06. augusta 2011

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012: DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 0:2 (0:1) Góly: 5. Masaryk, ...

futbal BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012:

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 0:2 (0:1)
Góly: 5. Masaryk, 81. Krbeček, ŽK: 7. Kazár, 80. Struhár - 20. Krbeček, 27. P. Maslo, ČK: 83. Jan Kadlec - 84. Kostelný po vzájomnej potýčke, rozhodovali: Kráľovič - Cuninka, Kubačka, 1975 divákov
Dunajská Streda: P. Kováč - Helísek, Struhár, Štajer, Kazár (61. L. Matůš) - Hílek - Delarge, P. Sedlák (46. Boya), Čorič, M. Tomčák (68. Jan Kadlec) - Z. Harsányi
Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Sivčevič, Kostelný, Gallo - Ivan Kotora, Greššák, Hoferica (68. Bielák), Ďubek (72. Š. Pekár) - Masaryk, Krbeček (90. Šmahaj)

Súboj tímov, ktoré v prvých troch kolách neokúsili víťazstvo, sa začal zostra. V 3. min posla priamy kop pred bránku hostí Struhár a Harsányi hlavou opečiatkoval brvno, na konci tejto akcie mieril Tomčák len do stredu bránky. "Nedáš - dostaneš" platilo: o dve minúty Ďubek vysunul Masaryka a kým domáca obrana signalizovala postavenie mimo hry, hosťujúci kanonier preloboval spoza šestnástky Kováča - 0:1. Po inkasovanom góle domáci postupne prebrali iniciatívu. V 18. min si dlhú loptu do streleckej pozície spracoval Tomčák, ale Hrdličku neprekonal. O šesť minút opäť aktívny Tomčák pálil tvrdo, ale nad. Na druhej strane Masaryk dlhou prihrávkou našiel Krbečka, jeho tvrdú strelu Kováč vyrazil. Vzápätí po Greššákovej peknej akcii Masarykova tiahla strela tesne minula ľavý horný roh. Najbližšie k vyrovnaniu mal v 37. min Hílek. Uličkou vysunul Delarga, ktorý sa ocitol zoči voči Hrdličkovi, ale "tutovku" napálil do brankára. Pred odchodom do kabín zahrával piaty domáci roh Kazár a Tomčákova hlavička lízala ľavú žrď.

V druhom polčase sa hralo zväčša na polovici hostí, na ich výborne organizovanú defenzívu však domáci nenašli recept. Naopak, Ružomberčania podnikali nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich mieril pod brvno Ďubek a Kováč vyrážal na roh. Vzápätí Masarykovu strelu zrazil Struhár. Na druhej strane mieril hlavou vedľa Harsányi a Delarge strieľal tvrdo, ale mimo. V 81. min padlo definitívne rozhodnutie, keď dlhú nakopnutú loptu podbehol Boya, Masaryk ju poslal pred opustenú bránku a Krbeček poľahky zvýšil na 2:0. V 83. min po vzájomnej potýčke videli červenú kartu Kadlec a Kostelný. V 85. min Štajer strelou z diaľky trafil spojnicu a keď v 87. min Čoričov tečovaný pokus skončil len na hornej časti siete, prvé víťazstvo v sezóne si pripísal Ružomberok.

Hlasy:
Štefan Horný (tréner DAC): "Za prvý polčas musím hráčov pochváliť. Mali sme loptu pod kontrolou, vytvorili sme si tri - štyri šance, ktoré však bolo treba aj premeniť. Niekedy je to aj o šťastí, ktoré nám tentoraz chýbalo. Bol to najlepší polčasový výkon počas môjho pôsobenia v DAC. V druhom polčase som bol nútený striedať, ale zmena nepriniesla to, čo mala, nie však mojou vinou. Bol to môj posledný zápas na lavičke DAC-u. Je to moje osobné rozhodnutie, ktoré som oznámil aj vedeniu."
Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "Z našej strany to bol dobrý, organizovaný a disciplinovaný výkon, vedeli sme, že domáci majú silnú ofenzívu, preto sme sa zamerali na protiútoky. Z nich nám dva vyšli a mali sme aj ďalšie možnosti, pri ktorých však chýbala finálna prihrávka. Mali sme aj šťastie, keďže domáci nastrelili žrď aj brvno. Gratulujem mužstvu k prvému víťazstvu. Je o to cennejšie, že sa zrodilo na ihrisku tímu, ktorý je doma silný."

