Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. septembra 2010

NOVÝ ZÉLAND: Na Južnom ostrove silné zemetrasenieNovozélandský Južný ostrov v sobotu nadránom (miestneho času) zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdou 7,2. Informoval o tom Úrad pre geologický prieskum ...Zdieľať
zemetrasenie Bez popisu

Foto: SITA/AP
WELLINGTON 3. septembra (WEBNOVINY) - Novozélandský Južný ostrov v sobotu nadránom (miestneho času) zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdou 7,2. Informoval o tom Úrad pre geologický prieskum Spojených štátov (USGS), ktorý sleduje zemetrasenia na celom svete. Otrasy vychádzajúce z približne 16-kilometrovej hĺbky zaznamenali o 4:35 novozélandského času (piatok 18:35 SELČ). Epicentrum sa nachádzalo neďaleko východného pobrežia, iba 30 kilometrov severozápadne od vyše 370-tisícového mesta Christchurch, ktoré je najväčším na Južnom ostrove. Zhruba rovnakú oblasť o 18 minút neskôr zasiahlo ďalšie zemetrasenie s magnitúdou 5,7.

Internetové vydanie novozélandského denníka The Press uvádza, že otrasy po sebe zanechali rozsiahle škody na budovách. Podľa jednej z obyvateliek, ktorú denník cituje, zemetrasenie spôsobilo výpadky v dodávkach elektriny a nefungujú ani mobilné telefóny. V trasúcich sa domoch popadali predmety z políc a vystrašení ľudia vybiehali na ulice. Zatiaľ nie je známe, či si zemetrasenie vyžiadalo nejaké zranenia alebo obete na životoch.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliban hrozí útokmi na USA a Európu
<< predchádzajúci článok
Taliban hrozí útokmi na USA a Európu