21. novembra 2008

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 21. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SkiPark MHK Kežmarok - HKm Zvolen 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) Góly: 1. Šechný (P. Segľa), 15. Svitana (René ...

SkiPark MHK Kežmarok - HKm Zvolen 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 1. Šechný (P. Segľa), 15. Svitana (René Schneider), 39. S. Pavličko (Fedor, Škovira), 45. Bednár (Slaninák, Mašlonka) - 1. M. Chovan (Klouda, Hvila).
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Grečko, Tornay, 760 divákov

Diváci videli doslova bláznivý začiatok zápasu. Hneď v úvodnej minúte padli dva góly. Najprv poslal hostí do vedenia už po 34 sekundách Chovan, o ďalších 23 sekúnd vyrovnával Šechný. Stav sa mohol opäť meniť v 3. min, keď znova Chovan prestrelil domáceho gólmana Klempu, obrancovia však "zatiahli ručnú brzdu". V ďalších minútach mali puk na hokejkách najčastejšie Kežmarčania, avšak šance Drotára či Mašlonku sa neujali. Domáci sa tešili až v 15. min po góle Svitanu, po ktorom nasledovala smršť kežmarských tutoviek, no Drotár, Segľa ani Mašlonka na niekoľko pokusov Laca neprekonali. Začiatok 2. tretiny bol oveľa pokojnejší. Oba tímy sa menej dostávali do sľubných príležitostí, ktoré s prehľadom riešili obrany či spoľahliví brankári. Domáci nevyužili ani dve ponúknuté početné výhody, gólu sa však predsa len dočkali v 39. min, keď sa presadil Pavličko. "Žlto-modrých" strelecká chuť neopustila ani v tretej dvadsaťminútovke. V 45. min sa pred bránku predral aktívny Bednár a lišiacky zasunul puk za bránkovú čiaru. O päť minút neskôr ho mohol napodobniť Škovira, no jeho strelu spoza protihráča zneškodnil Laco. Slabý výkon Zvolenčanov počas celého zápasu iba podčiarkol presvedčivé víťazstvo domácich, ktorí si tri body za predvedenú hru právom zaslúžili.

MHC Martin - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly: 4. Appel (L. Říha), 22. Appel (M. Macho, L. Říha), 35. Appel (L. Říha), 50. I. Dornič (M. Beran, Török), 53. L. Říha (M. Macho) - 38. Lukáč (Bartánus, Michal Segľa).
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Kolusz (Poprad) na 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Rudý - M. Novák, Bundil, 2650 divákov

Martin sa od začiatku s chuťou pustil do Popradu. Tempo síce nebolo vysoké, no domácim to stačilo, aby si svojho súpera držali na dištanc. Skóre otvoril Appel v 4. min po peknom Říhovom uvoľnení - 1:0. Hostia zaostávali vo všetkých herných činnostiach a iba vďaka veľkej hrúbke Macha mali v 11. min gólovú šancu, no Bartánus trafil iba hornú žŕdku domácej bránky. Martin bol živší a v útoku nebezpečnejší. Domáci poistili svoje vedenie v 22. min, keď Macho spoza bránky našiel pohotového Appela - 2:0. Potom Podtatranci už boli nútení pridať, no Skokan i Rataj, ktorí sa dostali do sľubných šancí, mali v koncovke roztrasené ruky. Naopak, Martin pridal ešte jeden gól. Aktívny Appel síce v 34. min nezvládol svoju individuálnu akciu, ale už o minútu neskôr svoj blafák pretavil v ďalší úspech domáceho tímu - 3:0. "Kamzíci" nezvesili hlavy a skorigovali skóre v 38. min, keď sa Lukáčova strela odrazila od hornej žŕdky do siete - 3:1.
V záverečnej tretine sa hostia snažili dobýjať domácu bránku a Martinčania využívali každú príležitosť na smrtiacu kontru. V 50. min hrali domáci presilovku, z ktorej Dornič mieril presne z pozície falošného beka - 4:1. V 53. min Říha sotva čo odišiel z trestnej lavice prekonal Šimonoviča, pričom Martinčania v tom momente hrali stále v početnej nevýhode. Do konca zápasu sa už nič nestalo a po záverečnom klaksóne mohli diváci aplaudovať svojim miláčikom a najmä Appelovi, ktorý sa blysol hetrikom.