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)
Góly: 31. Viazanko - 83. Čonka (vlastný), ŽK: 8. Čonka, 57. Karaš, 73. Pačinda - 11. Pavol Majerník, 20. Orávik, 75. Babic, 90.+ Kuračka, rozhodovali: Trutz - T. Somoláni, Jenčura, 1250 divákov
MFK Košice: F. López - Mikuláš Tóth, I. Djokovič, Dobias, Čonka - Isola, Šinglár - Pačinda (86. Gál-Andrezly), Karaš, Viazanko (39. U. Matič) - Diaby (58. Škutka)
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník (79. Brčák), Chren - Orávik, Kuračka, Pavlovič (62. L. Kováč), A. Candrák (43. Pavelka) - M. Babic, Hodek

Zlaté Moravce začali aktívnejšie, ale vydržalo im to iba krátko. Postupne prevzali iniciatívu domáci futbalisti. Tí hrozili najmä po nebezpečných prihrávkach za obranu súpera. Hosťom sa v úvode darilo zachytávať pokusy Košičanov do ofsajdovej pasce, potom však čoraz vypuklejšie nestíhali najmä za rýchlonohým Viazankom. Už v 12. min mali Košice blízko ku gólu, keď Pačinda krásne zatočil loptu z priameho kopu a Kuciak ju len s námahou vytlačil na brvno. V 31. min vyšla hostiteľom krásna kombinačná akcia, na jej konci si Viazanko obhodil Majerníka a z hranice šestnástky prekonal Kuciaka. O štyri minúty neskôr po rýchlej prihrávke za obranu išiel Viazanko sám na Kuciaka, no nastrelil iba brvno. Hostia až v 45. min prvý raz vystrelili na bránku, ale Chrenov pokus mal skôr propagačný charakter.

Po zmene strán mali ďalšiu vyloženú šancu domáci, keď Isola vysunul Diabyho, ktorý išiel sám na Kuciaka, ten však jeho prudkú strelu reflexívne vyrazil. V 65. min zaváhal v dobrej situácii aj Karas. Od toho momentu zobrali opraty stretnutia do svojich rúk hostia a boli čoraz nebezpečnejší. Niekoľko striel síce zblokovali domáci obrancovia, ale v 74. min Tóth dal nepovoleným spôsobom "malú domov" Lópezovi a hostia zahrávali nepriamy kop z 11 m. Kuračka však napálil loptu len do Dobiasa stojaceho na čiare. Domáci ešte pohrozili Škutkovou strelou zo šestnástky, ktorú Kuciak kryl, no to bolo z ich strany všetko. V závere im dochádzali sily, čo Zlaté Moravce napokon aj využili. V 80. min Babicovu strelu z diaľky López kryl, ale o tri minúty Hodek z uhla odcentroval pred bránku MFK a od Čonku sa lopta odrazila do siete. Košičania potom mali aj šťastie, pretože minútu po góle išiel Pavelka sám na bránku, no preloboval nielen brankára ale i jeho svätyňu.

Hlasy:
Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Opäť sme zlyhali v koncovke, nemáme hráča ktorý by premieňal šance. Odohrali sme výborný prvý polčas, stretnutie však ovplyvnilo nútené striedanie Viazanka po faule. Mali sme dosť príležitosti na potvrdenie vedenia druhým gólom, hostia napokon vyrovnali a remíza je asi spravodlivá."
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Dobre sme začali, ale Košice po desiatich minútach pridali na agresivite. Domáci dobre napádali a dočkali sa odmeny v podobe vedúceho gólu. Prestriedali sme, na ihrisko prišiel Pavelka a v závere sa nám podarilo vyrovnať. Dokonca sme mohli aj vyhrať. Remíza je pomerne spravodlivá."

1. FC Tatran Prešov - Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)
Gól: 85. Prekop, ŽK: 88. Katona - 65. M. Turňa, rozhodovali: Hracho - Bóllo, Petríček, 1750 divákov
Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, P. Petráš, Čep (77. Heidenreich), Krob - Lipták - Katona, P. Baláž (74. Guba), Papaj - Žůrek (60. Zeher), Mariano Bernardo
Banská Bystrica: J. Ďurčo - M. Turňa, Kupčík, Marek Hlinka, Savič - T. Hučko, Marek Bažík (81. Uškovič), Prekop (90.+ M. Libič), M. Pančík ml. - Jakubko, Brešeň (66. B. Ľupták)

Domáci vstúpili do zápasu veľmi aktívne, ale vydržalo im to iba päť minút. Postupne sa hra vyrovnala a väčšina akcií sa končila pred šestnástkami. Až po tridsiatich minútach sa Prešovčania dostali viackrát pred Ďurča, ale bez zakončenia. V závere prvého polčasu dobre vystrelil z 22 m Baláž, ale Ďurčom vyrazenú strelu poslal Bernardo vedľa. Diváci toho v prvej 45-minútovke veľa nevideli.

