Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. júna 2007

Tarek B. opäť vzniesol námietku zaujatosti, rozsudok nepadolZ podvodu obžalovaný podnikateľ libanonského pôvodu Tarek B. dnes opäť vzniesol voči samosudkyni Okresného súdu Bratislava 2 námietku zaujatosti, o ktorej bude musieť rozhodnúť Krajský súd v ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) - Z podvodu obžalovaný podnikateľ libanonského pôvodu Tarek B. dnes opäť vzniesol voči samosudkyni Okresného súdu Bratislava 2 námietku zaujatosti, o ktorej bude musieť rozhodnúť Krajský súd v Bratislave. Tarekovi B. je podľa neho bránené v obhajobe prostredníctvom advokáta, ktorého si zvolil a tým sa porušuje jeho právo na obhajobu.

Obžalovaný si mal zvoliť nového advokáta, ktorý by prebral celý jeho prípad. Samosudkyňa mu na to dala čas od 25. mája s tým, že zvolený advokát si spis do dnešného pojednávania aj naštuduje. Na pojednávanie sa však tento advokát nedostavil. Tarek B. presviedčal samosudkyňu, že si advokáta zvolil a nechce, aby ho zastupoval súdom pridelený obhajca. V pošte okresného súdu z 12. júna dnes našla samosudkyňa faxovú kópiu splnomocnenia, v ktorom Tarek B. poveril nového zvoleného obhajcu na zastupovanie pred súdom. K splnomocneniu bolo pripnuté aj ospravedlnenie nového Tarekovho advokáta, v ktorom argumentuje, že nemal čas oboznámiť sa s klientovým spisom. Podľa sudkyne je toto splnomocnenie "zaujímavé" tým, že nie je na ňom pečiatka pošty okresného súdu a na súd neprišlo ani faxom. Preto bude musieť samosudkyňa zistiť, akým spôsobom sa vlastne medzi poštu súdu dostalo.

Tarek B. sa pred sudkyňou vyjadril, že nechce robiť obštrukcie, ale inú možnosť vraj nemá a tak potom, ako samosudkyňa odmietla námietku zaujatosti, podal sťažnosť. "Necítim sa byť zaujatá a pristupujem k vám rovnako ako k iným obžalovaným," povedala samosudkyňa Okresného súdu Bratislava 2 Denisa Mészárosová. Táto situácia by jej neumožnila ani vyniesť prípadný rozsudok, lebo podaná sťažnosť to znemožňuje. Spis samosudkyňa predloží krajskému súdu a Tarekovi B. dala tri dni na to, aby písomne uviedol dôvody na vyslovenie námietky zaujatosti. Pojednávanie je odročené na neurčito.

Už začiatkom marca Tarek B. podal proti samosudkyni sťažnosť na krajský súd, lebo tá odmietla jeho námietku zaujatosti. Krajský súd v Bratislave 22. marca jeho sťažnosť zamietol.

Súdne pojednávania s obžalovaným Libanončanom komplikovali aj jeho zdravotné problémy, trpí vysokým krvným tlakom. Počas pojednávania v marci bol vo vedľajšej miestnosti pripravený aj lekár. Zdravotné problémy mal Tarek B. začiatkom februára, keď sa pokúsil spáchať samovraždu. Pojednávanie sudkyňa prerušila aj koncom februára pre nevoľnosť obžalovaného. Tarek B. je obžalovaný z podvodu, sám sa však necíti byť vinný. Odmietol preto dohodu o vine a treste. Podnikateľ Tarek B. je v Českej republike podozrivý z podvodu a zo spoluúčasti na únose a zmiznutí otca Radovana Krejčířa.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sharon Stone pricestovala do Šanghaja na filmový festival
<< predchádzajúci článok
Nigérijský autor Achebe získal cenu Booker International

Tarek B. opäť vzniesol námietku zaujatosti, rozsudok nepadol - diskusné fórum čitateľov