Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. augusta 2010

SULÍK: Poslanci SaS nemusia sídliť v Liberál. domeLíder SaS a predseda parlamentu Richard Sulík pripúšťa, že poslanci strany nebudú mať poslanecké kancelárie v ...Zdieľať
bez nazvu Predseda Národnej rady SR a predseda SaS Richard Sulík

Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Líder SaS a predseda parlamentu Richard Sulík pripúšťa, že poslanci strany nebudú mať poslanecké kancelárie v tzv. Liberálnom dome, ktorý chce kúpiť firma založená čelnými predstaviteľmi liberálov.

„Vnímam to, že je to veľmi citlivá téma, zrejme sme mienku verejnosti v tomto podcenili. Nebudeme to teraz silou mocou lámať cez koleno. V poriadku, tak tam tí poslanci kancelárie mať nebudú alebo ich tam budú mať bez toho, aby za ne platila Národná rada. Neviem vám to teraz povedať, zvážime všetky možnosti,“ uviedol dnes pre novinárov Sulík. Za seba spresnil, že peniaze na poslaneckú kanceláriu si uplatňovať nebude, v Liberálnom dome bude mať priestory ako predseda SaS.

„Pani premiérke odporúčam starať sa o financovanie SDKÚ-DS, kde teda je oveľa viac otáznikov, ako o čisté, transparentné financovanie Liberálneho domu,“ dodal Sulík.

Premiérka Iveta Radičová považuje za úplný nonsens a absurditu, aby poslanci používali peniaze daňovníkov na uhrádzanie ďalšej kancelárie v Bratislave. "Dokonca v dome, ktorý im priamo patrí. To je jednoznačné zneužívanie verejných zdrojov. Rovnako je neprijateľné, aby majitelia tohto domu mali príjem či zisk z peňazí daňovníkov, ktoré prináležia SaS za volebný výsledok. Nemôžu si takto prelievať verejné zdroje," vyjadrila sa prostredníctvom svojho hovorcu Rada Baťa. "Poslanci všetkých politických strán majú kancelárie priamo pri parlamente," dodala Radičová.

Predseda SaS vysvetlil, že ich jediným zámerom bolo prezentovať stranu, v priestoroch Liberálneho domu bude predajňa, bude tam sídliť strana a iné liberálne inštitúcie. Poslanci tam mali mať kancelárie pre lepší kontakt s voličmi, priestory na Bratislavskom hrade sú kontrolované a pre verejnosť ťažšie prístupné. Sulík odmieta pofidérne prevody nehnuteľností, ktorými sa dostali politické strany k nehnuteľnostiam v 90-tych rokoch. Poslanci SaS si kancelárie mali prenajímať za primeranú trhovú cenu, nie automaticky za maximálnych 900 eur, ako to robia zvyčajne ostatné strany.

Radičová novinárom potvrdila, že považuje za problém, aby poslanci mali v Bratislave dve kancelárie, na Bratislavskom hrade aj inde. „Dúfam, že SaS prehodnotí svoj postoj,“ konštatovala. Za SDKÚ-DS sa zaručila, že ich poslanci nebudú mať v Bratislave druhú kanceláriu.

„K tomuto ja opakujem svoje stanovisko znova a rovnaké. Padni komu padni,“ konštatovala premiérka na margo Sulíkových slov o financovaní SDKÚ-DS. Padni komu padni v minulosti používal ako heslo aj dvojnásobný expremiér a predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda.

Šestnásť lídrov SaS si 3. augusta podľa obchodného registra založilo firmu Liberálny dom, s. r. o. Firma má iba jeden predmet činnosti - prenájom nehnuteľností. Liberálny dom plánuje kúpiť nehnuteľnosť na Priemyselnej ulici v Bratislave za 2,2 milióna eur, ktorej priestory chce komerčne prenajímať. Od banky si firma plánuje požičať 700-tisíc eur, zvyšok dali ako vklad čelní straníci.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záplavy zasiahli celkovo 12 miliónov Pakistancov
<< predchádzajúci článok
Harabin chce odôvodňovanie rozhodnutí aj od vlády