25. novembra 2008

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí predohrávaného 33. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MsHK Garmin Žilina - HKm Zvolen 5:4 po predĺžení (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0) Góly: 6. ...

MsHK Garmin Žilina - HKm Zvolen 5:4 po predĺžení (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0)

Góly: 6. Sivák (Hriňa, I. Droppa), 8. Kontšek (I. Droppa, Krajčí), 35. Hriňa (Kontšek, Sivák), 44. Javín (Kusovský, Koložváry), 65. Sivák (R. Krajčí) - 25. F. Turek (L. Čierny, D. Vrbata), 42. D. Vrbata (L. Čierny, F. Turek), 48. Pavliš (Klouda, M. Chovan), 54. M. Chovan (Pavliš, L. Čierny)
Vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Gašparík, Snášel, 1866 divákov

Začiatok stretnutia bol z oboch strán opatrný. Žilinčania mali v 6. min početnú prevahu o dvoch hráčov, využil ju Peter Sivák. Netrvalo ani tri minúty a kapitán Kontšek vsietil druhý gól domácich. Následne mali obidva tímy možnosti presilových hier, ale ani jednu z nich nevyužili. V 17. min bol v čistej gólovej pozícii Kokavec, ale gólman Zvolena predviedol výborný zákrok. V druhej tretine sa z ničoho nič sa dostal k puku Turek a strelil kontaktný gól. Hostia mali možnosť na vyrovnanie počas niekoľkosekundovej prevahy o dvoch hráčov v závere 30. min, ale to sa im nepodarilo. Rýchlu akciu "vlkov" z ľavej strany zakončil v 35. min obranca Hriňa. V poslednej tretine najskôr vsietil gól v 42. min Vrbata, o dve minúty neskôr sa k nemu pridal domáci Javín. V 48. min po nezištnej prihrávke Kloudu skóroval Pavliš (4:3). Keď už sa zdalo, že domáci zvíťazia, prišiel ako blesk z jasného neba v 54. min gól Chovana a stretnutie dospelo do predĺženia. V ňom oba tímy mysleli skôr na zadné dvierka. Zvolenčania si vypracovali možnosti počas početnej prevahy, ale domáci gólman viackrát podržal svoj tím. V závere mal výbornú príležitosť Javín, ale nepremenil. Sedemnásť sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol o osude stretnutia Peter Sivák.

Slovan Bratislava – HK Ardo Nitra 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 25. Kuľha (Lipiansky), 32. Uram (Döme, Kukumberg), 42. Kuľha (Lipiansky, Hujsa), 51. Kuľha (Hujsa, Pavlas) – 38. Baran (Kmeč), 60. Podstavek (T. Chrenko)
Vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše Liščák na 10 min za napadnutie hlavy a krku, Kropáč na 10 min za nešportové správanie, Kropáč DKZ za nešportové správanie, Uram na 10 min za nešportové správanie, Lipiansky (všetci Slovan) na 10 min za nešportové správanie presilovky 1:1 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Müllner, Šefčík, 4 410 divákov

