03. februára 2009

Súhrn výsledkov utorkových zápasov o 7. - 13. miesto nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 4. kola skupiny o 7. - 13. miesto nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HC´05 Banská Bystrica - HK Ardo Nitra 4:1 (2:1, 0:0, ...

BRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov 4. kola skupiny o 7. - 13. miesto nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009:

HC´05 Banská Bystrica - HK Ardo Nitra 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 4. Tománek (Pardavý, Bulík), 20. Igor Majeský (Češík, Ižvolt), 54. Bulík (Frühauf, Pardavý), 55. Igor Majeský (Češík, Bambúch) - 10. Rumpel (Kudrna)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Kubuš - Orolin, Tornay, 1750 divákov

Od úvodu sa hral pekný kombinačný hokej. Mužstvá si vzájomne nič nedarovali. V prvej tretine boli nebezpečnejší domáci. V 4. min išli do vedenia po kombinácii prvého útoku. Pardavý našiel Tománka, ktorý sa presadil šikovnou strelou. O minútu neskôr zvonila na nitrianskej bránke žŕdka, postaral sa o to tvrdou strelou obranca Paľov. Hostia vyrovnali v 10. min. Kudrna vystrelil od modrej čiary, hosťujúci gólman puk len vyrazil pred seba a Rumpel zblízka dorazil za bezmocného Fedora. V 14. min nepretavil do gólového zakončenia svoje sólo M. Dian. Banskobystričania sa dočkali 21 sekúnd pred koncom prvej tretiny. Češík našiel Igora Majeského, ktorý nečakane spoza kruhov vystrelil a prekonal brankára Fedora. Úvod druhej tretiny patril hosťom. Tí sa však nedokázali presadiť vo viac ako minútovej presilovke piatich proti trom. Rovnakú výhodu mali aj domáci v závere druhej časti hry. Nitrania hrali s troma hráčmi poldruha minúty. No ani Banská Bystrica nenašla recept na hosťujúceho brankára.
Úvod tretej tretiny patril hosťom. V presilovke predviedol T. Chrenko pekný slalom, no pred Petríkom ani na dvakrát nepochodil. Nitrania častými tvrdými strelami zamestnávali brankára domácich. Na to sa už nemohol nečinne prizerať tréner Banskobystričanov Milan Staš. Zobral si oddychový čas a od 46. min existovalo na ľade už len jedno mužstvo - domáce. Najprv nevyužil stopercentnú šancu Sabol. Na rozdiel dvoch gólov ušli domáci hosťom v presilovke. Frühauf strieľal od modrej čiary, Fedor puk iba vyrazil a Bulík zblízka skóroval. Gólový účet stretnutia uzavrel strelou švihom z pravého kruhu Igor Majeský.

HK Orange 20 - MsHK Garmin Žilina 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Góly: 16. Ján Sýkora (Gašparovič), 43. Ján Sýkora (T. Sýkora) - 10. R. Kontšek (Koložváry), 14. Turoň, 15. Pleva (R. Krajči), 47. Vala (Klouda, Kusovský)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: 60. Hriňa (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Stano, 547 divákov

Úvodný gól stretnutia zaznamenal v 10. min Roman Kontšek strelou od modrej čiary. Hiadlovskému výborne clonil Kokavec. V 14. min Turoňova nahodená strela skončila na prekvapenie všetkých v sieti - 0:2. Gólman Hiadlovský mal opäť zakrytý výhľad. V 15. min sa brankár domácich zrazil s jedným z útočníkov Žiliny, zostal ležať na ľade a Pleva pohodlne dorazil do odkrytej svätyne, čím vyhnal Hiadlovského z bránky. Toho nahradil debutujúci Halász. O minútu neskôr Ján Sýkora vybojoval za bránkou puk, vymenil si ho s Gašparovičom a pre toho už nebol problém skórovať. Jedinú vážnejšiu príležitosť v druhej tretine mal domáci Uhnák, ktorý sympaticky našliapol spoza vlastnej bránky, vystrelil na Kučeru, no puk zostal ležať tesne pred odkrytou bránkou. Mlynarovičovi sa ho následne nepodarilo doraziť za chrbát žilinského gólmana. V 42. min strelil Ján Sýkora neuveriteľný gól. Za bránkou si zdvihol puk na hokejku a bez toho, aby ten opustil jeho hokejku, ho zasunul za Kučerov chrbát. V 47. min Klouda doviezol puk do útočnej tretiny, prihral voľnému Valovi a pre toho už nebol problém prekonať brankára Halásza - 2:4. V 53. min sa bol hlavný arbiter duelu D. Konc poradiť s videorozhodcom a Jabrockému napokon neuznal gól. V 57. min mohol skompletizovať svoj hetrik Ján Sýkora, ale nastrelil len hornú žŕdku Kučerovej bránky. Stav sa už do konca stretnutia nezmenil. Žilina bola lepším tímom a zaslúžene si odviezla z Púchova 3 body.

MHC Martin - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Góly: 24. Beran (Klepáč, J. Polák), 27. Dornič (Martin Čech, Škumát), 40. Vantroba (L. Havel) - 53. Lapšanský (Weissmann), 59. M. Lukáč (R. Stantien, Dora)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, M. Grečko, 1500 divákov

Obe mužstvá nastúpili bez viacerých kľúčových hráčov. V drese domácich sa neobjavili Török a Babka, Popradu pre zranenia a choroby chýbali A. Kroták, René Jarolín a Marcel Haščák. V zostave sa však už našiel Erik Weismann. Prevaha Martina v prvej dvadsaťminútovke bola iba platonická. Domáci hrali síce s nasadením, ale málo strieľali a navyše im nevychádzali ani presilovky. Čistejšie gólové príležitosti mali jednoduchšie hrajúci Popradčania. V 10. min akciu na jeden dotyk nepremenil I. Rataj. V 12. min ušiel v oslabení Weismann, ale "vyprášil" iba Lakosilove betóny.
Nástup do druhej tretiny mali lepší hostia. V 21. min trafil Rataj hornú žŕdku, puk sa odrazil pred Weismanna, ale jeho dorážku zachytil pred bránkovou čiarou L. Říha. Potom prišli chvíle domácich. V 24. min Beranovu prihrávku na I. Ďatelinku tečoval do bránky Michal Segľa - 1:0. V 27. min vyhral Martin Čech buly a Dornič z prvej prepálil Šimonoviča - 2:0. V polovici zápasu Lakosila vyskúšali Kolusz i Wiesmann avšak stále bez efektu. V 35. min mohli Martinčania pridať gólovú poistku, ale Trokan netrafil prázdnu Šimonovičovu bránku. Podarilo sa to až Vantrobovi, ktorý 28 sekúnd pred druhou sirénou využil až šiestu presilovku Martina. Snaha Popradčanov o návrat do zápasu končila na pozornom Lakosilovi, ktorý priťahoval puky ako magnet. Naďalej sa strelecky trápili, ale iskierku nádeje pre "kamzíkov" vykresal v 53. min Lapšanský. Osemdesiatdva sekúnd pred koncom tretej tretiny pridal kontaktný gól M. Lukáč a domáci sa začali báť o výsledok. Posledných šesťdesiat sekúnd hrali Popradčania bez brankára. Vypracovali si viacero príležitostí, ale Lakosil čaroval najmä po dorážkach Lapšanského a Weismanna a vychytal Martinčanom piate víťazstvo v rade.