HC´05 Banská Bystrica - MsHK Garmin Žilina 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 11. Tománek (Rimmel), 40. Pardavý (Tománek, Bulík), 42. Ľ. Sabol (Biro, Jánoš), 60. Pardavý - 31. Koložváry (Javín, Kusovský), 49. Škoda (Turoň).
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: R. Krajčí (Žilina) na 10 min + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Orolin, Snášel, 2700 divákov

Už v 2. min mohli ísť hostia do vedenia, keď sa k sólu dostal Jabrocký, no Petríka neprekonal. Domáci sa presadili až v presilovke, keď v 11. min predviedol individuálnu akciu Tománek, zo stredného pásma sa preštrikoval až pred Láníčka a svoju akciu zakončil pekným gólom. Diváci nevideli veľa šancí, v prvej tretine často viazli kombinácie, no nasadenie sa hráčom uprieť nedalo. V druhej časti hry prišli gólové príležitosti Žiliny, pred Petríkom sa nepresadili Koložváry a Tvrdek. Hostia potom nevyužili presilovku piatich proti trom, no ťažili z nej, keď sa na ľad vrátil Biro a Koložváry tečoval Javínovu strelu od modrej. V polovici zápasu bolo vyrovnané a aktivitu mali na hokejkách hostia. Až v 35. min nabrali Banskobystričania nový dych, zatlačili hostí a najväčšiu šancu spálil po Sabolovej prihrávke pred bránkou voľný Biro. Aktivita domácich slávila úspech v 40. min. Tománek sa opäť pohral s obranou hostí, ideálne našiel pri pravej žrdi Pardavého, ktorý poslal puk do odkrytej časti Láníčkovej svätyne. V tretej tretine domáci zvýšili náskok v presilovke, keď sa po Birovej strele odrazil puk od brankára k Sabolovi, ktorý sa pri pravej žŕdke nemýlil. Hostia v 49. min znížili a vykresali nádej na úspech - Petrík inkasoval lacný gól po Škodovej strele z medzikružia. V 52. min mal gól na hokejke Kontšek, ale Petrík ho vychytal. Záver bol dramatický. V 60. min sa Kusovský viac venoval stratenej hokejke Češíka, na čo hostia doplatili, keď Pardavý dostal puk na modrej čiare, prešiel až pred gólmana Žiliny a rozhodol.

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Góly: 23. Rudolf Huna (S. Gron, Špelda), 32. Michel Miklík, 47. Michel Miklík (Juraj Faith) - 18. Kovář (Tomášek, B. Pohanka), 24. M. Oravec (Kuric, Ďurný), 29. M. Varga (B. Pohanka), 43. Kumstát, 44. D. Rehák.
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Paluška - Orínek, Valach, 8347 divákov

Košičania vstúpili do šlágra kola aktívne, už v 1. min mieril Faith do bočnej konštrukcie. Po prečíslení rozozvučal v 5. min žŕdku hosťujúcej bránky Jenčík. V 13. min netrafil bránku Kriška, ale jeho spoluhráč Kovář dostal v 18. min svoj tím do vedenia, keď Tomášekom nahodený puk zadovkou zasunul do bránky. Domáci odpálili druhú tretinu sériou príležitosti, Miklíkovu, Kmiťovu a aj Šterbákovu strelu však Falter zneškodnil. Prekonal ho až Rudolf Huna, ktorý sa natlačil do streleckej pozície a v 23. min vyrovnal. V 24. min boli opäť na koni hostia - Lipovský vyrazil ľahkú strelu a Oravec pohodlne skóroval. Stopercentnú príležitosť mal potom v presilovke na hokejke Miklík, Falter sa predviedol skvelým zákrokom. V 29. min sa v oslabení presadil nepokrytý Varga a Liptáci viedli o dva góly. Po brankárskej výmene na košickej strane, keď Lipovského vystriedal Hudáček, vrátil svoj tím do zápasu Miklík, ktorý pohotovým zakončením prekvapil Faltera. Po chybe hosťujúcej obrany sa Faith ocitol pred brankárom Liptákov osamotený, ale neprekonal ho. Nepodarilo sa to ani Bartošovi v presilovke, naopak, v oslabení pohrozil Kriška a Hudáček musel byť v strehu. Pekný zákrok ukázal domáci gólman aj po delovke Kumstáta v presilovke v 39. min. V 43. min zachytil Špeldovu rozohrávku Kumstát a po jeho rane bolo 2:4. O 80 sekúnd na to bola košická defenzíva opäť rozhodená a nasledoval trest v podobe piateho gólu z hokejky Reháka. Domáci odpovedali v presilovke, keď sa pred bránkou presadil opäť Michel Miklík. Kontaktný gól mohol streliť v 49. min Faith, ale obrovskú možnosť nepremenil a na Faltera nenašiel recept ani Bartoš. Košičanom sa už zápas zdramatizovať nepodarilo, naopak, mohli ešte inkasovať, avšak Cibuľa mieril v 57. min iba do žŕdky.

