05. októbra 2009

Talianskí futbalisti sa prebojovali do štvrtifnále MS 20

V Egypte sa v pondelok začali osemfinálové zápasy majstrovstiev sveta vo futbale do 20 rokov. Prvým štvrťfinalistom sa stali futbalisti Talianska, ktorí si poradili so Španielmi 3:1 po bezgólovom ...

sKÁHIRA 5. októbra (WEBNOVINY) - V Egypte sa v pondelok začali osemfinálové zápasy majstrovstiev sveta vo futbale do 20 rokov. Prvým štvrťfinalistom sa stali futbalisti Talianska, ktorí si poradili so Španielmi 3:1 po bezgólovom polčase. Rozhodujúcim momentom sa ukázalo vylúčenie španielskeho obrancu Botíu už v 28. minúte. Taliani dokázali početnú výhodu pretaviť do gólov až v druhom polčase, keď sa dvakrát presadil stredopoliar Mustacchio a raz Mazzarani. Oslabení Španieli len korigovali z pokutového kopu v 66. min, ktorý premenil Aarón Ňíguez Esclápez. V pondelok odohrajú na MS ešte jeden štvrťfinálový zápas, v ktorom sa predstaví Paraguaj proti Kórejskej republike (20.00).

Výsledok prvého pondelkového štvrťfinálového zápasu na futbalových majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Egypte:

Španielsko - Taliansko 1:3 (0:0)
Góly: 66. Aarón Ňíguez Esclápez (z pok. kopu) - 55. a 87. Mustacchio, 61. Mazzarani, ČK: 28. Botía (Španielsko), rozhodca: H. Baldassi (Arg.)