Vo svojom rozlúčkovom zápase v slovenskej Slovnaft extralige a v drese Slovana nastúpil Petr Pavlas s kapitánskym céčkom na hrudi. Diváci mohli vidieť v prvej tretine zajimavý zápas s niekoľkymi náznakmi gólových šancí. V 4. min ušla v oslabení nitrianska dvojica Pištek – Gálik, ale Gálik nemal dosť pokoja, aby trafil odkrytú Konrádovú bránu. V 12. min strielal pri presilovke sprava Kuľha, Púš sa nestačil presunúť, ale strela jeho svätyňu minula. Najväčšiu šancu prvej tretiny mal na hokejke v 17. min Radoslav Kropáč, keď sa rútil na Púša, ktorý vykorčuľoval ďaleko od svojej brány. Kropáč ho kľučkou položil na ľad, ale jeho strelu na bránkovej čiare zastavil obranca Halász. V druhej tretine sa v 25. minúte pri hre štyroch proti štyrom presadil Kuľha, keď po vzorovom vysunutí Lipianskym s prehľadom zužitkoval brejk streľou nad pravý Púšov betón.V 30. min ušiel vo vlastnom oslabení Lipiansky a po následnom závere pred bránou Nitry si šli naraz sadnúť na trestnú lavicu dva
ja Nitrančnia Kmeč za seknutie a Školiak za úmyselnéposunutie brány V 91 sekundovej presilovke o dvoch hráčov najprv Pavlas nastreli tyč a potom v 32. min Uram číhajúci pri ľavej žrdi po perfektnej prihrávke od Dömeho strieľal do úplne odkrytej nitrianskej brány - 2:0. V 39. mn sa po nenápadnej akcii podarilo po Kmečovej strele dorážkou znížiť na jednogólový rozdiel Baranovi. O osud stretnutia rozhodol hneď v úvode tretej tretiny po Lipianskeho prieniku pred nitriansku bránu dorážkou cez húštinu tiel opäť Kuľha. Už o dve minúty vykresal pre Nitrančanov opäť na niekoľko sekúnd iskierku nádeje po obliehani Konrádovej bránky Podstavek, ktorý prestrelil z pravej strany všetko, čo mu stálo v ceste. Proti však bola trojica arbitrov a pre postavenie jedného z hosťujúcich hráčov v brankovisku gól neuznali.V 48. minúte sa na Konráda v oslabení rútil osamotený Gálik, s jeho strelou aj dorážkou si však náhradný gólman Slovana poradil. V 51. min udrelo opäť pred bránou hostí, keď sa spoza b
rány pretlačil pred Púša Kuľha a do tretice mu poslal svoju gólovú vizitku, ktorá zároveň podčiarkla Pavlasov bodový účet v slovenskej extralige. V 54. min ponúkli Kropáč a Sersen svojimi vylúčeniami 20 sekundovú presilovku o dvoch hráčov aj Nitre. Tá však už dokázala znížiť až v samotnom závere zbytočne nervózneho stretnutia.

MHC Martin - MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:4 (4:0, 2:3, 1:1)
Góly: 4. M. Macho (Klepáč, L. Říha), 12. M. Beran (Klepáč), 15. Appel (Klepáč, L. Říha), 18. Appel (L. Říha, I. Ďatelinka), 25. Klepáč (M. Macho, Appel), 26. M. Beran (Babka, Török), 59. M. Beran (M. Macho, Török) - 26. Tomášek (Kovář, B. Pohanka), 36. Róbert Huna (Halaj), 39. B. Pohanka (Kovář, M. Varga), 45. Richard Huna (Róbert Huna)
Vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: L. Říha (Martin) na 10 min za nešp. správanie - Tomášek (L. Mikuláš) 5+10+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 4:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Orolin, 2950 divákov

Martinčania udali v prvej tretine tón zápasu a svojou efektivitou v presilovkách rozstrieľali hostí. Strelecký účet otvoril v početnej výhode Macho, keď pohotovo vložil hokejku do Klepáčovej strely. V 12. min využil Martin aj druhú presilovku. Beran ukážkovým blafákom prekonal brankára Faltera. Do tretice sa v presilovke tešili Martinčania v 15. min, keď na konci súhry druhého útoku stál Appel. Potom Faltera vystriedal v bránke Šiarnik, ale v 18. min lovil puk zo siete aj on. Skvelú dvadsaťminútovku domácich uzavrel v oslabení Appel. Aj úvod do druhej časti mal lepší Martin. V 25. min prestrelil Šiarnika výborne hrajúci Klepáč. Liptáci kontrovali Tomáškovým gólom, ale o 20 sekúnd vyhnal Šiarnika z bránky Beran. Do svätne hostí sa vzápätí vrátil Falter. Martinčania potom koncertovali, ale v koncovke urazili šťastie. Prílišnú eufóriu domácich potrestali Liptáci na konci druhej tretiny. V 36. min znížil v oslabení Róbert Huna. Posledné slovo mal Pohanka, ktorý sa presadil v presilovke piatich proti trom. Mikulášania aj v tretej tretine pokračovali v dostihovej jazde. Na 6:4 znížil po nedorozumení v obrane domácich Richard Huna. Martinčania potom spresnili hru a drámu už nedopustili. Skóre spečatil v presilovke Beran. V poslednej sekunde si ešte nechal odobriť rozhodca P. Grečko videorozhodcom strelu Macha, ale stav a už nemenil.