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Góly: 4. Kuľha (Hujsa, Bohunický), 15. Devečka (Sersen, Lažo), 22. Uram (Srdínko, Döme), 43. Hujsa (Hlavačka, Kukumberg), 47. Lipiansky (Kuľha, Pavlas), 51. Döme (Hlavačka) - 3. R. Hartmann (J. Mikúš, Pálffy).
Vylúčení: 9:4 na 2 min, presilovky 1:1 oslabenia: 1:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), J. Konc - Müllner, Stano, 5198 divákov

Slovanisti už bez Hreusa, no s Lipianskym a Srdínkom začali nabudení stredajším triumfom nad Českými Budějovicami aktívnejšie. Gólový účet stretnutia však otvorili Skaličania, ktorí využili hneď úvodnú presilovku v zápase, keď v 3. min poslal puk za Hoviho chrbát R. Hartmann. Radosť hosťujúceho tímu netrvala ani jednu minútu. Po vyhratom buly sa dostal puk ku Kuľhovi, ktorý prestrelil Rybára. Slovan sa ujal vedenia v 15. min po tvrdej strele Devečku od modrej čiary. Gól padol počas presilovej hry o jedného muža po dlhom obliehaní skalickej svätyne, tesne pred presným zásahom obrancu "belasých" skočil na ľad ďalší vylúčený hráč hostí J. Mikúš.
Hneď v úvode druhej dvadsaťminútovky sa Slovan dostal do dvojgólového náskoku, keď v 22. min našiel navrátilec Srdínko krížnou prihrávkou úplne voľného Urama, ktorý popod Rybára upravil na 3:1. Vzápätí mohol skorigovať Pálffy, ale počas presilovky nevyužil stopercentnú príležitosť. Zvyšok druhého dejstva patril obom brankárom, keď Hovi aj Rybár predviedli niekoľko pekných zákrokov. V 38. min mal štvrtý gól Slovana na hokejke Uram, ale po prihrávke Liščáka trafil iba Rybárove betóny.
Hneď na začiatku tretej tretiny sa vyznamenal Hovi, keď najskôr zneškodnil pokus Hranáča od modrej a následne "vygumoval" aj Pálffyho. O niekoľko sekúnd neskôr netrafil Višňovský puk pred prázdnou bránkou Slovana a opäť sa potvrdilo známe nedáš - dostaneš. Rýchlu kontru domácich síce Hlavačka nezakončil gólom, ale Hujsa už nezaváhal a zvýšil na 4:1. V 47. min najprv Kuľha zoči-voči Rybárovi neuspel, ale dorážku Lipiansky zvládol a bolo 5:1. O štyri minúty neskôr v oslabení využil Döme zaváhanie obrancu Ďuráka a po samostatnom úniku upravil na rozdiel piatich gólov. To už sa v Samsung Aréne valila jedna divácka vlna za druhou. V závere sa už nič neudialo, Slovan bez problémov zdolal Skalicu 6:1.

Dukla Trenčín - HK Orange "20" 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 25. T. Radulay (Bobček, Marek Haščák), 55. T. Radulay (Homer, Hurtaj), rozhodujúci sam. nájazd V. Nemec - 49. Tybor (Molnár), 59. Uhnák (Mišura, Hrivík).
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - M. Orolín, Tvrdoň, 1860 divákov

Ani dve víťazstvá na zvolenskom ľade v rade neprilákali na tribúny trenčianskeho zimného štadióna vyššiu návštevu. "Dvadsiatka" jednoducho nie je natoľko atraktívna. Dukla sa pri povinnej jazde za troma bodmi trápila od úvodného buly. V prvej tretine si aj vďaka nízkemu nasadeniu nedokázala vypracovať žiadnu väčšiu gólovú príležitosť. Keďže ani na opačnej strane Kováč nemusel riešiť zložitejšiu situáciu, po úvodnej dvadsaťminútovke sa odchádzalo do šatní za bezgólového stavu. Druhá tretina ponúkla predsa len zaujímavejší priebeh. Skóre stretnutia otvoril v 25. min Radulay, ktorého presný zásah musel potvrdiť ešte videorozhodca. Trenčín si vypracoval niekoľko sľubných príležitostí, ale skóre sa dlho nemenilo. Kováč v domácej bránke bol opäť bez problémov. V prvej polovici tretej tretiny vyslal nebezpečnú strelu na Kotvana domáci Valčák, ale lapačka hosťujúceho gólmana bola v strehu. Trenčín pokračoval vo svojom vlažnom výkone aj naďalej a tak prišiel spravodlivý trest.
V 49. min zakončil rýchly protiútok presnou strelou Tybor - 1:1. Až po nasledujúcom oddychovom čase Trenčania zapli na vyššie obrátky. V 55. min napokon strhli vedenie na svoju stranu, keď Homerovu strelu tečoval Radulay. Domáci však opäť poľavili a 79 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času prišlo druhé vyrovnanie. Po závare poslal pri hre bez brankára zápas do predĺženia Uhnák - 2:2. Štyri sekundy pred treťou sirénou nerozhodol Valčák. Rozuzlenie neprinieslo ani predĺženie a tak rozhodovali samostatné nájazdy. Domáci napokon po góle Nemca vo štvrtej sérii vyhrali.