Aj začiatok druhej polovice zápasu sa niesol v znamení opatrného medzišestnástkového súboja bez akéhokoľvek vzruchu pred bránkami. V 59. min sa črtala šanca pre domáceho Papaja, ale Hlinka jeho strelu stačil zblokovať. Práve Hlinka stál dobre aj o dve minúty neskôr pri pokuse Baláža. V 67. min sa po siedmom rohu Tatrana dostával do šance Petráš, obrana Dukly však stačila odvrátiť na ďalší roh. Od tohto momentu domáci zvýšili obrátky a viac sa tlačili pred Ďurča. Dukla sa zamerala na obranu s ojedinelými kontrami, ktoré sa však končili v úctivej vzdialenosti od bránky. Až v 85. min jeden útok hosťom vyšiel, keď Prekop trafil pravú Divišovu žrď a od nej lopta putovala do siete. V nadstavenom čase mohol vyrovnať Kolbas, ale jeho strela sa skončila na brvne.

Hlasy:
Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Prehra je nepríjemná, boli sme aktívnejší, ale problém máme stále v koncovke a nedokážeme skórovať. Prehrali sme gólom z jedinej, aj keď krásnej strely. Ukázali sme snahu, chýbala nám však kvalita."
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Neodohrali sme kvalitné stretnutie ako v predchádzajúcich kolách. Súper hral agresívnejšie a mal väčšiu túžbu po víťazstve. Nám chýbal pohyb a strácali sme veľa lôpt. Víťazstvo je šťastné a dnes by sme boli spokojní aj s bodom.

AS Trenčín - FC Nitra 0:0
ŽK: 26. Báez, 32. Mazan, 46. T. Malec - 13. Rák, 67. Šimonek, 90. Martin Tóth, rozhodovali: Horváth - Benko, Chládek, 2311 divákov
Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek - Báez - Mazan (74. Hlohovský), Štefánik, V. Horváth, Mondek (46. Peltier) - T. Malec (83. Depetris)
Nitra: L. Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Čirik - Držík (61. Šimončič) - Rák - N´Tuli (81. Harbuľák), R. Sloboda (74. I. Hodúr), Ľ. Kolár - Šimonek

V prvom polčase súperi veľa vzruchu nevyprodukovali, šance pred bránami boli skôr symbolické ako nebezpečné. Domáci aspoň dvakrát priamo ohrozili brankára, v 8. min V. Horváth a v 25. min Mazan však z diaľky neuspeli. Hostia veľmi dobre už v strede poľa narúšali súperovu rozohrávku. Obrany na oboch stranách si svoje úlohy plnili svedomito.

Do druhého polčasu vstúpil Trenčín mohutným náporom a zasypal bránku hostí spŕškou striel. V 47. min Mazan trafil spojnicu žrde a brvna, v 58. min jeho nádhernú delovku vytlačil brankár Hroššo spod brvna, o chvíľu aktívny Štefánik dvakrát nebezpečne vystrelil. Nitra dokázala ustáť tento nápor, v 63. min sa Kolár predral až pred bránku, ale aj Volešák bol pozorný. Prevahu - hoci už miernejšiu - si domáci udržiavali až do záveru, v koncovke svojich akcií sa však už nepresadili a hostia ubránili remízový stav.

Hlasy:
Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Mali sme opatrný vstup do zápasu, pretože Nitra nám nedovolila rozvinúť našu kombinačnú hru. Naopak, veľmi dobre sme vstúpili do druhého polčasu, darilo sa nám prečíslovať súpera a dostali sme sa do troch vynikajúcich šancí, ktoré sme však nedokázali premeniť. Nemám však chlapcom príliš čo vyčítať, pretože dreli a poctivo pracovali. Hoci sme v domácom prostredí utrpeli bodovú stratu, čiastočne môžeme byť spokojní, pretože diváci nám za náš výkon zatlieskali.
Cyril Stachura (tréner Nitry): "Zápas mal pomerne slušnú kvalitu a chýbali mu len góly. V prvom polčase sme naše dobré príležitosti nedotiahli do konca. Sme však veľmi nespokojní s tým, ako mužstvo pristúpilo k druhému polčasu, pretože sami sme posadili domácich na koňa. Mali sme šťastie, že súper svoje dobré šance nevyužil. Potom sme hru znova dokázali vyrovnať a vzhľadom na priebeh celého zápasu som so získaným bodom spokojný. Trenčín má totiž kvalitné mužstvo a ak by sa body udeľovali za umelecký dojem, patril by v lige medzi najlepších."