HC´05 Banská Bystrica - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 5. Jánoš (Ľ. Sabol, Biro), 33. Pardavý (Bulík), 48. Paľov (Veber, Brumerčík), 54. Tománek (Igor Majeský) - 47. A. Kroták, 59. A. Kroták (Kolusz)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Jánoš (Bystrica) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Krpelec - Valach, Korba, 1950 divákov

Banskobystričania mali od začiatku pervhu, na ľade jednoznačne dominovali a vytvorili si aj viacero šancí najmä v I. tretine. V 3. min Škvaridlo našiel na modrej čiare Ižvolta, ktorý si nakorčuľoval pred Melicherčíka, no neprekonal ho. Skóre sa menilo v 5. min. Počas presilovky domácich vystrelil Biro, teč Sabola nebol úspešný, ale k odrazenému puku sa dostal 8ánoš, ktorý strelou po ľade poslal puk do odkrytej bránky "kamzíkov". Hráči Banskej Bystrice nepoľavili vo svojej aktivite. Jánoš v 10. min trafil hornú žŕdku a mal aj ďalsiu príležitosť po individuálnej akcii, no brankára Popradu neprekonal on a ani jeho spoluhráči Štolc, Češík a Pardavý.
V II. tretine sa obraz hry nezmenil. Domáci mali prevahu, ale chýbali šance. Popradčania sa osmelili. V 27. min, keď Rataj vyskúšal z Petríka a v 30. min sa Martin Segľa dostal až pred domáceho gólmana, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. V 33. min Banskobystričania skórovali po druhý raz, tentoraz v oslabení. Bulík zabojoval pri mantineli, našiel Pardavého, ktorý prekonal Melicherčíka - 2:0. Dôležitý moment nastal v 35. min, Haščák pri pravej žrdi dostal puk za brankrára Petríka, no ten ho stihol prisadnúť a videorozhodca neposúdil situáciu ako gólovú. V tretej tretine najprv v 47. min Kroták znížil v oslabení, keď vyťažil z chýb domácej obrany. Domácim však o minútu neskôr vyšla presilovka o dvoch hráčov - Veber od modrej čiary ideálne našiel Paľova, ktorý sa presadil pri pravej žrdi - 3:1. V 54. min bola hosťujúca obrana dezorientovaná, domáci sa dostali do niekoľkých šancí, Melicherčíka zblízka prekonal Tománek. Banskobystričania následne poľavili, čo v 59. min využil Kroták, keď sa po prihrávke Kolusza dostal za obranu domácich a sám pred Petríkom skóroval.

HC Košice - HK 36 Skalica 7:2
(2:1, 0:0, 5:1)
Góly: 2. S. Gron (Rudolf Huna), 9. Špelda (P. Bartoš, M. Kozák), 43. Rudolf Huna (Húževka), 46. Rudolf Huna (S. Gron, Špelda), 47. Rudolf Huna (S. Gron, Tabaček), 48. Sýkora (Petričko, Tabaček), 60. S. Gron (Rudolf Huna, Jenčík) - 17. R. Hartmann (Ďurák, J. Mikúš), 47. R. Školiak (M. Ivičič, Pálffy)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Ďurák (Skalica) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Krist - M. Grečko, Tornay, 6304 divákov

