31. októbra 2008

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 17. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHC Martin - HKm Zvolen 5:3 (4:0, 1:2, 0:1) Góly: 3. I. Dornič (M. Beran, Babka), 9. L. Říha (Marek ...

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 17. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHC Martin - HKm Zvolen 5:3 (4:0, 1:2, 0:1) Góly: 3. I. Dornič (M. Beran, Babka), 9. L. Říha (Marek Hovorka, Džerinš), 10. Marek Hovorka (Appel, Džerinš), 12. Kolba (Török, I. Dornič), 34. Babka (L. Říha) - 27. Dubec (Lipiansky, Kolafa), 37. Hvila (Dlouhý, Klouda), 55. D. Vrbata (F. Turek) Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič - Müllner, Šefčík, 3500 divákov Martinčania spravili so súperom rýchly proces. Hneď na začiatku za necelých 12 minút nastrieľali Zvolenu štyri góly a hostia si museli zobrať oddychový čas. Domácu gólovú lavínu spustil v 3. min Dornič. Ani potom Martin v aktivite nepoľavil, v 9. min vyšla modro-bielym biliardová akcia, na jej začiatku i konci bol Říha - 2:0. Hostia boli otrasení a už o 23 sekúnd neskôr znovu inkasovali, keď bol Hovorka v správny čas na správnom mieste. To ešte nebolo všetko, lebo Kolba dostal v 12. min so šťastím puk za Lacov chrbát. Zvolenčania boli zrelí na uterák a boli radi, že do konca prvej tretiny už viac neinkasovali. Do druhej časti hry vstúpili hostia s úmyslom skorigovať nepriaznivý stav, čo sa im podarilo v 27. min, keď Dubec v oslabení Zvolena potrestal hrubé chyby Martinčanov - 4:1. Domácich tento úder nevykoľajil, stále si strážili svoj náskok a pri vhodnej príležitosti oživili svoj ťah na súperovu bránku. V 34. min sa Martinu vydarila presilovka, keď Babka prestrelil Laca - 5:1. V druhej tretine padol v početnej výhode ešte jeden gól, ale bolo to na opačnej strane. Hvila v 37. min využil presilovku Zvolena. Hráči spod Pustého hradu nehodili flintu do žita a o lepší výsledok bojovali aj v tretej tretine. Martin pod dojmom náskoku poľavil v tempe a s blížiacim sa koncom zápasu to bola z jeho len údržba. Zvolen skorigoval stav v 55. min, keď si do vlastnej siete zrazil Vrbatovu strelu padajúci Drgoň, čím sa spečatil výsledok na konečných 5:3 pre domáci Martin. HC´05 Banská Bystrica - HK Orange "20" 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) Góly: 18. Biro (Ľ. Sabol, Jánoš), 38. Pardavý (Bulík), 44. Ľ. Sabol (Frühauf, Rimmel), 50. Paľov (Brumerčík, Češík) - 25. Tybor, 44. Tybor (Molnár) Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: 39. Bulík na 10 min za napadnutie, 55. Mocek (obaja B. Bystrica) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, Tvrdoň, 2100 divákov Úvod zápasu bol rozpačitý, "dvadsiatkari" sa dostali k niekoľkým streleckým pokusom, vážnejšie šance si však vypracovali Banskobystričania. Aktívni boli najmä vekom ešte juniori Ján a Tomáš Sýkorovci. Tomáš Sýkora mohol Andreanina prekonať najskôr v 9. min z uhla a potom v 13. min sa ocitol dvakrát v šanciach zblízka. Veľkú príležitosť nevyužil v 11. min Jánoš, ktorý dostal prihrávku od Sabola a úplne voľný z troch metrov nedokázal prekonať hosťujúceho gólmana. Až v 18. min po prihrávke Sabola sa dostal na modrej čiare k puku Biro. Predral sa dopredu a bekhendom prekonal brankára hostí. V druhej časti hry sa prejavil laxnejší prístup domácich "baranov". Chybu v bystrickej defenzíve využil Tybor, ktorý z pravej strany prešiel až pred Petríka a nečakane vyrovnal. Slovenskí mladíci potom nevyužili presilovku o dvoch hráčov a čoraz častejšie si vytvárali príležitosti na skórovanie. Schladil ich až Ján Pardavý v 38. min. Domáci hrali presilovku, po prihrávke Bulíka sa presadil domáci veterán spomedzi kruhov. V tretej tretine pokračovala dominancia domácich. V 44. min strieľal gól zblízka Sabol, no o desať sekúnd neskôr mladíci nečakane znížili opäť Tyborom hneď po prvej akcii po vyhratom buly. Domáci zvyšovali svoj jednogólový náskok až v 50. min. Opäť prihrával Frühauf, no tentoraz z pravého kruhu strieľal Paľov. Reprezentanti potom prepásli presilovku o dvoch hráčov. Prekvapil ich Sabol svojím únikom, no trafil iba do žŕdky. V záverečnej desaťminútovke sa viac vylučovalo ako hralo, no Banskobystričania