11. novembra 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 18. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SkiPark MHK Kežmarok - Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) Góly: 43. S. Pavličko (Fedor, J. Hrubý), ...

BRATISLAVA 11. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 18. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SkiPark MHK Kežmarok - Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) Góly: 43. S. Pavličko (Fedor, J. Hrubý), 45. Mašlonka - 44. Fatyka (M. Trochta) Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Tvrdoň, M. Orolin, 750 divákov Zostavy: Kežmarok: Klempa - M. Droppa, M. Žemba, D. Brincko, J. Jelínek, J. Hrubý, Gurčík, Sadiki, R. Schneider - Škovira, M. Palovčík, Slaninák - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Bednár, S. Pavličko, Fedor - Mašlonka, V. Žemba, Čížek Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Bobček, Urban, Fatyka, Gábriš, J. Liška, J. Mikuš - Lelenas, Kóňa, V. Nemec - Valčák, A. Nedorost, O. Ďuriš - S. Saliji, M. Trochta, Marek Haščák - T. Radulay, E. Hartmann, L. Ružička Od úvodného vhadzovania mali na hokejkách puk častejšie domáci hráči a snažili sa z každej výhodnej pozície strieľať na brankára Dukly Hálu. Blízko ku gólu bol v polovici prvej tretiny kežmarský navrátilec Brincko a o štyri minúty neskôr aj Segľa, Hála však v oboch prípadoch stál na svojom mieste. Trenčania potom nevyužili dve početné výhody v rade. Naopak mohli inkasovať, no na začiatku 19. min Drotár presnú prihrávku Šechného spoza bránky nepretlačil za Hálov chrbát. V 24. min unikol domácej obrane A. Nedorost, ale brankár Klempa v poslednej chvíli nebezpečenstvo odvrátil. Kežmarský gólman v 33. min vychytal Nedorostovi ešte jednu veľkú šancu. O štyri minúty neskôr Hálu v bránke Dukly dvakrát ohrozil aktívny Segľa, no presadiť sa mu nepodarilo. V úvode záverečnej tretiny mali domáci možnosť hrať presilovku o dvoch hráčov. Gólový úder Kežmarčanov prišiel až po nej, keď v 43. min presnou strelou takmer od modrej čiary skóroval Pavličko. O minútu neskôr bolo vyrovnané, strelou z diaľky prekonal Klempu Fatyka. Domáci sa však veľmi skoro spamätali a už o 79 sekúnd po skvelej individuálnej akcii Mašlonku opäť vyhrávali. Kežmarok pozornou obrannou hrou už nedovolil Dukle pomyslieť na vyrovnanie ani v záverečnej hre bez brankára a zaknihovali si tak po dlhej sedemnásťzápasovej sérii prehier prvé domáce víťazstvo, celkovo tretie v tejto v sezóne. Hlasy: Vladimír Klinga (tréner Kežmarku): "Podali sme vysoko taktický výkon najmä smerom dozadu, kde sme sa vyvarovali chýb. Tie nás pripravovali v predchádzajúcich zápasoch o dobré výsledky. Konečne sa na našu stranu priklonilo šťastie a náš šiesty hráč - publikum, sa dočkal víťazstva. Všetkým hráčom patrí za predvedený výkon pochvala." Július Pénzeš (tréner Trenčína): "Bolo jasné, že po prestávke budú mať oba tímy dosť síl. Šancí bolo od začiatku pomenej, v druhej tretine sme však nevyužili dve vyložené príležitosti, čo podľa mňa nakoniec rozhodlo o našej prehre. Súperovi gratulujem k víťazstvu po dlhom čase." MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Garmin Žilina 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) Góly: 7. Róbert Huna (Kriška, D. Rehák), 16. Richard Huna (Kriška), 37. Kriška (Richard Huna, Róbert Huna) Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Varga - Droppa, Hajnik (všteci 10 min. za nešp. správanie), R. Krajčí 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Snášel, T. Orolin, 