23. januára 2009

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí slovenskej hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 47. kola slovenskej hokejovej extraligy: SkiPark MHK Kežmarok - HK 36 Skalica 4:6 (0:3, 2:2, 2:1) Góly: 30. Mašlonka (Šechný, M. Drotár), 40. ...

BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 47. kola slovenskej hokejovej extraligy:

SkiPark MHK Kežmarok - HK 36 Skalica 4:6 (0:3, 2:2, 2:1)
Góly: 30. Mašlonka (Šechný, M. Drotár), 40. Mašlonka (M. Drotár, Šechný), 44. Škovira (Jelínek), 54. M. Drotár (Šechný, Škovira) - 9. J. Mikúš (Pálffy, Ďurák), 13. R. Hartmann (Ďurák, Hranáč), 15. D. Pašek (Šátek), 28. J. Mikúš (R. Hartmann, Pálffy), 38. Pálffy, 60. Pálffy (J. Mikúš)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - Kalina, Korba, 760 divákov

Prvú väčšiu príležitosť otvoriť skóre zápasu mali domáci pri vylúčení Gründlinga. Brankára Rybára však vážnejšie neohrozili. Otvárací gól napokon strelili Záhoráci, keď v 9. min využil presnú Pálffyho prihrávku J. Mikúš. Na začiatku druhej polovice úvodnej tretiny ožili i "jastrabi". Výborné šance Mašlonku a M. Drotára však zostali nepremenené. Naopak na druhej strane využil prvú skalickú presilovku R. Hartmann a hostia už viedli 2:0. O necelé dve minúty už tento stav neplatil. Z ľahkosťou hrajúci Skaličania udreli do tretice. Autorom gólu po chybe domácej obrany bol D. Pašek. Po tomto momente vystriedal Budaia v domácej bránke Klempa. Na začiatku druhej časti hry domáci síce trochu vystrčili rožky, skúsení hostia však krátky tlak ustáli a opäť sa dostávali do príležitostí. Pri jednej z nich sa vyznamenal domáci gólman Klempa, ktorý zneškodnil Pálffyho tutovku. Na Mikúšov nájazd v 28. min v početnej prevahe však už nestačil - 0:4. Iskričku nádeje na lepší výsledok vykresal v 30. min Mašlonka, ktorý Rybára prekonal po peknej kombinačnej spolupráci s Drotárom. V 38. min urobil počas presilovky obrovskú chybu na modrej Brincko, puku sa zmocnil Pálffy a vychutnal si Klempu. Potom mali "jastrabi" možnosť hrať presilovku o dvoch hráčov, ktorú napokon využil Mašlonka na strelenie druhého gólu. V tretej tretine boli jasne lepším mužstvom domáci. Na začiatku 44. min prekvapil skalickú obranu Škovira, ktorý sa ocitol sám pred Rybárom a prekonal ho strelou pomedzi betóny. Žlto-modrých nabudil tretí presný zásah k lepšiemu výkonu. Zaskočení Skaličania inkasovali aj štvrtýkrát, v 54. min z hokejky Drotára v početnej výhode. Z jasného zápasu sa tak zrazu stala dráma. Skaličania napokon nepripustili vyrovnanie. V napínavom závere Pálffyho gólom do prázdnej bránky rozhodol o vydretých troch bodoch.

MsHK Garmin Žilina - HC Košice 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Góly: 23. Húževka (Kmiť, J. Kopecký), 29. Kmiť (J. Kopecký), 31. Rudolf Huna (J. Sýkora, M. Šterbák)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gašparík, M. Grečko, 1597 divákov

Úvod zápasu nenaznačoval, že hrá jedenásty tím tabuľky s aktuálnym lídrom Slovnaft extraligy. Hralo sa v rýchlom tempe bez väčších príležitostí. V 7. min strelu košického Kmiťa zblízka kryl Láníček, o minútu neskôr strelu Važana spomedzi kruhov zase hosťujúci Lipovský. V 9. min sa sám pred košickým gólmanom ocitol Krajči, ale jeho strela skončila vedľa. Na druhej strane neuspel ani hosťujúci Faith. Žilinčania mohli ísť do vedenia v 15. min, keď Škodov teč skončil len tesne mimo Lipovského žŕdky. V 19. min Rudolf Huna nastrelil len bočnú sieť domácej svätyne. Košičania mohli ísť do vedenia v závere tretiny a na začiatku druhej, keď mali početnú prevahu takmer dve minúty piatich proti trom. Tú však nevyužili. Potom však prišiel trojgólový tajfún v priebehu deviatich minút. V 23. min Kmiť spoza bránky prihrával a Húževka vsietil úvodný gól zápasu. Druhý presný zásah padol tiež po akcii tretej útočnej formácie Košíc, keď prihrávku Kopeckého spoza bránky blafákom zužitkoval Kmiť. Tretí úspech hostí pridal Rudolf Huna, ktorý z pravej strany prestrelil Láníčka. Domáci mohli skorigovať v 36. min, ale Turoň sám pred opustenou bránkou na puk nedotiahol. O minútu neskôr sa pred Láníčkom ocitol Kmiť, ale tiež svoju príležitosť nevyužil. Žilinčanom sa nepodarilo skórovať ani v tretej dvadsaťminútovke, Košičania už ďalšie góly nepridali a víťazstvo 3:0 si s prehľadom udržali.