si už dvojgólové vedenie ustrážili. HK Aquacity ŠKP Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (1:1, 1:2, 0:0) Góly: 5. Jarolín (Dora, Fabian), 21. D. Skokan (Rataj, A. Kroták) - 11. Halaj (Vaškovič, P. Lištiak), 22. M. Grman, 28. Vaškovič (Heš, Halaj) Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Ország - Gajan, M. Grečko, 2400 divákov Zápas podtatranských rivalov sa hneď od úvodu niesol vo výbornom tempe. Popradčania sa dostali na koňa už v piatej minúte, keď Jarolín strelou tesne nad ľadom prekabátil Faltera - 1:0. Hostia mohli odpovedať rovnakou mincou, v početnej výhode sa však Tomášek pred Šimonovičom nestihol zorientovať. V následnej presilovke piatich proti trom sa však už Liptáci radovali z vyrovnania, keď v 11. min Vaškovič v tutovej príležitosti domáceho gólmana ešte neprekonal, no po exportnej kombinácii zavesil puk do vinkla Halaj. Aj naďalej sa hral dobrý kombinačný hokej a diváci sa rozhodne nenudili. V 17. min do útoku modro-bielych zavelil Kasík, v prečíslení našiel osamotenú hokejku Buca, no Falterov betón návalu odolal. Len čo sa začala druhá dvadsaťminútovka, "kamzíci" sa už radovali z gólu. Po peknej akcii prvého útoku zakončoval prvým extraligovým gólom v kariére Dávid Skokan. Liptáci odpovedali okamžite Grmanovým ľahkým nahodením puku, ktorý Šimonovičovi prepadol do brány - 2:2. Najväčšie gólové príležitosti mali oba tímy hlavne v presilovkách - v 25. minúte pri dvoch Skokanových možnostiach priam tuhla krv v žilách. Hostia sa po prvý raz v stretnutí dostali do vedenia v 27. minúte. Ich prvá útočná formácia zvierala domácu obranu až dovtedy, kým si Vaškovič nenašiel priestor a nedal Šimonovičovi šancu - 2:3. Poprad chcel vyrovnať, no hostia hrozili z nebezpečných brejkov, ktoré musel hasiť Šimonovič. V 33. minúte sa do samostatného úniku z ničoho nič dostal Buc, ale minul. Minútku pred sirénou mohol liptovské vedenie poistiť Kriška, no nedokázal spracovať ťažký puk a domáceho brankára neohrozil. V tretej časti sa domáci snažili tlačiť pred Falterovu bránu, no dlho bolo ich snaženie márne. V 47. minúte Jarolín naservíroval ideálny pas Krotákovi, no ten nevyrovnal Liptáci si boli vedomí svojho náskoku a veľmi pozorne strážili svoje obranné pásmo, v ktorom sa Poprad veľmi ťažko presadzoval. Hralo sa sústavne prakticky len na jednu bránu. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby sa vo vyloženej gólovej príležitosti ocitol Slovák, no Falter stihol sklapnúť svoje betóny načas. Poprad svoj tlak ani v power play už nedokázal dotiahnuť do gólovej podoby a tak s Liptákmi po tretí raz v sezóne prehral. MsHK Garmin Žilina - HK 36 Skalica 4:6 (0:2, 2:3, 2:1) Góly: 32. Jabrocký (Javín, R. Krajčí), 35. Hriňa (I. Droppa, Tvrdek), 54. Sivák (Javín, R. Krajčí), 60. R. Krajčí (Koložváry) - 1. Pálffy (J. Mikúš), 17. J. Mikúš (M. Ivičič, R. Hartmann), 24. Pálffy (J. Mikúš), 27. J. Mikúš, 36. Pálffy (R. Hartmann), 60. J. Mikúš (Jendek) Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gašparík, Kalina, 2500 divákov Skaličania zásluhou svojho najlepšieho hráča Pálffyho išli rýchlo do vedenia, keď už v 36. sekunde prekonal domáceho gólmana Ševelu. Počas prvej tretiny mali viac z hry ako domáci, ale prevahu využili len na vsietenie druhého gólu. V druhej časti hry diváci videli päť gólov. Bol to opäť Pálffy, ktorý dostal hostí už do trojgólového vedenia. Juraj Mikúš potom po peknom príklepe z ľavej strany zvýšil náskok hostí - 4:0. Keď sa zdalo, že s domácimi je to zlé, Jabrocký v presilovke a následne Hriňa tiež v početnej prevahe skorigovali výsledok. Bol to však opäť kanonier Pálffy, ktorý strelil svoj tretí gól a spečatil výsledok po druhej tretine na 5:2 pre Skalicu. Zmeniť výsledok sa pokúšal ešte žilinský reprezentant Koložváry, ale Ondrejka jeho strelu v 38. min chytil. V poslednej tretine sa hral len priemerný hokej. Skaličania vedomí si svojho náskoku udržiavali výsledok, ale ani domáci sa nesanžili o vyrovnanie. K určitéme zvratu prišlo až v záverečných minutách keď najskôr Sivák a potom Krajčí vykresali iskierku nádeje, ale bolo to už neskoro. Záverečná hra bez brankára domácim nevyšla a hetrikový Mikúš skóroval do prázdnej bránky. SITA