1920 divákov Zostavy: L. Mikuláš: Falter - D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, Heš, Petran, M. Grman, M. Bača - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - Vaškovič, Kuric, J. Cibuľa - M. Oravec, Durdiak, Ďurný Žilina: Láníček - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Horák, Sekáč - R. Krajčí, Škoda, M. Kokavec - Jabrocký, Sivák, Kontšek - Tvrdek, Koložváry, Važan - Brandis, Hajnik, Valášek Severoslovenské derby malo od začiatku zaujímavý priebeh. V úvodnom dejstve sa dopredu častejšie dostávali "vlci" zo Žiliny. Favorizovaným Mikulášanom však stačili dve vydarené kontry a viedli pomerne ľahko 2:0. V 7. min sa dostal puk po osi Rehák - Kriška k Róbertovi Hunovi, ktorý chladnokrvne prestrelil novica v žilinskej svätyni Láníčka. Po ďalšom dlhom neplodnom tlaku hostí udrela v 16. min znovu reprezentačná trojka MHk, Kriškovu asistenciu si na dvakrát vychutnal pre zmenu druhý z Hunovcov Richard. V druhom dejstve sa hra preniesla pred žilinskú bránku zásluhou série presilových hier domácich. Liptovskomikulášanom sa v početnej prevahe dlho nedarilo, no v 37. min zakončil rošádu Hunovcov Kriška. V rozháranej tretej tretine sa hostia ešte snažili o menší zázrak, ale nepodarilo sa im to. Dôvodom bola aj horšia disciplína ich hráčov, ktorí inkasovali vyššie tresty. Domáci v pohode kontrolovali vývoj duelu a až k víťaznému koncu. Hlasy: Pavol Paukovček (asistent trénera L. Mikuláša): "Mali sme z tohto zápasu trochu obavy. Nevedeli sme, v akom stave sa vráti naše trio z reprezentácie. Martin Kriška si priniesol boľavé rameno, pred duelom sa vyskytol problém s nedoliečeným kapitánom Halajom a nakoniec sme nastúpili bez neho v trochu pozmenenej zostave. Zápas sa niesol v bojovom duchu, podarilo sa nám premeniť šance, ktoré sme si vypracovali. V druhom dejstve sme mali štyri presilovky po sebe, no využili sme až poslednú, čo napokon definitívne rozhodlo. V tretej tretine sme to už iba pozorne strážili. Som rád, že nás opäť v ťažkých chvíľach podržal vynikajúci Falter." Ján Šterbák (tréner Žiliny): "Neodohrali sme zlé stretnutie. Vypracovali sme si dosť gólových šancí, no bohužiaľ sme neskórovali a bez gólov sa nedá víťaziť. Naopak Liptovský Mikuláš svoje príležitosti využil. Mali sme dosť veľa vylúčených hráčov, chýbala nám disciplína. Po prestávke sme chceli začať bez chýb. Nepodarilo sa nám to, ale ideme ďalej. Každý zápas je iný, teraz sa chceme dobre pripraviť na piatkový duel s Popradom." HK Orange "20" - MHC Martin 3:4 (2:3, 1:1, 0:0) Góly: 4. O. Rusnák, 10. Tybor (Molnár, Deyl), 23. Štajnoch (Deyl) - 7. Marek Hovorka (I. Ďatelinka), 11. I. Ďatelinka (Appel, L. Říha), 13. Babka (M. Beran), 30. Vantroba (L. Říha, J. Polák) Vylúčení: 4:14 na 2 min, navyše: I. Dornič (Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:2, rozhodovali: P. Grečko - Korba, Kalina, 621 divákov Zostavy: HK Orange "20": Kotvan - Ďaloga, Štajnoch, Deyl, J. Brejčák, Vizváry, Pekar, Košecký - Lisoň, O. Rusnák, Uhnák - Hrivík, Mišura, Molnár - Tybor, Grošaft, Slávik - Peter Kopecký Martin: Dzubina - Kolba, Babka, J. Polák, Klepáč, Vantroba, I. Ďatelinka, Drgoň - Török, M. Beran, I. Dornič - L. Havel, L. Říha, Appel - Džerinš, Marek Hovorka, Mahdalík - Škumát Už v 4. min ušiel v oslabení po krídle Rusnák a otvoril skóre duelu - 1:0. O necelé dve minúty sa na domáceho brankára rútil Hovorka a vyrovnal na 1:1. V polovici úvodného dejstva premenil presilovku o dvoch hráčov po peknej kombinácii Tybor a poslal domácich opäť do vedenia. O 39 