HK Ardo Nitra - HKm Zvolen 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 28. H. Ručkay (Bobček), 32. Výboný (T. Chrenko), 59. T. Chrenko (Výborný), 60. Bobček - 28. L. Čierny (Turek), 43. Dlouhý (Klouda, Cebák)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Bundil, M. Novák, 2053 divákov

Prvá tretina sa hrala bez gólov, hoci sa v 5. min dostali do brejku Hvila s Chovanom, no domáceho Šúrka neprekonal ani dorážajúci Klouda a nevyužité zostali aj šance Slováka a Rumpela v nitrianskom drese. V druhej časti hry sa však diváci gólov dočkali. V 28. min po Bobčekovej strele dorazil Ručkay puk za Lacov chrbát - 1:0. Vzápätí hostia nevyužili dve sľubné príležitosti - po Chovanovej strele zazvonilo brvno a Barinka osamotený pred Šúrkom poslal puk vedľa bránky. V 31. min domáci využili presilovku, keď bomba Výborného bez prípravy od modrej čiary rozvlnila sieť Lacovej svätyne. O päť minút zvolenský brankár podržal svoj tím pri tvrdej strele Ručkaya. V 38. min sa presadili hostia, keď hneď po vhadzovaní napriahol Ladislav Čierny a strelou po ľade znížil na 1:2. Úvod tretej tretiny patril Zvolenčanom, ktorí rýchlo rozohrali presilovkovú akciu a na strelu Dlouhého bol Šúrek prikrátky – 2:2. Hostia sa vzápätí rozohrali, no napokon sa tešili domáci, pretože ich najproduktívnejší hráč Tomáš Chrenko zvýšil v 59. mine na 3:2. Navyše šesť sekúnd pred koncom uzavrel stav na 4:2 do prázdnej bránky hostí Bobček.

MHC Martin - HC´05 Banská Bystrica 8:2 (3:1, 2:0, 3:1)
Góly: 5. L. Říha (Klepáč, Polák), 8. Lašček (I. Ďatelinka), 20. Dornič (Klepáč, L. Havel), 26. Dornič (L. Říha, Kolba), 39. Dornič (Vantroba, Džerinš), 48. Polák (L. Říha, L. Havel), 50. Babka (Trokan, Török), 57. Dornič - 9. Ižvolt (Škvaridlo, Češík), 48. Igor Majeský (Ľ. Sabol, V. Vlk)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: L. Říha - Igor Majeský obaja na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc, Baluška - T. Orolin, Snášel, 3500 divákov

Zápas nádeje pre obe mužstvá priniesol v prvej tretine hokej ako remeň, ktorý neraz divákov dvíhal zo sedadiel. Úvod mali lepší Martinčania, ktorí viedli už v 8. min o dva góly. Najskôr sa pred Petríkom presadil Říha a po ňom sa gólom zapísala aj nová akvizícia Lašček. O 42 sekúnd strelil Ižvolt kontaktný gól, Bystričania ožili a vytvorili si veľký tlak. Šance Tonkoviča, Sabola a najmä nevyužitá dvojminútová presilovka piatich proti trom vyšla hostí draho. Necelú polminútu pred prvou sirénou v početnej prevahe o dvoch hráčov strelil Dornič dôležitý gól do šatne. Martinčania oproti prvej tretine začali ešte lepšie korčuľovať a dostávali sa do rýchlych prečíslení. V 26. min prišla Říhova paráda. V rohu klziska stiahol na seba troch hráčov hostí a jeho rýchlu prihrávku pred bránku premenil strelecky disponovaný Dornič (4:1). V 39. min premenil svoj nájazd "všadebol" Dornič. Postupové ambície "baranov" sa potom zrútili ako domček z karát. Aj tretia tretina bola bohatá na góly. Na Polákovu strelu zblízka odpovedal o 41 sekúnd utešenou strelou Majeský. Babka v 50. min svojím gólom prinútil trénera hostí Milana Staša zobrať si oddychový čas. Výsledok spečatil Dornič, ktorý ukončil svoj strelecký štvorgólový koncert.

Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:2 (2:1, 3:0, 3:1)
Góly: 8. A. Nedorost (V. Nemec, Kóňa), 12. Paroulek (Valčák, Urban), 25. Hurtaj (Gábriš, Tomík), 30. V. Nemec (Homer, A. Nedorost), 40. Paroulek (Marek Haščák, Urban), 52. A. Nedorost (Kudělka, Nemec), 58. Tybor (Kútny, Trochta), 60. Kútny (Tybor, Gabriš) - 9. Kuric (Petran, Cibuľa), 45. Róbert Huna (M. Oravec, Richard Huna)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - Jankovič, J. Tvrdoň, 4540 divákov

Trenčín išiel od úvodných minút za cieľom na plno bodovať. Súpera zatlačil pred vlastnú bránku. V 8. min Andrej Nedorost zužitkoval prácu Nemca pred súperovým brankárov a otvoril skóre stretnutie O niekoľko sekúnd neskôr mohlo byť rozdiel už o dva góly, ale strelu Kudělku zastavila horná žŕdka Šiarnikovej bránky. Približne minútu po úvodnom góle v zápase už bolo vyrovnané. Strela z hokejky Kurica prepadla Kováčovi za bránkovú čiaru. Vyrovnávajúci gól však nemal vplyv na dianie na ľade, hoci po zaváhaní Kudělku na útočnej modrej Róbert Huna nepremenil samostatný nájazd. Už v 12. min domáci opäť viedli, keď pri vlastnom oslabení unikol Paroulek - 2:1. Tlak Dukly vyústil v ďalší gól v 25. min. Na 3:1 zvýšil elegantne Hurtaj. V polovici stretnutie tečoval strelu Homera od modrej Nemec, čo domácim dalo pohodlný trojgólový náskok. Ešte v druhej 20-minútovke namieril po druhý raz presne v stretnutí Paroulek, 33 sekúnd pred druhou sirénou upravil na 5:1 v prospech Dukly.
V úvode tretieho dejstva nastrelil Cibuľa žŕdku Kováčovej bránky a už o niekoľko momentov neskôr Róbert Huna znížil na 2:5, no aj naďalej sa hralo pod taktovkou Trenčína. Tomík našiel v 48. min pomedzi obrancov Liptovského Mikuláša Hurtaja, ale puk z jeho hokejky skončil na betóne Šiarnika. Už o štyri minúty neskôr, ale Nedorost po akcii Kudělku skóroval - 6:2. Dukla výsledok ešte prikrášlila, keď v záverečných minútach sa po Kútneho akcii presadil najskôr Tybor a v poslednej minúte si obaja hokejisti pozície vymenili. Tybor nahrával a Kútny upravil na konečných 8:2

Slovan Bratislava - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 3. Lažo (Uram, Kukumberg), 40. Hujsa (Lipiansky, Kuľha), 48. Kuľha (J. Kováčik) - 4. D. Buc (Fabian, A. Kroták), 23. D. Skokan (Kolusz, Holečko)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Mášik Milan, Vojtek, 4829 divákov

Už v 2. min duelu sa ocitol v brejku Hujsa a obrana hostí ho zastavila faulom. Vo vlastnom oslabení Poprad najprv pohrozil Krotákom, no vzápätí na druhej strane potešil domácich fanúšikov Lažo, ktorý spomedzi kruhov prestrelil Melicherčíka - 1:0. O minútu neskôr sa "kamzíci" usadili v útočnom pásme, Fabian prenechal puk Bucovi a ten pomedzi Hoviho betóny vyrovnal. Slovanisti mali v celej I. tretine prevahu, nedokázali ju však využiť na strelenie ďalšieho gólu. Postupne sa o to pokúšali Gráčik, Vaic, Lažo, Döme a aj ďalší, ale hostia sa obetavo hádzali do striel a spoľahlivo chytal aj brankár Melicherčík. Podtatranci hrajúci od 15. min bez zraneného Krotáka úradujúceho majstra zaskočili v úvode druhej dvadsaťminútovky, keď v 23. min sa v skrumáži pred Hovim najlepšie zorientoval D. Skokan a pretlačil puk do bránky Slovana. Domáci tím bol aktívnejší aj naďalej, jeho akcie však končili na pozornej obrane Popradu a vynikajúcom Melicherčíkovi. Ten postupne zneškodnil pokusy Vaica, Dömeho i Kukumberga. Na 1:3 mohol upraviť v 30. min Kolusz, no pred prázdnou svätyňou domácich netrafil puk. Slovanu sa podarilo vyrovnať ešte pred druhou sirénou, keď 29 sekúnd pred prestávkou Hujsa nezaváhal po prihrávke Lipianskeho - 2:2. Belasých dostal do vedenia v 48. min Kuľha, ktorý po peknej prihrávke Kováčika prekonal popradského gólmana. Ten istý hráč mohol zvýšiť vedenie o minútu neskôr, Melicherčík po jeho jedovke nevedel, kde má puk. Počas minútového oslabenia o dvoch hráčov vyskúšal Hoviho Rataj. S jeho strelou z diaľky tečovanou obrancom Slovana mal fínsky gólman veľké problémy. V 52. min prišiel o skúseného útočníka aj domáci tím, keď do šatne s grimasou odkrivkal Kuľha. V nervóznom závere nevyužil Poprad na vyrovnanie ani 90 sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov a Slovan neokúsil trpkosť prehry už v 14. zápase v rade.