15. marca 2009

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 21. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 21. kola futbalovej Corgoň ligy: SOBOTA: Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 2:1 (1:0) Góly: 2. Miroslav Tóth, 81. V. Gajdoš - 79. Rák, ...

BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových zápasov 21. kola futbalovej Corgoň ligy:

SOBOTA:

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 2:1 (1:0)
Góly: 2. Miroslav Tóth, 81. V. Gajdoš - 79. Rák, ŽK: 65. Šulek - 41. Simunovič, 49. Leško, rozhodovali: Valášek - Balko, Petríček, 2126 divákov

Banská Bystrica sa rýchlo ujala vedenia, uzdravený Miroslav Tóth predviedol peknú individuálnu akciu. Po pravej strane prešiel až na hranicu šestnástky, odkiaľ vystrelil po zemi k ľavej žrdi a Tujvel nestačil loptu vyraziť. Nečakaný gól hostí akoby omráčil, lebo v 6. min z priameho kopu takmer z tridsiatich metrov mieril Gajdoš do žrde. Nitrania sa dostali do prvej šance v 11. min., Simunovič sa najprv zastreľoval spoza šestnástky, no v 18. min dostal peknú prihrávku, ocitol sa sám pred Borošom, ale nemieril presne. V 25. min po rohu Barčíka bol pred brankárom Dukly poriadny závar, gól mal na kopačke Babic. Vyrovnať mohol v 40. min aj Rák po prihrávke Racka, no lopta mu dobre nesadla.
V druhom polčase predvádzali oba tímy sľubné akcie, ktoré však zväčša nedotiahli do konca. Prvá vážnejšia šanca sa však skončila gólom, keď v 79. min Racko z pravej strany vnikol do šestnástky, ideálne prihral na päťku Rákovi, ktorý poslal loptu do odkrytej bránky Dukly. Nitrania sa dlho z gólu netešili, pretože veľkú hrúbku vyrobili v obrane zadáci B. Labant a Martin Tóth. Ďuriš išiel do súboja s Labantom, lopta sa dostala k voľnému Gajdošovi, ktorý ju poslal za vybehnutého Tujvela. Na bránkovej čiare sa ju ešte snažil odvrátiť Sailer, no nepodarilo sa mu to. Šťastný gól Dukle dodal síl a v 83. min mohol z chyby Martina Tótha ťažiť Ďuriš, svoj nájazd na Tujvela nezakončil dobre.

DAC 1904 Dunajská Streda - Artmedia Petržalka 0:4 (0:3)
Góly: 18. Majtán, 27. Sylvestr, 37. Czinege, 71. Patrik Mráz, bez kariet, rozhodovali: Vlk - Palušák, Vorel, 6009 divákov

V úvodnej štvrťhodine domáci fanúšikovia búrlivo skandovali meno Attilu Pinteho. Absencia skúseného exreprezentanta sa prejavila v plnej sile, keď Petržalčania zistili nezohratosť žlto-modrých zadákov a poľahky skórovali. Najprv Majtán spomedzi troch obrancov prekonal padajúceho Novotu z troch krokov. Potom V. Horváth obišiel Gericha, nacentroval Sylvestrovi, ktorý zblízka zvýšil vedenie hostí na 2:0. V 37. min nádhernou umiestnenou strelou spoza šestnástky tretíkrát prekonal Novotu ostrieľaný Czinege - 0:3. Ani odvážny ťah domáceho trénera Loranta v podobe trojnásobného polčasového striedania nezmenil obraz hry. Hostia pridali aj štvrtý gól, ktorý bol opäť nádherný a postaral sa oň Patrik Mráz. Ten nádherne trafil do šibenice. V 88. min mohol litovský útočník Beniušis aspoň upraviť stav stretnutia, ale pred Kamenárom sa zachoval sebecky.

FC ViOn Zlaté Moravce - Tatran Prešov 1:1 (0:1)
Góly: 64. Pavol Majerník - 6. Belejík, ŽK: 38. Pavlenda, 84. Lalák - 22. P. Kobylík, 87. Mariano Bernardo, rozhodovali: Kružliak - Slyško, Čiernik, 1968 divákov