sekúnd bolo opäť vyrovnané, keď v oslabení skóroval hosťujúci Ďatelinka. V 13. min Babka v presilovke iba nahadzoval puk na domácu bránku, no ten napokon skončil za chrbtom Kotvana - 2:3. V úvode II. tretiny "dvadsiatka" opäť premenila presilovku o dvoch hráčov, keď sa premiérovo zapísal do listiny extraligových strelcov Štajnoch. V polovici duelu počas oslabenia ušlo duo Říha - Vantroba a druhý menovaný úspešne zakončil túto akciu gólom na 3:4. Napriek mnohým šanciam na oboch stranách v zostávajúcom priebehu duelu sa už skóre nemenilo. Hlasy: Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange "20"): "Mali sme z tohto stretnutia obavy, lebo predchádzajúci zápas sme v Martine prehrali a navyše po našom náročnom víkende, keď sme odohrali tri stretnutia a precestovali veľa kilometrov. Chlapci podali dobrý výkon, samozrejme v závere nám chýbali sily, ale aj napriek tomu sme uhrali dobrý výsledok." Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Prišli sme do Púchova s jasným cieľom - vyhrať. Napokon sa nám to aj podarilo. Úvod zápasu z našej strany nebol zlý, boli sme lepším mužstvom. Druhá časť stretnutia nám nevyšla, hrali sme často v oslabení, zbytočne sme faulovali. Hra nám po týchto vylúčeniach prestala ísť, začalo to byť nervózne stretnutie, hoci sme vyhrávali po dvoch tretinách 4:3. Záver zápasu sa niesol v podobnom nervóznom duchu, preto sme radi, že sme toto stretnutie vyhrali." HKm Zvolen - HC Košice 4:2 (2:0, 0:1, 1:1) Góly: 6. Hvila (Dlouhý), 10. Lipiansky (Dlouhý, Cebák), 46. Hvila (Dlouhý, Chovan), 59. Hvila (Dlouhý) - 30. S. Gron (Gajdoš, Jenčík), 42. P. Bartoš (Michel Miklík) Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Novák, Bundil, 2567 divákov Zostavy: Zvolen: J. Laco - Cebák, Dlouhý, L. Čierny, Juraško, Valach, Malinský, Kolafa - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, F. Turek, Vrbata - Lipiansky, Markovič, Dubec - T. Tatár, Macejka, Lelkeš - od 20. min M. Jurík Košice: Lipovský - Šterbák Tabaček, Gajdoš, Kledrowetz, P. Mocek, Špelda, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - Ščurko, Húževka, Kmiť - J. Kopecký, J. Sýkora, Murajda Pod Pustým hradom sa hral zaujímavý hokej s množstvom šancí už v prvej tretine. Prvú spálil v 3. min Hvila, no o dve minúty neskôr domáci ťažili z presilovky o dvoch hráčov. Po Dlouhého prihrávke sa presadil Hvila, keď za Lipovským skončila jeho tečovaná strela. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča sa opäť predviedol Hvila, no úspešný už nebol. Zvolenčania však ťažili z ďalšej presilovej hry, v 10. min pred Lipovským dobre zapracoval Cebák a Lipiansky prekonal ležiaceho gólmana hostí. V 16. min mohli Košičania znížiť v oslabení, no Rudolf Huna strelou spoza pravého kruhu trafil hornú žrď. V druhej tretine sa aj hosťom podarilo prekonať J. Laca, keď Gajdoš vysunul Grona, ktorý sa po ľavej strane dostal až pred zvolenského gólmana a svoje sólo pretavil do gólovej podoby - 2:1. Zvolenčania upustili od obrannej taktiky, čoho výsledkom boli šance Chovana, Lipovský však nekapituloval. Na začiatku III. tretiny Košičania zaskočili domácich. Po Miklíkovej prihrávke sa presadil individuálne "dlhou hokejkou" Bartoš. Zvolenčania však odpovedali opäť v presilovke. Chovan z pravej strany Lipovského neprekonal, no puk sa dostal k Hvilovi, ktorý ho poslal do odkrytej časti bránky. Potom sa dostali do šance Tatar a na opačnej strane Jenčík, skóre sa nemenilo. V závere sa Košičania dostali do tlaku, odvolali brankára a v presilovke upravil na 4:2 do