18. októbra 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy: DAC 1904 Dunajská Streda - FC Nitra 1:0 (1:0) Gól: 23. Nlend, ŽK: 88. Štajer, rozhodovali: ...

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy: DAC 1904 Dunajská Streda - FC Nitra 1:0 (1:0) Gól: 23. Nlend, ŽK: 88. Štajer, rozhodovali: Šuniar - T. Somoláni, Slyško, 5980 divákov Už tradične sa na Žitnom ostrove začalo veľmi ofenzívne. Úvodný tlak DAC-u priniesol najprv Abenovu dobrú strelu a Gerichovu hlavičku tesne nad. Nitra nastúpila síce iba s jediným vysunutým útočníkom, ale z brejkov dvakrát ohrozila domácu bránku. V 20. min až trojnásobnú šancu nevyužili hostia, keď najprv Liluašviliho strelu vyrazil gólman domácich Novota a následne nepochodili ani Racko a Tóth - ich pokusy zmaril obetavý Pinte. Po chybe Štajera hneď z protiútoku udrela Dunajská Streda. Zaváhanie spomenutého stopéra umnou lobovanou hlavičkou aj s pomocou brvna využil Nlend. Vyrovnať mohol v 36. min Kolár, ale po rohovom kope z troch krokov trestuhodne prestrelil. Druhý polčas začala dvojica Moughfire - Nlend dvoma rovnakými scenármi, keď Maročan zahrával roh a Kamerunčan hlavičkoval iba do brankára. Dobre strážený Kweuke sa dostal prvýkrát do vážnejšej šance v 60. min: zakombinoval s Moughfirom, ale včasným vybehnutím zachránil Nitranov Hroššo. V 74. min rýchlik Opoku prešprintoval celú pravú stranu ihriska a svoje sólo zakončil aj dobrou strelou, ale hosťujúci gólman bol opäť pozorný. V 86. min sa Kweuke ocitol v úlohe nahrávača. Prešiel okolo troch protihráčov a posunul Boyovi do tutovky, ten však spoza šestnástky trafil iba spojnicu. V závere mohol poistiť zaslúžené víťazstvo Dunajskej Stredy Kweuke, nemal však už dostatočnú silu na presnejšie zakončenie. Domáci brankár Novota predĺžil svoju sériu bez gólu v sieti na 510 minút. MFK Ružomberok - MFK Košice 0:0 ŽK: 55. Palát, 61. Zošák, 90. Lačný - 17. R. Cicman, 69. Smrek, 78. K. Kuzma, rozhodovali: Smolák - Ružbarský, Brendza, 3759 divákov Už v 2. min sa v šanci ocitol Marek Bakoš, brankár hostí Pulen včasným vybehnutím nebezpečenstvo odvrátil. Ružomberčania mali územnú prevahu a často sa dostávali do šestnástky súpera. V 13. min bol na Zošákov krížny center Mašek prikrátky, o niekoľko okamihov neskôr Bakošova strela len tesne minula bránku. Potom to z prvej skúšal opäť Zošák, košický gólman jeho prudkú strelu vyrazil kolenami. V ďalších fázach obaja súperi predvádzali futbal plný osobných súbojov, keď málo pútavý dej sa odohrával zväčša len medzi šestnástkami. Vzruch priniesla až 36. min a v nej prízemná strela Mašeka, ktorej však chýbala väčšia presnosť. Ružomberok bol v prvom polčase o čosi lepším tímom, Košičania v úvodnej 45-minútovke ani raz netrafili do priestoru bránky. Aj druhé dejstvo začali iniciatívnejšie domáci, ktorým bezgólový stav zjavne nevyhovoval. Liptáci síce mali územnú prevahu, s košickou defenzívou si však nevedeli poradiť. Zápas postupne strácal na tempe i zaujímavosti. V 79. min sa snažil Palát pretlačiť loptu do bránky, no neúspešne. Hostia vyšli z obrannej ulity až v 82. min a takmer bol z toho gól. Novák vystrelil z 11 metrov, Hajdúch stačil loptu reflexívne vyraziť ľavou rukou, aby s ním vzápätí hralo aj brvno. Záverečné minúty už nič vážnejšie nepriniesli a tak sa stretnutie skončilo bezgólovou remízou. FC ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 0:2 (0:2) Góly: 6. Štyvar, 29. Adauto, ŽK: 43. Mores, 61. Bakongolia, 86. Peter Farkaš - 66. Adauto, 77. Zd. Štrba, ČK: 44. Vomáčka (Žilina), rozhodovali: P. Hrčka - Balko, Mókoš, 1346 divákov Od úvodných minút sa hralo podľa žilinských nôt. V 6. min našiel Jež na malom vápne úplne voľného Štyvara, ktorý do prázdnej bránky poľahky otvoril gólový účet stretnutia. V 20. min si na Ježov rohový kop vyskočil Piaček, ale jeho