Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. septembra 2010

Taliban hrozí útokmi na USA a EurópuPakistanský Taliban v piatok pohrozil útokmi na Spojené štáty a Európu. Stalo sa tak v reakcii na krok amerického ministerstva zahraničia, ktoré hnutie zaradilo na čiernu listinu ...Zdieľať
taliban Foto: SITA/AP

MIRÁNŠÁH 3. septembra (WEBNOVINY) - Pakistanský Taliban v piatok pohrozil útokmi na Spojené štáty a Európu. Stalo sa tak v reakcii na krok amerického ministerstva zahraničia, ktoré hnutie zaradilo na čiernu listinu zahraničných teroristických organizácií. "Čoskoro zaútočíme na Ameriku a Európu, pomstíme sa za útoky bezpilotných lietadiel," povedal Karí Hussajn, vojenský veliteľ pakistanskej organizácie Tehrík-i-Taliban. "(Prezident Barack) Obama a jeho spojenci sú naši nepriatelia, boja sa nás. Nezaujíma nás, že nás vyhlásili za teroristickú skupinu," uviedol Hussajn a dodal, že hnutie uskutoční aj ďalšie útoky v Pakistane a Afganistane. "Zaútočíme na Američanov a ich spojencov, kdekoľvek sú," uzavrel.

Hussajn je známy ako cvičiteľ samovražedných útočníkov. Ako uviedol, hnutie preberá zodpovednosť za stredajší útok na šiitský smútočný sprievod vo východopakistanskom meste Lahore, pri ktorom zahynulo 31 ľudí.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NOVÝ ZÉLAND: Na Južnom ostrove silné zemetrasenie
<< predchádzajúci článok
TRNKA: Rezort financií má právo skontrolovať NS SR