prázdnej bránky svojim tretím gólom v zápase Hvila. Hlasy: Miloš Holaň (tréner Zvolena): "Musím dať klobúk dolu pred výkonom mojich hráčov. Hrali bojovne a ukázali silu proti najlepšiemu tímu v extralige. Úvodné góly v presilovkách nás upokojili a hoci dokázali Košičania vyrovnať, stále sme sa nevzdávali a bojovali až do konca. Mali sme päť hráčov v reprezentačných výberoch, čiže formácie neboli dobre zohraté, ale musím vyzdvihnúť Hvilu a Laca, ktorí si doniesli z reprezentácie dobrú formu." Anton Tomko (tréner Košíc): "V úvode prvej tretiny sme mali šance, no inkasovali sme góly v oslabeniach. Dostali sme sa do zápasu, ale opäť nedisciplinovanosť našich hráčov nás stála oslabenie a gól. V závere sme sa snažili vyrovnať, chceli sme získať aspoň bod, ale po buly sme puk stratili a dostali sme gól do prázdnej brány. Po prestávke bolo cítiť, že útočné formácie nie sú dobre zohraté a rozhodla hlavne nedisciplinovanosť a zbytočné útočné fauly mojich zverencov." HK 36 Skalica - HC´ 05 Banská Bystrica 6:3 (3:2, 1:0, 2:1) Góly: 6. R. Hartmann (Hranáč, J. Mikúš), 9. Pálffy (J. Mikúš, Hranáč), 20. Pálffy (R. Hartmann), 32. Pašek (M. Ivičič, R. Školiak), 48. Hranáč (Pálffy), 59. Pálffy (R. Harttman, J. Mikúš) - 7. M. Dian (Škvaridlo), 12. Igor Majeský (Ľ. Sabol), 58. Ižvolt (Škvaridlo, Češík) Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: M. Dian (B. Bystrica) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, Horínek, 2087 divákov Zostavy: Skalica: Ondrejka - Ďurák, Hranáč, M. Ivičič, Gründling, Jendek, Škadra, Beňa, Gula - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, Pašek - T. Višňovský, Kutálek, Ľ. Kolník - Šátek, Hollý, Horský B. Bystrica: I. Petrík - Frühauf, Rimmel, V. Vlk, J. Mocek, Brumerčík, Biro, Paľov, A. Mrena - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - M. Dian, Češík, Škvaridlo - J. Babic, Štolc, Ižvolt Po reprezentačnej prestávke nastúpili obidva tímy s chuťou. V prvej tretine mali hru v rukách prevažne domáci hráči, ale hostia neustále hrozili rýchlymi kontrami, alebo šikovnými kombináciami v obranom pásme Skalice. Do prvej vážnejšej príležitosti sa dostal už po päťdesiatich sekundách hosťujúci Majeský, ale gólovo sa nepresadil rovnako, ako v 4. min Pálffy. Prvý gól padol v presilovej hre, keď skóroval domáci Hartmann. Hostia dokázali odpovedať už o 38 sekúnd. Kombináciu so Škvaridlom premenil na gól Dian. V prvej časti hry sa v drese domácich presadil ešte dvakrát Pálffy, keď gól na 3:2 vsietil v oslabení jednu sekundu pred koncom tretiny, za hostí ešte v 12. min vyrovnával na 2:2 tvrdou strelou Majeský. Druhú tretinu začali náporom hostia, ktorí mali výhodu presilovej hry, no po návrate z trestnej lavice nevyužil svoje sólo Školiak. V ďalšom priebehu tretiny sa hral zaujímavý a rýchly hokej, pribudlo množstvo šancí na obidvoch stranách, ktoré vznikali po veľkých individuálnych chybách a po taktických chybách. V polovici zápasu využil Pašek druhú presilovku domácich v zápase, keď krátko predtým nedal Školiak gól ani z druhého nájazdu, rovnako v oslabení. Do konca druhej dvadsaťminútovky sa už skóre nezmenilo, domáci nevyužili ani minútovú presilovku piatich proti trom. V úvode tretieho dejstva mali viac z hry hokejisti Banskej Bystrice, no domáci hrozili nebezpečnými strelami v podaní Kolníka a Beňu. V 48. min sa predviedla nová posila skalických obranných radov Hranáč, keď svoj veľmi dobrý výkon korunovala gólom v presilovej hre štyroch proti trom. V 53. min mali možnosť rovnakej presilovej hry aj hostia, a