19. júla 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 1. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: FC Artmedia Petržalka - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0) Gól: 82. J. Kozák ml. (z 11 m), ...

BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 1. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: FC Artmedia Petržalka - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0) Gól: 82. J. Kozák ml. (z 11 m), ŽK: 36. Zb. Pospěch, 74. Patrik Mráz, 86. Dosoudil, 90.+ J. Ko Úvodný zápas nového ročníka Corgoň ligy začal aktívnejšie úradujúci majster, nováčik z Prešova však rozhodne nepôsobil ustráchaným dojmom. V 8. min mohol na Pasienkoch po rohovom kope domácich skórovať Dosoudil, z niekoľkých metrov však trestuhodne prekopol. Vzápätí sa dostali pred brankára Artmedie aj hráči Tatranu, no strelu Katonu zblokovala petržalská obrana a pri Joslovom pokuse v 11. min osvedčil svoj postreh Kamenár. V ďalšom priebehu sa obe mužstvá snažili predovšetkým o dlhšie nakopávané či centrované lopty, tie však nenachádzali svojich adresátov. Po polhodine hry sa sám na brankára rútil hosťujúci Papaj, fantastický obranný zákrok však predviedol Saláta, ktorý mu loptu vykopol tesne pred zakončením. Artmedia bola v ďalšom priebehu úvodného dejstva bezzubá, čo trénera Weissa prinútilo urobiť už v 39. min dve zmeny v zostave, keď na trávnik prišli Piroska a Pavol Ďurica namiesto Buráka s Oravcom. Hneď vzápätí však mohol majster inkasovať, keď Katona natiahol Kamenára, ten však loptu dokázal vytlačiť na rohový kop. O tri minúty neskôr pekne prenikol do šestnástky kapitán “zeleno-bielych” Šafranko, ale nedokázal presne zakončiť. V nadstavenom čase úvodného dejstva síce Dosoudil rozvlnil sieť Buchtovej svätyne, gól však pre postavenie mimo hry neplatil. Po zmene strán bol Tatran naďalej aktívnejším mužstvom. V 53. min predviedol po dlhom odkope sólový únik cez pol ihriska Katona, tiesnený Patrikom Mrázom však namieril len "do nebies". O tri minúty neskôr mieril tesne vedľa pravej žrde Josl. V 60. min sa do ojedinelej šance dostali aj domáci, no Piroska zakončoval slabo. V ďalšom priebehu tempo hry opadlo, ani jeden z tímov si nevedel vypracovať väčšiu príležitosť. V 78. min to z priameho kopu skúšal Fodrek, Buchta nemusel zasahovať. O minútu na to sa z pravej strany rútil na gólmana Prešova Pospěch, svojou prudkou strelou však trafil len bočnú sieť. Všetko podstatné sa odohralo v 82. min - Pospěcha fauloval v pokutovom území Čep, hlavný arbiter ukázal na biely bod a kapitán Artmedie Ján Kozák s prehľadom zaznamenal prvý gól v novej sezóne najvyššej slovenskej súťaže. V 88. min krásne vystrelil spoza šestnástky Šafranko, efektným zákrokom sa blysol Kamenár. Na opačnej strane roztlieskali divákov po vzájomnej spolupráci Pavol Ďurica s Pospěchom, no na výslednom skóre sa už nič nezmenilo. MFK Košice - MFK Ružomberok 1:0 (1:0) Gól: 5. Novák, ŽK: 45. Milinkovič (Košice), rozhodovali: Trutz - Mókoš, Brendza, 2150 divákov V úvode duelu sa snažil prekvapiť domácich Ružomberčan J. Maslo, ale jeho hlavička gólová nebola presná. O niekoľko okamihov neskôr sa v 5. min po akcii Matiča a Viazankovom centri dostal k lopte Ján Novák a pohotovo rozvlnil sieť - 1:0. Najlepší strelec Corgoň ligy z uplynulej sezóny dostal pred zápasom pohár pre kráľa strelcov a stotisícový šek a hneď v prvom kole prezentoval pokračujúci gólový apetít. Útočník Košíc bol v dobrej pozícií aj v 16. min, ale v poslednej chvíli ho v šestnástke o loptu obral Ďubek. Novák to skúšal aj v 20. min z ťažkej pozície, no jeho zakončeniu chýbala presnosť. V 24. min sa v pokutovom území na zemi ocitol Milinkovič po osobnom súboji s Jánom Maslom, ale píšťalka rozhodcu Trutza ostala nemá. Srbský legionár sa potom v 28. min prezentoval priamym kopom, ktorý letel pár milimetrov nad brvnom a o tri minúty to skúšal z otočky, jeho strele však chýbala razancia. Pokus Ružomberčana Božoka po individuálnej akcii v 38. min len tesne minul domácu bránku. V závere polčasu sa ešte Milinkovič dostal k zakončeniu, ale jeho