13. júla 2017

Takto sa darilo klubom v prvom kole 2. predkola Európskej ligy

Na snímke zľava Peter Gál-Anderzly (Ružomberok), Amin Nouri a Vito Wormogoor z nórskeho klubu SK Brann Bergen a Nermin Haskič (Ružomberok) v prvom zápase 2. predkola futbalovej Európskej ligy MFK Ružomberok - SK Brann Bergen. Ružomberok, ...

Na snímke zľava Peter Gál-Anderzly (Ružomberok), Amin Nouri a Vito Wormogoor z nórskeho klubu SK Brann Bergen a Nermin Haskič (Ružomberok) v prvom zápase 2. predkola futbalovej Európskej ligy MFK Ružomberok - SK Brann Bergen. Ružomberok, 13. júla 2017. Foto: TASR/Branislav Račko
Bratislava 13. júla (TASR) - Futbalisti srbského klubu CZ Belehrad remizovali v úvodnom stretnutí 2. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 na ihrisku kazašského Irtyšu Pavlodar 1:1. Hostia viedli od 51. minúty zásluhou Richmonda Boakyeho, domáci Stefan Živkovič však vyrovnal v tretej minúte nadstaveného času druhého polčasu. Oba góly padli z jedenástok.

Dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou si zabezpečil Maccabi Tel Aviv, ktorý zvíťazil nad KR Reykjavík 3:1. Izraelský celok zaznamenal všetky góly v priebehu sedemnástich minút. Víťazne vstúpili do druhého predkola aj futbalisti Škendije Tetovo a Videoton Székesfehérvár, remízou 1:1 sa skončil súboj medzi Rabotnički Skopje a Dinamom Minsk.

S náskokom dvoch gólov pôjdu do odvety Bröndby Kodaň a Suduva Marijampole, oba tímy zhodne vyhrali svoje zápasy 2:0. O prekvapenie sa postaral Galatasaray Istanbul, ktorý prehral 0:2 v stretnutí so švédskym Östersunds FK.

Nórsky Haugesund zvíťazil na vlastnej pôde nad Lechom Poznaň 3:2. Za domácich odohral celý duel slovenský stredopoliar Filip Kiss, ktorý prihral na tretí gól, keď peknou kolmicou medzi obrancov vysunul Ibrahima, a videl žltú kartu. Za hostí odchytal celý duel Matúš Putnocký.