tréner hostí Staš navyše odvolal Petríka z bránky, no hostia sa k zakončeniu nedostali. Po zbytočnom zaváhaní domácej obrany v 58. min hostia zdramatizovali stretnutie zásluhou Ižvolta. Posledné slovo v zápase mal Pálffy, ktorý strelou do prázdnej brány spečatil v presilovke víťazstvo Skalice. Hlasy: Peter Oremus (tréner Skalice): "Uvedomovali sme si dôležitosť dnešného zápasu. Samozrejme, potrebujeme sa dostať v tabuľke vyššie. Myslím si, že sme strelili dostatok gólov. Vytvorili sme si veľa šancí, s čím som spokojný. Urobili sme aj zopár chýb, tých sa musíme v budúcnosti vyvarovať. Divákom sa zápas musel páčiť." Miroslav Chudý (asistent trénera B. Bystrice): "Nenadviazali sme na výkony u súperov spred prestávky. Od začiatku sme nehrali dobre. Aj keď sme gólovo stačili odpovedať na prvý a druhý presný zásah domácich, potom sme hrubou chybou dostali sekundu pred koncom tretiny gól, skomplikovali sme si tak život, z čoho sme sa nedokázali počas celého stretnutia spamätať. Nedostali sme sa do hernej pohody a herného tempa. Z našej strany to nebol dobrý zápas. Rozhodli presilové hry, v ktorých nás domáca útočná formácia trestala gólmi." HK Ardo Nitra - HC Slovan Bratislava 5:3 (0:1, 4:1, 1:1) Góly: 26. Výborný (T. Chrenko, Čaládi), 30. Čaládi (T. Chrenko), 31. Hronský (Baran, Podstavek), 32. Gálik (Kudrna), 45. Rumpel (Čaládi, Ďurkech) - 10. Devečka (Vaic, Lažo), 23. Liščák (Šiffalovič, Baček), 59. Baček (Kukumberg) Vylúčení: 3:5 na 2 min, nayvše: Liščák a Kuľha (obaja Slovan) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Müllner, P. Šefčík, 2896 divákov Zostavy: Nitra: Falta - Výborný, Ďurkech, M. Školiak, Poláček, Halász, Kudrna, Rais - Kmeč, Poljaček, Vozdecký - Čaládi, T. Chrenko, Rumpel - Ľ. Pištek, Gálik, H. Ručkay - Hronský, Baran, Podstavek Slovan: Hovi (32. Konrád) - Devečka, Sersen, Hlavačka, M. Hruška, Pavlas, Hančák, Bohunický, Kováčik - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Kukumberg, Hujsa - Uram, Hreus, Gráčik - Baček, Liščák, Šiffalovič Už v 2. min stretnutia sa domáci Podstavek predral až pred Hoviho a v neprehľadnej situácii zasunul puk pod bratislavského brankára, ktorý aj s pukom skončil v bráne, no rozhodca Krist po vzhliadnutí videa signalizoval, že gól to nebol. V dve minúty neskôr hosťujúci Uram vo výbornej pozícii mieril svojím typickým spôsobom do horného rohu bránky, no netrafil. O chvíľu na to sa po nedorozumení v obrane hostí dostal do dobrej šance Vozdecký, ale skákajúci puk netrafil dobre. V 9. min si sadol na trestnú lavicu domáci útočník Pištek a o 44 sekúnd využil Slovan presilovú hru, keď si na modrej spracoval puk Dušan Devečka a tvrdou strelou ho poslal presne pod brvno Faltovej bránky. Úvod druhej tretiny patril hosťom, keď sa po protiútoku hostí dostal k strele Liščák a spomedzi kruhov prestrelil Faltu. V 26. min však Nitrania využili presilovku piatich proti trom a obranca Výborný presnou strelou od modrej znížil na rozdiel jediného gólu. O štyri minúty prišiel gólový uragán v podaní nitrianskych "corgoňov", keď v rozpätí 91 sekúnd trikrát skórovali a naklonili misky váh na svoju stranu. Najskôr po sérii šancí a úspešnom vhadzovaní Chrenka sa k puku dostal Čaládi a nezaváhal. Vzápätí sa po ideálnej Baranovej prihrávke zblízka presadil Hronský a onedlho Nitrania dokonali obrat, keď Gálik prenikol cez dvojicu obrancov a bekhendom prekonal Hoviho. Ten sa po štvrtom góle nechal nahradiť Konrádom. A j v tretej tretine stretnutia pokračovali Nitrania v dobrom výkone a v 45. min sa dostali