02. augusta 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola Corgoň ligy 2008-2009

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/2009: MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0) Gól: 37. Zošák (z 11 m), ŽK: 36. ...

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/2009: MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0) Gól: 37. Zošák (z 11 m), ŽK: 36. Ľ. Vyskoč, 61. M. Bakoš - 51. Poljovka, rozhodovali: Richtárik - Vindiš, Vorel, 3518 divákov Ružomberča nia po prvý raz v zostave aj s českou posilou Mašekom začali v tohtosezónnej domácej premiére aktívne. Už po pár sekundách sa rútil na bránku hostí Zošák, akciu však streleckým pokusom nezakončil. O pár minút nato bolo rušno pre zmenu v pokutovom území domácich. Kotrys našiel prihrávkou Fila, ten sa však šance zľakol. Od tohto momentu sa viac hralo na polovici domácich. V 17. min vyslal krásnu ďalekonosnú strelu z 25 metrov Debnár, Hajdúch však stačil loptu vyboxovať. Obe mužstvá sa potom snažili o útočný futbal, no ďalej ako po súperovu šestnástku sa nevedeli dostať. V 30. min sa zrodila dovtedy najväčšia šanca stretnutia. Zošák podnikol smelý prienik stredom ihriska, tiesnený stačil presne prihrať nabiehajúcemu Bakošovi, ktorý z uhla nastrelil dobre postaveného Boroša. V 36. min zrazil v pokutovom území Dukly Vyskoč na zem Božoka a rozhodca Richtárik ukázal na biely bod. Pokutový kop Zošák bezpečne premenil - 1:0. Onedlho sa strelec gólu zranil a tesne pred prestávkou musel odísť z ihriska. Po prestávke Dukla zvýšila úsilie a snažila sa o vyrovnanie, domáca obrana však stála na pevných nohách. Ružomberčania sa dostali opäť k slovu až v 59. min a stálo to za to. Priamy kop J. Masla z 25 m bol ukážkový, podobne tak aj Borošov zákrok. V 70. min to v skrumáži pred ružomberskou bránkou skúšal striedajúci Šulek, jeho slabá strela v spleti tiel nemala šancu na úspech. Náskok Ružomberka mohol v 79. min poistiť Kucka, ktorého volej po Božokovom centri len tesne minul bránku. Hostia sa snažili o zvrat, ich úsilie však stroskotávalo na vlastnej nemohúcnosti. Domáci si už jednogólové vedenie ustrážilo a pripísalo si prvé body v aktuálnej sezóne. MFK Košice - MFK Dubnica 3:1 (1:1) Góly: 14. Nosek (vlastný), 73. J. Novák, 78. Kaminský - 13. Nosek, ŽK: 15. Školník, 73. J. Novák - 56. Držík, 68. Špendla, 76. Seye, 83. Obert, rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Kubačka, 1825 divákov Dve gólové vlny videli diváci v Čermeli. V prvom polčase padli dva góly za necelých 60 sekúnd, po obrátke pribudli ďalšie dva presné zásahy za päť minút. Už v 6. min mal vyloženú šancu po Matičovej dlhej lopte Novák, keď preloboval brankára Zajaca, ale lopta pristála na žrdi. V 12. min na opačnej strane Obertovu strelu Putnocký vyrazil tiež len na žrď a odrazenú loptu J. Zápotoka napálil len do Putnockého. Onedlho zahrávali Dubničania z pravej strany, na Zápotokovu strelu si najlepšie nabehol Nosek a hlavou skóroval - 0:1. Neubehla ani minúta a tento dubnický hráč bol opäť pri gólovej akcii. Žiaľ pre hostí, tentoraz mieril do vlastnej bránky, keď tečoval Školníkov center - 1:1. V 37. min mali hostia veľkú šancu, keď Nosek na dvakrát z 10 m neprestrelil loptu do siete. Po zmene strán najprv zaujali dva priame kopy domácich, ktoré skončili v náručí Zajaca. V 73. min striedajúci Kuzma pekne vysunul v šestnástke kanoniera Košíc Nováka a ten strelil druhý gól domácich. O dve minúty neskôr mohli Považania vyrovnať, napokon však iba zvonila žŕdka Putnockého bránky. V 78. min išiel Porázik sám na brankára domáceho tímu, no v rozhodujúcom okamihu mu lopta odskočila od nohy. Tretí gól Košičanov padol po priamom kope z pravej strany, keď si na Serečinov center dobre nabehol Kaminský a hlavou zvýšil na 3:1. Do konca zápasu sa už nič vážnejšie nestalo a výsledok sa už nezmenil. Slovan Bratislava - DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (0:1) Góly: 87. Černák, 90.