Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júla 2019

Szijjártó: Vzťahy Maďarska s Čínou neboli nikdy také dobré, ako terazNa archívnej snímke maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó.Zdieľať
Na archívnej snímke maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó. Foto: TASR - Marko Erd
Budapešť 12. júla (TASR) - Maďarsko je stredne veľká krajina s mimoriadne otvorenou ekonomikou, a z hľadiska výkonu jej ekonomiky je dobrou správou, že vzťahy s Čínou, ktorá zohráva dôležitú úlohu vo svetových zmenách, neboli ešte nikdy také dobré, ako sú teraz. Povedal to v piatok v Budapešti maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó po schôdzke so šéfom čínskej diplomacie Wang Im.


Podľa agentúry MTI Wang zdôraznil, že v časoch neistoty a medzinárodnej nestability Maďarsko stálo vždy na strane Číny. "Maďarsko je spoľahlivým partnerom, preto ho Čína bude aj naďalej podporovať," dodal čínsky minister.

Maďarsko i Čína pracujú podľa Wanga na úspechu projektu známeho ako Nová hodvábna cesta, na čo najskoršom začatí projektu modernizácie železničnej trate Budapešť-Belehrad, pričom Čína očakáva ďalšie maďarské poľnohospodárske produkty na svojom trhu.

Szijjártó pripomenul, že Maďarsko bolo prvou krajinou Európskej únie (EÚ), ktorá podpísala dvojstrannú dohodu týkajúcu sa projektu Nová hodvábna cesta a dodal, že otvorenie sa Maďarska východu slúži záujmom maďarskej ekonomiky. Čo najužšia a najúčinnejšia spolupráca s Čínou je podľa jeho vyjadrenia aj záujmom Európy.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Malacky požiadali o dotáciu na rekonštrukciu atletickej dráhy
<< predchádzajúci článok
Británia vysiela do Perzského zálivu ďalšiu vojnovú loď

Szijjártó: Vzťahy Maďarska s Čínou neboli nikdy také dobré, ako teraz - diskusné fórum čitateľov