Košičania využili hneď prvú príležitosť v stretnutí. Po biliardovej akcii Stanislava Grona s Rudolfom Hunom v 73. sekunde otvoril skóre prvý menovaný. Skaličania mohli vyrovnať v 5. min, keď sa v šanci ocitol T. Višňovský, ale Lipovský bol pozorný. Potom hrali hostia takmer minútu presilovku piatich proti trom, ale nevyťažili z nej nič. Naopak v jej závere inkasovali. Bartoš našiel spätnou prihrávkou Špeldu a ten strelou od žŕdky zvýšil na 2:0. Konštrukcia zazvonila aj po pokuse Jenčíka v 13. min pri prečíslení. V 17. min pri hre štyroch proti štyrom Hartmann znížil na rozdiel gólu. V závere prvej tretiny mohli svoj tím upokojiť Bartoš a Sýkora, ale Rybár bol proti. V druhej časti hry vyskúšal postreh Lipovského Mikúš. Tvrdou strelou sa prezentoval Sýkora, ale hosťujúci gólman bol pozorný. Počas oslabenia v 32. min sa dostal do nájazdu Bartoš, skalický brankár zachránil aj so šťastím. Obrovskú šancu potom spálil ten istý hráč, keď nenamieril do odkrytej časti hosťujúcej bránky. Následne Lipovského chybu na opačnej strane nepotrestal T. Višňovský. V 35. min mohla Skalica vyrovnať, ale Hartmannov úmysel vystihol domáci brankár. V závere druhej časti hry si Rybár poradil aj s Miklíkovou pohotovou strelou. Brilantné sólo predviedol v 43. min Huna, ktorý počas presilovky prevzal puk za vlastnou bránkou a indiviuálnou akciou zvýšil na 3:1. Ten istý hráč sa presadil v 46. min pri dvojnásobnej početnej výhode, keď pretlačil puk za Rybára. V oslabení síce Školiak šikovným tečom znížil na rozdiel dvoch gólov, ale Huna korunoval svoj výborný výkon hetrikom v 47. min. Po úspešnom sóle Sýkoru v 48. min nahradil Rybára v bránke hostí Ondrejka, ale o chvíľu neskôr sa vrátil do svätyne Rybár. Posledné slovo v zápase mal Gron, ktorý 28 sekúnd pred koncom po skvelej prihrávke Hunu uzavrel na konečných 7:2.

Dukla Trenčín – MHK Kežmarok 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Góly: 16. V. Nemec (Homer, Valčák), 48. Kóňa (V. Nemec, Valčák), 55. Čacho (Hurtaj), 60. Ľ. Hurtaj (Čacho) – 16. Bednár (Svitana, Mašlonka), 50. Drotár (M. Droppa, P. Segľa)
Vylúčení: 3:7, navyše: O. Ďuriš (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – M. Novák, Stano, 1610 divákov

Súboj tímov z druhej polovice tabuľky veľa hokejovej krásy nepriniesol. Hŕstka divákov, ktorých bolo ešte menej na predchádzajúcom zápase domáceho Trenčína proti reprezentačnej dvadsiatke, sledovala od úvodu duel s množstvom nepresností na oboch stranách. Kežmarok potvrdil nárast formy a aj to, že sedem bodov z uplynulých štyroch stretnutí môže znamenať nárast formy mužstva. V úvodnej tretine bol aktívnejší, vyústením čoho bol v 16. min gól Bednára po dorážke. Už o 19 sekúnd však Nemec tečom Homerovej strely vyrovnal. Aj úvod druhej dvadsaťminútovky sa niesol v znamení aktivity hostí. Segľa však nemieril presne. S pribúdajúcim časom Dukla vyrovnala streleckú aktivitu, no jej ofenzívne pokusy boli aj naďalej platonické. Za zmienku stojí iba strela Fatyku do poloodkrytej bránky, ktorú však hosťujúci hráči zblokovali. Domácim pomohla presilová hra v prvej polovici tretej tretiny. Trochta zoči-voči Klempovi ešte neuspel, ale chvíľu po naskočení vylúčeného Svitanu využil pokračujúci tlak Kóňa – 2:1. Už o dve minúty sa na pravej strane uvoľnil Droppa a Drotár takmer nikým neatakovaný pred Hálom pohodlne vyrovnal. Rozhodnutie prinieslo vylúčenie Drotára a využitá presilovka Dukly. V 55. min Hurtaj nahodil puk pred bránku a Čacho poslal Trenčín po druhý raz do vedenia – 3:2. Následne mohol poistiť tesný náskok Valčák, no sám pred Klempom neuspel. Necelé tri minúty pred záverečnou sirénou rozhodca Konc neuznal po konzultácii s videorozhodcom gól, ktorý padol po nahodení puku Valčákom pred bránku Klempu. Desať sekúnd pred koncom duelu sa hostia odhodlali k hre bez brankára, no Hurtaj to stačil využiť a upravil na konečných 4:2.