoré sme nedokázali premeniť a napokon zápas došiel až do predĺženia. V ňom sme mohli rozhodnúť o víťazstve, no nemali sme šťastie. Každý vie, že nájazdy sú lotéria."