hlavička skončila na brvne Bolekovej bránky. Z protiútoku pohrozili aj domáci, Klabalov center našiel Kuračku, ale jeho hlavičku Perniš s prehľadom kryl. Druhý úder domácim zasadil v 29. min Adauto, keď Ďuricov center poslal hlavou pohodlne za Bolekov chrbát. V závere prvého dejstva sa po nedovolenom zákroku na Kožiaka predčasne porúčal z ihriska hosťujúci Vomáčka. Po zmene strán sa Zlaté Moravce snažili využiť presilovku, vytvorili si územnú prevahu, ale do streleckých príležitostí sa dostávali veľmi ťažko. V 54. min sa Kožiak šikovne obtočil okolo Šoureka, avšak mieril nad. Po hodine hry sa opäť Kožiak individuálne presadil medzi tromi brániacimi hráčmi, Perniša však neprekonal. Do konca duelu sa to napokon nepodarilo ani žiadnemu z Kožiakových spoluhráčov a čierna séria Moravčíkovej družine bez streleného gólu tak trvá už 571 minút. MFK Dubnica - Spartak Trnava 0:1 (0:0) Gól: 74. Amdy Gueye, ŽK: 34. Devátý (Trnava), rozhodovali: Havrilla - Kéry, Benko, 4680 divákov V úvode zápasu zasahoval proti Devátému niekoľkokrát Zajac. Dubnica sa potom vymanila spod tlaku hostí, ale v búrlivej atmosfére získali Trnavčania rýchlo opäť prevahu. Domáci chybovali v rozohrávke, čo pomáhalo hosťom pri rýchlych protiútokoch. Silnou stránkou Spartaka bola defenzíva, v ktorej strede neomylne pracovali Doležaj s Gueyem. Práve nekompromisný Gueye odzbrojil prenikajúceho Kuzmu v 52. min. Nerozhodný výsledok by možno vyhovoval obom stranám, ale hostia dokázali v 74. min využiť štandardku. Priamy kop zahrával Jelenkovič, hlavičkoval Doležaj, Zajac síce vyrazil, ale Gueye loptu reflexívne zasunul do siete - 1:0. Domáci mohli vyrovnať o 10 minút neskôr, to by však Tomáš Zápotoka musel prejsť cez rozum trnavskej obrane. Po niekoľkých neprístojnostiach bolo stretnutie následne prerušené na šesť minút, až potom sa dohralo. Nervózna atmosféra sa podpísala na ďalšom priebehu a výsledok 0:1 v prospech Trnavčanom sa už nezmenil. Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 2:3 (2:0) Góly: 9. a 13. Miroslav Tóth - 69., 75. a 90.+ Masaryk (tretí z 11m), ŽK: 90.+ Debnár, 90.+ Ľ. Vyskoč - 33. Diogo Pires, rozhodovali: Hracho - Cuninka, Kubačka, 2278 divákov Hostia začali aktívne, no z gólov sa tešili domáci, ktorí z minima vyťažili maximum. V 9. min si obrana Slovana nerozumela s brankárom Rodingerom, k lopte sa dostal Ďuriš, ktorý ju potiahol po ľavej strane, poslal center na vzdialenejšiu žrď, pri ktorej sa presadil hlavou Miroslav Tóth. Slovanisti mohli odpovedať o dve minúty neskôr po peknej akcii Helenára s Dobrotkom, no finálna fáza obrancovi Slovana nevyšla. V 13. min ťažili domáci z rozhodenej obrany hostí. Ďuriš prihral z ľavej strany ideálne nabiehajúcemu Tóthovi, ktorý strelou po zemi prekonal Rodingera druhýkrát. Bratislavčania spálili najväčšiu šancu v 17. min, Obžera našiel v päťke Masaryka, ktorý pred Jurčom zaváhal. Po polhodine hry zaujala prihrávka Tótha na Pečovského, ktorý spoza šestnástky mieril nad brvno. V druhom polčase Bratislavčania otočili nepriaznivý vývoj. V 59. min Serrano mieril iba do brvna, no o šesť minút neskôr mohli hostia inkasovať tretí gól, keď si Hanek nerozumel s brankárom Rodingerom na šestnástke, z čoho ťažil Ďuriš. Loptu prihral voľnému Šulekovi, ktorý mieril tesne vedľa opustenej bránky. Prišiel trest, keď Halenár našiel v 69. min na šestnástke Masaryka, ktorý peknou strelou k žrdi vsietil úvodný gól hostí. V 75. min Breznaník vyslal loptu pod brvno, Ďurčo ju nevyrazil nad bránku, ale iba pred voľného Masaryka, ktorý zblízka vyrovnal. Potom sa nepresadil Meszároš a Serrano mieril zo šestnástky do žrde. Valachovič z päťky prestrelil bránu, ale hosťom sa napokon podaril obrat v nadstavenom čase. Debnár v šestnástke fauloval Masaryka, ktorý nariadenú penaltu premenil a dosiahol hetrik. SITA