pekná hlavičke bola nepresná. Druhý polčas priniesol menej vzruchu ako prvý. Novákova strela v 54. min bola len propagačná a rovnako obstál na opačnej strane Hodúrov ďalekonosný pokus. Následné Lačného zakončenie košická obrana úspešne zblokovala. V 63. min sa v sľubnej pozícií ocitol Novák, ale akciu nedotiahol do konca, krátko na to sa síce do strely oprel poriadne, ale tá letela vysoko nad. Ružomberský kapitán Zošák sa o vyrovnanie pokúšal v 69. min, keď z 20 m pálil síce pohotovo, ale len do Putnockého náručia. Z hranice šestnástky to po zemi o niečo neskôr skúšal Božok, našiel však iba pripraveného košického gólmana. V závere aktívnejší Ružomberčania sa gólu nedočkali ani po Bakošovom pokuse, ktorý vyriešil Putnocký. V nadstavenom čase mieril Novák z priameho kopu tesne vedľa ružomberskej bránky. ŠK Slovan Bratislava - FK Dukla Banská Bystrica 0:0 ŽK: 33. D. Pires - 63. Boroš, rozhodovali: Hracho - Palušák, Benko, 4752 divákov V prvom polčase sa hral na Tehelnom poli len priemerný futbal. Ambície Slovana naznačil v 5. min Sylvestr, hlavou však mieril vedľa Borošovej bránky. Banskobystričania sa len pomaly osmeľovali, ale postupom času mali loptu viac na svojich kopačkách, čím držali súpera na dištanc. V 11. min vyskúšal Rodingerov postreh Filo, gólman Slovana musel vyrážať na roh. Prvú “zdravú” strelu domácich vyslal po pol hodine hry kapitán Slovák, ľavačkou mieril tesne vedľa. V 37. min zahrával Slovan tri rohové kopy v rade, ale ku odrazeným loptám v šestnástke sa nedostal ten správny strelec. Ešte predtým bol v dobrej pozícii Botelho Gaucho, ale hlavičkoval veľmi slabo. V 51. min sa slovanisti postarali o vzruch v hosťujúcej šestnástke, ani z tohto mráčika však nezapršalo. Po hodine hry sa domáci nedohodli na polovici ihriska a Ižvoltovo pošmyknutie sa využil Tomáš Pančík, ktorý postupoval sám na Rodingera. Pohybom oklamal domáceho gólmana, no potom nezmyselne poslal loptu tesne vedľa ľavej žrde. Hneď vzápätí sa mohlo potvrdiť staré známe futbalové pravidlo nedáš - dostaneš, ale Sylvestr vo výhodnej pozícii preváhal správny čas na zakončenie. V 69. min preveril Rodingerovu pozornosť Šulek, brankár Slovana s námahou vyrážal na roh. “Belasí” to potom skúšali dvakrát hlavou - Valachovič našiel len Borošovu náruč a Meszároš poslal loptu v záklone nad. V 74. min trafil Breznaníkov center po rýchlej kontre Sylvestra, ten v ťažkej pozícii prestrelil. V ďalšom priebehu Bratislavčania stupňovali svoj tlak, nedokázali si však vytvoriť vyloženú šancu na skórovanie a na Tehelnom poli sa tak zrodila bezgólová remíza. FC Nitra - DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (1:0) Góly: 6. Gruber, 80. Bališ - 90.+ Švrček (vlastný), ŽK: 64. Broschinský, 72. Švrček - 63. Gerich, rozhodovali: Fajčík - Kubačka, Hrčka, 3290 divákov Domáci so šesticou českých hráčov hrali proti "multinárodnostnej" Dunajskej Strede od úvodu stretnutia aktívne dopredu, držali loptu na svojich kopačkách a už v 5. min Nitrana Racka hostia zastavili nedovolene v pokutovom území, čo následne využil Gruber, ktorý z pokutového kopu otvoril skóre. V 9. min sa pokúsil prekonať Novotu nováčik v tíme Nitry Simr, no po centri z pravej strany hlavičkoval iba do rúk brankára hostí. V prvej polhodine ešte ohrozili bránu hostí Gruber, trikrát Racko a Ďatko. Ďatko mal ku gólu najbližšie, keď trafil zblízka žrď hosťujúcej bránky. Až potom sa osmelili aj hostia, no prienik Abenu zlikvidoval v 34. min výborným zákrokom Hroššo. Tesne pred prestávkou mohla Dunajská Streda vyrovnať, no Kweukeho strelu zachytil na bránkovej čiare stopér Nitry Švrček. Po prestávke začal ofenzívu Nitry strelou spoza pokutového územia Simr, na druhej strane sa nedal zahanbiť Moughfire strelou z diaľky, no oba pokusy správny smer nenašli. Domáci diváci sa rozjasali v 80. minúte, keď po centri Hoteka prešla lopta cez celé pokutové územie hostí až ku striedajúcemu Bališovi a ten prekonal Novotu. To však ešte nebolo všetko, pretože v nadstavenom čase padol vlastný gól, Keď po strele Regedeia tečoval hlavou loptu za chrbát Hrošša Švrček. SITA