18. mája 2010

Švédi deklasovali Švajčiarov a vyhrali skupinu

V záverečnom zápase osemfinálovej F-skupiny hokejových majstrovstiev sveta v Nemecku deklasovali Švédi v mannheimskej SAP Arene Švajčiarov 5:0 a vybojovali si prvú priečku ...

svedsko hokej Foto: SITA/AP Photo/Daniel MaurerMANNHEIM 18. mája (WEBNOVINY) - V záverečnom zápase osemfinálovej F-skupiny hokejových majstrovstiev sveta v Nemecku deklasovali Švédi v mannheimskej SAP Arene Švajčiarov 5:0 a vybojovali si prvú priečku v F-skupine. Švédov čaká vo štvrťfinále prekvapenie z Dánska, Švajčiari sa stretnú s domácim Nemeckom.

"Tri korunky" otvorili skóre už po 182 sekundách, keď akciu elitného útoku zakončil Pääjärvi Svensson. Švédom vyšiel aj nástup do druhej tretiny a v 24. min po góloch Harjua a Hedmana viedli už 3:0. V tretej tretine dva góly z hokejok Petterssona a Maartenssona za 48 sekúnd definitívne "potopili" Švajčiarov.

F-skupina (Mannheim):
Švajčiarsko - Švédsko 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 4. Pääjärvi Svensson (Maartensson), 21. Harju (Karlsson, Jonatahan Ericsson), 24. Hedman (Maartensson), 44. Pettersson (Jonatahan Ericsson), 45. Maartensson (Nilson, Pääjärvi Svensson)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Laaksonen (Fín.) - Deďulija (Biel.), 5757 divákov
Švajčiarsko: Stephan - Vauclair, Seger, Hirschi, Bezina, Helbling, Josi, Du Bois - Déruns, Plüss, Rüthemann - Savary, Lemm, Romy - Ambühl, Monnet, Brunner - Jenni, Trachsler, Duca - Christen,
Švédsko: Markström - M. Johansson, Hedman, Jonathan Ericsson, Karlsson, Ekman Larsson, Bäckman, Gunnarsson, Lindström - Maartensson, Nilson, Pääjärvi Svensson - Persson, Backlund, Andersson - Engqvist, Omark, Harju - Pettersson, Wallin, Nylander