24hod.sk    OH Peking 2008

17. augusta 2008

Súťaž ženských tímov jednoznačne pre Čínu

Stolné tenistky Číny suverénnym spôsobom získali zlaté medaily v súťaži ženských družstiev na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu. V nedeľňajšom finále zvíťazili nad Singapurom hladko 3:0, pričom ...

PEKING 17. augusta (WEBNOVINY) - Stolné tenistky Číny suverénnym spôsobom získali zlaté medaily v súťaži ženských družstiev na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu. V nedeľňajšom finále zvíťazili nad Singapurom hladko 3:0, pričom Wang Nan, Žang Jin-ing a duo Guo Jue - Žang Jin-ing v ňom dovolili uhrať súperkám iba dva sety. Domáce reprezentantky prešli turnajom ako nôž maslom, všetky zápasy (3 v základnej skupine a dva v play off) vyhrali na nulu, dovedna stratili v celom turnaji len štyri sety. Napriek jednoznačnej prehre s vysokým favoritom súťaže nemusia Singapurčanky smútiť. Účasťou v rozhodujúcom súboji o prvenstvo dosiahli veľký úspech. Za 2. miesto získali strieborný cenný kov, ktorý je po 48 rokoch prvou olympijskou medailou pre túto ostrovnú krajinu. Doteraz posledným medailistom zo Singapuru bol vzpierač Tan Howe, ktorý na OH 1960 vybojoval striebro. Bronzové medaily v súťaži ženských družstiev v Pekingu patria reprezentantkám Kórejskej republiky. V nedeľňajšom ázijskom súboji o 3. miesto Kórejčanky zvíťazili nad Japonskom hladko 3:0, keď sa o body podelili Kim Kjung Ah, Dang Je Seo a vo štvorhre dvojica Park Mi Joung, Kim Kjung Ah. Výsledky - nedeľa - súťaž družstiev: ŽENY finále: Čína - Singapur 3:0 Wang Nan - Feng Tian-wei 3:1 (-9, 3, 8, 6), Žang Jin-ing - Li Jia Wei 3:1 (-9, 3, 4, 7), Guo Jue, Žang Jin-ing - Wang Jue Gu, Li Jia Wei 3:0 (8, 5, 6) zápas o 3. miesto: Kórejská republika - Japonsko 3:0 Kim Kjung Ah - Sajaka Hiranová 3:1 (9, 4, -7, 10), Dang Je Seo - Ai Fukuharová 3:1 (4, 11, -7, 3), Park Mi Joung, Kim Kjung Ah - Haruna Fukuoková, Sajaka Hiranová 3:0 (6, 8, 11) SITA