29. januára 2017

Sutton z piatej anglickej ligy pokračuje v Pohári FA, vyradil Leeds

Futbalisti treťoligového Millwallu sa v nedeľu postarali o prekvapenie, keď v šestnásťfinále Pohára FA vyradili tím z najvyššej anglickej súťaže Watford po víťazstve ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Londýn 29. januára (TASR) - Futbalisti treťoligového Millwallu sa v nedeľu postarali o prekvapenie, keď v šestnásťfinále Pohára FA vyradili tím z najvyššej anglickej súťaže Watford po víťazstve 1:0. O jediný presný zásah sa postaral v 85. minúte Steve Morrison.

S prestížnou súťažou sa rozlúčil aj ďalší zástupca Premier League. Hull City prehral na pôde druholigového Fulhamu vysoko 1:4.

Medzi najlepšiu šestnástku FA Cupu sa prekvapujúco a prvýkrát v histórii dostal aj Sutton United. Klub, ktorý hrá v piatej lige, si na vlastnom trávniku poradil s druholigovým Leedsom United 1:0. Víťazný gól zaznamenal v 53. minúte z penalty Jamie Collins. "Doma si verím proti hocikomu. Je to veľké prekvapenie pre verejnosť, ale my sme vedeli, že na to máme. Je to fantastický deň pre klub," povedal Collins pre BR Sport.