13. apríla 2015

Švajčiari žiadajú tvrdé tresty pre výtržníkov zo zápasu v Bazileji

Na snímke fanúšikovia Feyenoordu zapaľujú svetlice v hľadisku počas zápasu šesťnásťfinále Európskej ligy AS Rím - Feyenoord Rotterdam v Ríme 19. februára 2015. Foto: TASR/AP
Bazilej 13. apríla (TASR) - Vedenie švajčiarskej futbalovej ligy žiada tvrdé dlhodobé tresty pre výtržníkov, ktorí zapríčinili prerušenie víkendového zápasu medzi FC Bazilej a FC Zürich. Hosťujúci priaznivci Zürichu pri prehre 1:5 v Bazileji po góle hostí zahádzali hraciu plochu svetlicami a zápas museli prerušiť, informovala agentúra AP. Hlavný rozhodca stiahol oba tímy z hracej plochy v 71. minúte a pokračovalo sa až po 10 minútach. Šéf ligy Claudius Schäfer povedal, že "podobné správanie nesmie byť tolerované".

Futbal: QPR prešetrí hádzanie predmetov na plochu v zápase s Chelsea
Horská cyklistika: Bike Open vstupuje do 2. ročníka,pribudol Svätý Jur