už do trojgólového vedenia, keď Rumpel "roztancoval" obrancu Sersena a strelou švihom do ľavého rohu Konrádovej bránky zvýšil na 5:2. Hosťujúci hráči neuniesli nepriaznivý stav a desať minút pred koncom tretiny dostal Róbert Liščák desaťminútový trest za nešportové správanie. V 59. min sa hosťom podarilo skorigovať výsledok na 5:3, keď po chybe domácich skóroval Baček. HK Ardo Nitra - HC Slovan Bratislava 5:3 (0:1, 4:1, 1:1) Góly: 26. Výborný (T. Chrenko, Čaládi), 30. Čaládi (T. Chrenko), 31. Hronský (Baran, Podstavek), 32. Gálik (Kudrna), 45. Rumpel (Čaládi, Ďurkech) - 10. Devečka (Vaic, Lažo), 23. Liščák (Šiffalovič, Baček), 59. Baček (Kukumberg) Vylúčení: 3:5 na 2 min, nayvše: Liščák a Kuľha (obaja Slovan) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Müllner, P. Šefčík, 2896 divákov Zostavy: Nitra: Falta - Výborný, Ďurkech, M. Školiak, Poláček, Halász, Kudrna, Rais - Kmeč, Poljaček, Vozdecký - Čaládi, T. Chrenko, Rumpel - Ľ. Pištek, Gálik, H. Ručkay - Hronský, Baran, Podstavek Slovan: Hovi (32. Konrád) - Devečka, Sersen, Hlavačka, M. Hruška, Pavlas, Hančák, Bohunický, Kováčik - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Kukumberg, Hujsa - Uram, Hreus, Gráčik - Baček, Liščák, Šiffalovič Už v 2. min stretnutia sa domáci Podstavek predral až pred Hoviho a v neprehľadnej situácii zasunul puk pod bratislavského brankára, ktorý aj s pukom skončil v bráne, no rozhodca Krist po vzhliadnutí videa signalizoval, že gól to nebol. V dve minúty neskôr hosťujúci Uram vo výbornej pozícii mieril svojím typickým spôsobom do horného rohu bránky, no netrafil. O chvíľu na to sa po nedorozumení v obrane hostí dostal do dobrej šance Vozdecký, ale skákajúci puk netrafil dobre. V 9. min si sadol na trestnú lavicu domáci útočník Pištek a o 44 sekúnd využil Slovan presilovú hru, keď si na modrej spracoval puk Dušan Devečka a tvrdou strelou ho poslal presne pod brvno Faltovej bránky. Úvod druhej tretiny patril hosťom, keď sa po protiútoku hostí dostal k strele Liščák a spomedzi kruhov prestrelil Faltu. V 26. min však Nitrania využili presilovku piatich proti trom a obranca Výborný presnou strelou od modrej znížil na rozdiel jediného gólu. O štyri minúty prišiel gólový uragán v podaní nitrianskych "corgoňov", keď v rozpätí 91 sekúnd trikrát skórovali a naklonili misky váh na svoju stranu. Najskôr po sérii šancí a úspešnom vhadzovaní Chrenka sa k puku dostal Čaládi a nezaváhal. Vzápätí sa po ideálnej Baranovej prihrávke zblízka presadil Hronský a onedlho Nitrania dokonali obrat, keď Gálik prenikol cez dvojicu obrancov a bekhendom prekonal Hoviho. Ten sa po štvrtom góle nechal nahradiť Konrádom. A j v tretej tretine stretnutia pokračovali Nitrania v dobrom výkone a v 45. min sa dostali už do trojgólového vedenia, keď Rumpel "roztancoval" obrancu Sersena a strelou švihom do ľavého rohu Konrádovej bránky zvýšil na 5:2. Hosťujúci hráči neuniesli nepriaznivý stav a desať minút pred koncom tretiny dostal Róbert Liščák desaťminútový trest za nešportové správanie. V 59. min sa hosťom podarilo skorigovať výsledok na 5:3, keď po chybe domácich skóroval Baček. Hlasy: Jiří Kučera (tréner Nitry): "Veľmi ma teší víťazstvo nad silným súperom. Chlapci ukázali, že hokej hrať vedia, keď ani za nepriaznivého stavu nezložili zbrane a dokázali otočiť stav." Róbert Pukalovič (tréner Slovana): "Vedeli sme, čo nás v Nitre čaká. Iba v I. tretine sme hrali to, čo sme chceli. Veľmi ma mrzí, že za trinásť minút sme dokázali prehrať duel, keď sme stratili dvojgólové vedenie." SITA