Úvod stretnutia lepšie vyšiel východniarom. Už v 6. min po nepresnej prihrávke Majerníka sa zoči-voči Bolekovi ocitol osamotený Belejík, ktorý s prehľadom skóroval - 0:1. Už o minútu mohlo byť vyrovnané, ale Mackovej strele z desiatich metrov chýbali centimetre. V 15. min Tomašek prešiel obranou Tatrana ako nôž maslom. Jeho strelu Buchta vyrazil pred Kožiaka, ale ten ani z troch krokov nedopravil loptu do siete. V 20. min Mackova centrovaná lopta z priameho kopu našla v malom vápne nekrytého Laláka, ktorého hlavička však Buchtu neprekvapila. Po polhodine hry agilný Tomašek z uhla mieril iba do žrde. V 41. min sa Tomko šikovne zbavil protihráča, ale jeho strelu v poslednej chvíli obrana Tatrana odvrátila na rohový kop.
Druhé dejstvo začali Zlatomoravčania očakávaným náporom. V 48. min nádhernú akciu na jeden dotyk po osi Tomko - Pavlenda zakončoval Kožiak strelou do žrde. Vyrovnanie priniesla 64. min, keď Kuračka rozohral štandardnú situáciu, Tomkova hlavička sa od brvna odrazila pred Majerníka, ktorý pohodlne poslal loptu do opustenej prešovskej bránky - 1:1. V 70. min Kožiakovu strelu z ôsmich metrov Čep vyhlavičkoval z prázdnej bránky na roh. Prevaha domácich bola miestami až zdrvujúca, ale povestný prešovský betón odolal. V 84. min sa vo výbornej šanci ocitol Tomko, ale ani on vytúžený víťazný gól nedosiahol. Paradoxne v 87. min mohol z ojedinelého protiútoku strhnúť víťazstvo na stranu Tatrana Marek Penksa, ale z dobrej pozície prestrelil Bolekovu bránku. V hektickom závere sa domáci snažili, ale gólovú šancu si už nevypracovali a aj preto stretnutie skončilo deľbou bodov.

MFK Dubnica - MŠK Žilina 2:0 (0:0)
Góly: 63. M. Ondráš, 67. Marek Kuzma, bez kariet, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Laskovský, 2860 divákov

Domáci sa na ťažkom teréne pustili do renomovaného súpera od začiatku. Strelecké pokusy zaznamenali Kuzma a Ján Zápotoka, no čoskoro sa začala ukazovať aj sila žilinského mužstva. V 21. min si nabehol do päťky MFK Oravec, Zajac mu v poslednom momente loptu odkopol. Domáci brankár exceloval aj v ďalších situáciách a v spolupráci s pozornými obrancami udržali v prvom polčase čisté konto. Dubničanom vyšiel nad všetky očakávania druhý polčas. Najskôr ohrozil zblízka Perniša Kuzma, potom v 51. min spoločne s Kiškom vybojovali roh, a keď Zajac nesklamal ani po pokuse Karoglana, prišla na bránku MŠK pohroma. V 63. min Perniš vyrazil Kuzmovu strelu, rohový kop zahrával J. Zápotoka, lopta sa dostala ku Grendelovi, ktorý našiel Ondráša a ten hlavou otvoril skóre. Trvalo len štyri minúty a nádhernou strelou k ľavej žrdi zvýšil Kuzma na 2:0. V 72. min mohol vyťažiť Grendel dokonca tretí gól a o minútu neskôr nepustil Perniš za svoj chrbát ďalšie tri strely Kišku, Kuzmu a Grendela. V 85. min Lietava zblízka spálil možnosť aspoň na čestný gól hostí.

NEDEĽA

MFK Košice - Slovan Bratislava 0:0
ŽK: 33. Dobias, 44. J. Novák, 60. Kišš - 23. P. Petráš, 85. Angelovič, 89. Serrano, rozhodovali: Pavel Olšiak - Hrčka, Sluk, 3550 divákov

Televízna dohrávka 21. kola priniesla obojstranne svieži futbal. Medzi žrde mieril v 10. min ako prvý domáci Bašista, no z jeho ďalekonosnou strelou nemal Bičík žiadny problém. V 26. min Masarykova hlavička vystrašila domácich, ale Džogan odkopol loptu do bezpečia. O dve minúty neskôr po Kuzmovom rohu išla Škutkova prudká hlavička tesne vedľa brány Slovana. Líder súťaže bol následne v ofenzíve nebezpečnejší. Obžerova strela v 31. min ešte skončila v náručí Putnockého, no o päť minút neskôr si hostia vypracovali najväčšiu šancu prvého polčasu. Breznaníkovu tvrdú strelu Putnocký vyrazil len pred Masaryka, ktorý z prvej prekopol prázdnu bránu. O chvíľu nato Breznaníkovu strelu brankár MFK kryl.
Po zmene strán začali aktívnejšie Košičania, keď Kuzmovu strelu zvnútra šestnástky hráči hostí zblokovali a v 49. min po centri Nováka hlavičkoval Škutka opäť tesne vedľa poloprázdnej brány. V 53. min sa Milinkovič rozbiehal k sólu na bránu Slovana, Angelovič ho evidentne potiahol za dres, no rozhodcova píšťalka zostala nemá. V 71. min Halenárova strela obtrela bočnú sieť košickej svätyne. Do konca zápasu sa hra prelievala od jednej šestnástky po druhú, obom mužstvám chýbala finálna prihrávka, aby sa dostali k úspešnému zakončeniu. Konečná remíza sa zrodila zaslúžene.