08. septembra 2007

Svitko opäť víťazne

Slovenský šampionát v terénnych motocyklových súťažiach enduro a cross country pokračoval v Žaškove predposledným podujatím 9-dielneho seriálu MM-SR. Napriek vytrvalému dažďu počas ...

ŽAŠKOV 8. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský šampionát v terénnych motocyklových súťažiach enduro a cross country pokračoval v Žaškove predposledným podujatím 9-dielneho seriálu MM-SR. Napriek vytrvalému dažďu počas uplynulého týždňa organizátori v Žaškove pripravili náročnú trať, ktorá bola oproti predchádzajúcemu ročníku skrátená, no i tak dala všetkým jazdcom poriadne zabrať. V hlavnej kategórii sa podľa očakávania súboj o víťaza sústredil na Štefana Svitka a Jaroslava Katriňáka. Svitko využil znalosť domácej trate a vyhral v absolútnom poradí i svojej triede. Zaujímavosťou predposledného podujatia bol štart juniorského reprezentant Róberta Kabajčíka v triede E3, keď sa predstavil na motocykli KBM 300. Preteky MM-SR v Žaškove pokračujú v nedeľu druhým súťažným dňom so štartom o 9. a 13.00 h.

Výsledky - medzinárodné M-SR Country Cross - sobota:
Trieda E1: 1. Martin Gottwald (ČR) Husqvarna, 2. Marek Haviar (SR) KTM, 3. Filip Kvačkaj (SR) KTM
Trieda E2: 1. Jaroslav Katriňák (SR) KTM, 2. Zdeněk Gottwald (ČR) Husqvarna, 3. Zlatko Novosád (SR) Gas Gas
Trieda E3: 1. Štefan Svitko (SR) KTM, 2. Jaroslav Štrbek (SR) Husqvarna, 3. František Trtek (ČR) KTM
Juniori: 1. Marek Haviar (SR) KTM
Dorast: 1. Miroslav Čerňanský (SR) Yamaha
Veteráni: 1. Zdeněk Cyprián (ČR) KTM