+ Ľ. Meszároš - 39. Kweuke, ŽK: 43. Valachovič, 45. Breznaník - 13. Pinte, 37. Gerich, 38. Abena, ČK: 90.+ Pinte (Dunajská Streda) po 2. ŽK, rozhodovali: Šipoš - Mókoš, Košecký, 5920 divákov Prvú vážnejšiu šancu mali domáci futbalisti už v 3. min, keď po faule na Masaryka tesne pred pokutovým územím z priameho kopu nad bránku DAC-u strieľal Valachovič. Slovan vyťažil z tlaku v prvom polčase päť rohových kopov, jeho útočníci však Jána Novotu vážnejšie neohrozili. V 27. min zahrozila i Dunajská Streda, Moughfire sa ocitol za obranou "belasých" a Rodingera síce obstretlil, svätyňu Slovana však netrafil. V 36. min vyrobil hrubú chybu v obrane dovtedy bezchybný Pinte, ale Slovan ponúknutú gólovú šancu nevyužil. O tri min prišla tvrdá odpoveď hostí. Moughfire prihral voľnému Kweukemu, Maročan sa nezmýlil a krížnou strelou prekonal Rodingera - 0:1. Ten istý hráč sa do šance dostával i v 52. min, Rodinger však výborným vybehnutím a odkopnutím zažehnal hroziace sa nebezpečenstvo. Slovan postupom času stupňoval svoj tlak a v 62. min vo veľkej príležitosti neuspel Valachovič, o dve min neskôr sa dobrým čítaním hry prezentoval i gólman hostí Novota, ktorý nedovolil vyrovnať Masarykovi. V 67. min bola v permanencii obrana Slovana, na center Dragičeviča však Kweuke nedosiahol. O tri minúty sa centrujúci hráč ocitol v dobrej šanci, namieril však iba vedľa pravej žrde. V 72. min sa po závare v šestnástke Dunajskej Stredy skóre nemenilo, a stav 0:1 svietil na ukazovateli skóre aj po hlavičke Meszároša zo 76. min, keď akciu podcenil brankár Novota. V 87. min sa v šestnástke najlepšie zorientoval Peter Černák a vyrovnal na 1:1. Zo zisku troch bodov sa napokon tešili favorizovaní domáci, keď z poslednej akcie zápasu v nadstavenom čase nekompromisne ľavačkou zavesil Meszároš - 2:1. FC Nitra - Artmedia Petržalka 1:2 (1:1) Góly: 40. Gruber - 20. Cléber Nascimento, 84. Halenár, ŽK: 7. Čeman, 53. Racko, 76. M. Kostoláni - 2. Saláta, 57. Hašek, 87. Burák, rozhodovali: Samotný - Palušák, Poláček, 4160 divákov Už v 2. min stretnutia inkasoval Saláta žltú kartu za faul, ale z nariadeného trestného kopu nebol Štajer úspešný. Po štvrťhodine hry sa dostal dvakrát pred domácu bránku Oravec, no nohou ani hlavou Hrošša neprekonal. O šesť minút však nitriansky brankár kapituloval, keď hostia vyšachovali nitriansku obranu a po centri Oravca poľahky poslal loptu do siete Cléber Nascimento - 0:1. Nitrania išli v ďalšom priebehu jednoznačne do ofenzívy, no strely Broschinského a Grubera minuli cieľ. V 29. min mohol naopak zvýšiť Oravec, no Hroššo skvele zasiahol. O desať minút neskôr musel po centri Bališa zachraňovať Hýll vytlačením lopty nad bránku. V 40. min však musel skúsený petržalský brankár predsa len loptu zo svojej bránky vyťahovať, keď Gruberov lob nad ním zaplachtil a skončil v sieti - 1:1. O minútu mohol autor nitrianskeho gólu dostať domácich do vedenia, no po jeho hlavičke skončila lopta tesne mimo Hýllovej svätyne. Po prestávke sa začínalo prakticky odznova, oba tímy zvolili vyčkávaciu taktiku. Prví mohli skórovať hostia z Petržalky, no Cléber tesne minul bránku Nitry. V 84. min sa však striedajúci Halenár nemýlil a po centri Clébera poslal hlavou loptu povedľa vybiehajúceho Hrošša do bránky Nitry a uzavrel stav zápasu. Artmedia si tak pripísala do tabuľky cenné tri body. SITA