01. novembra 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí - dohrávky 17. kola a predohrávky 43. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: Dohrávka 17. kola: HC Košice - HK Ardo Nitra 8:1 (2:0, 3:1, ...

BRATISLAVA 1. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí - dohrávky 17. kola a predohrávky 43. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: Dohrávka 17. kola: HC Košice - HK Ardo Nitra 8:1 (2:0, 3:1, 3:0) Góly: 3. Ščurko (Húževka, Kmiť), 17. Kledrowetz (Húževka, Kmiť), 34. Michel Miklík (Špelda), 35. Jenčík (Rudolf Huna, S. Gron), 39. Húževka (Kmiť, Ščurko), 51. S. Gron (Rudolf Huna, Kmiť), 58. Rudolf Huna (S. Gron, Jenčík), 58. Kmiť (Ščurko, Húževka) - 39. Hronský (Podstavek, Poljaček) Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gajan, Valach, 5443 divákov Prvú strelu na nitriansku bránku vyslal v 2. min Ščurko. Púša neprekvapil, ale v úvode 3. min po prihrávke Húževku spoza bránky sa už zapísal do streleckej listiny - 1:0. Krátko nato sa pred svätyňou hostí ocitol osamotený Kopecký, ale Púš jeho úmysel vystihol. Na druhej strane mierila Chrenkova strela v 7. min vedľa. Ideálnu možnosť vyrovnať mal v 11. min Dobrý, Lipovský zasiahol aj so šťastím. V 17. min to bolo 2:0, keď počas presilovky Kledrowetz tvrdou ranou spomedzi kruhov trafil presne. Lipovský si ešte v závere prvej časti hry poradil aj s druhým streleckým pokusom Dobrého. V 3. min druhej tretiny pri presilovke Gálik spred bránky nepretlačil puk za Lipovského, s Chrenkovou strelou si košický gólman poradil a z otočky ho neprekvapil ani v 33. min Čunderlík. Potom už prišli košické chvíľky. V 34. min Miklík strelou švihom k pravej žrdi zvýšil na 3:0 a o 61 sekúnd neskôr po peknej akcii druhého útoku domácich našiel Huna zadovkou Jenčíka a bolo 4:0. Aspoň skorigovať mohol Podstavek, ale Lipovský si svoje miesto zastal. Zato Púš inkasoval v 39. min už piatykrát, keď ho bekhendom prekonal Húževka. Už o sedem sekúnd sa radovali aj hostia, nepokrytý Hronský zblízka skorigoval. Košičania dohrávali záverečnú tretinu v pohode. Náskok mohli zvýrazniť Mocek, v oslabení Huna, ale aj Húževka. Podarilo sa to však až Gronovi, ktorý v presilovke v 51. min trafil horný kút nitrianskej bránky. V 55. min pri presilovke napálil Ručkay do žŕďky domácej svätyne. V 58. min Huna po ideálnej prihrávke Grona pohodlne zvýšil na 7:1. Posledné slovo v zápase mal Kmiť, ktorý o 11 sekúnd neskôr unikol a spečatil vysoké víťazstvo Košičanov. Predohrávka 43. kola: Slovan Bratislava - SkiPark MHK Kežmarok 6:3 (0:1, 4:0, 2:2) Góly: 25. Kuľha (Liščák, Kukumberg), 28. Kuľha (Hujsa, Kukumberg), 35. Devečka (Vaic, Kropáč), 38. Lažo (Kropáč, Sersen), 47. Lažo (Kropáč, Vaic), 56. Hlavačka (Kukumberg, Hujsa) - 14. M. Drotár (P. Segľa, Šechný), 48. Palovčík (Škovira, M. Droppa), 53. P. Segľa (M. Drotár, Šechný) Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: 19. Lažo (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Stano, M. Novák, 3867 divákov Brankári veľa práce v komornej atmosfére Samsung Arény v prvej tretine nemali. Jediný svetlý moment prišiel v 14. min našiel Pavol Segľa spoza bránky Drotára, ktorý nepokrytý medzi kruhmi zápästím otvoril skóre. Slovan síce v presilovke v 19. min Hujsom dopravil puk do siete, ale až po prerušení hry. Bojovú zástavu domácich dvihol uzdravený Martin Kuľha, ktorý sa v 25. min individuálne presadil a bekhendový blafák zakončil pod hornú žŕdku. O necelé tri minúty potom napriahol na modrej čiare a príklep skončil aj druhýkrát za Klempom. Slovan mal duel vtedy už jasne vo svojich rukách. V 35. min mu konečne vyšla aj presilovka, kežmarský brankár sa musel poriadne obracať a Devečkova tvrdá bomba spomedzi kruhov po Vaicovej aktivite ho definitívne poslala na striedačku. Náhradník Budai si ani poriadne nesiahol na puk a vyťahoval ho z bránky aj on, na 4:1 zvyšoval do odkrytej časti kežmarskej svätyne po ideálnej prihrávke od Kropáča Lažo. Aktivita bola aj naďalej na hokejkách hráčov Slovana, ktorí herne prevyšovali súpera. Posledný tím extraligovej tabuľky sa nezmohol na výraznejší odpor. V 47. min predviedli rýchlu kombináciu nahrávajúci Kropáč a strieľajúci Lažo, po ktorej sa Budaj nestihol ani poriadne presunúť a bolo 5:1. Hostia nečakane znížili o necelú minútu, keď Hovi prepustil za svoj chrbát pomerne ľahkú strelu od Palovčíka. Slovan začal hrať ľahkovážne, kežmarskí útočníci sa dostávali až tesne pred Hoviho. V 53. min zakombinoval druhý útok Podtatrancov a Segľa po výbornej akcii Šechného s Drotárom a prečíslení znížil na 3:5. Po oddychovom čase domácich sa hra vrátila do starých koľají a Hlavačka v 56. min si otvoril strelecký účet v extralige - 6:3. Kežmarok ani na šestnásty pokus v rade v extralige nevyhral, posledné víťazstvo dosiahol ešte 26. septembra nad Nitrou. SITA