Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2019

TASR bude vydávať pravidelný spravodajský bulletin pre obce a mestáTlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) bude vydávať pre potreby obcí a miest pravidelný elektronický bulletin. Špeciálny spravodajský súhrn s názvom "Týždeň ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Bratislava 15. marca (TASR) – Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) bude vydávať pre potreby obcí a miest pravidelný elektronický bulletin. Špeciálny spravodajský súhrn s názvom "Týždeň v samospráve" začne verejnoprávna agentúra distribuovať od 18. marca tohto roka. Nový produkt je súčasťou projektu "TASR do každej obce", ktorý agentúra realizuje v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS).


„Rozširujeme a skvalitňujeme služby, ktoré TASR poskytuje mestám a obciam. Bulletiny sú tradičné agentúrne produkty, ktoré vydávame v rôznych jazykoch, s rôznou periodicitou pre verejný sektor, komerčných klientov, ale i ambasády či investorov. Starostovia a primátori sa jedným klikom dostanú k podstatným informáciám o dianí v samospráve, ktoré môžu ďalej zdieľať napríklad na sociálnej sieti či využiť na rozhodovanie pri správe vecí verejných,“ povedal generálny riaditeľ TASR Vladimír Puchala.

Bulletin bude na základe dohody so ZMOS-om doručovaný do oficiálnych emailových schránok miest a obcí vždy pondelok predpoludním. Týždenný výber bude obsahovať témy, ktoré sa týkajú diania v samosprávach, ale aj ďalšie informácie súvisiace s rozvojom a propagáciou regiónov, ako napríklad schvaľovanie legislatívy, zaujímavosti z regiónov, reportáže z obcí, aktivity samospráv či realizácia projektov.

Projekt TASR do každej obce spustila verejnoprávna agentúra v januári 2018. V rámci neho sprístupnila bezplatne agentúrny servis všetkým obciam a mestám na Slovensku na nekomerčné využitie. Agentúra administruje aj špeciálny portál obce.tasr.sk , ktorý sa zameriava predovšetkým na dianie v regiónoch.

Samosprávy majú možnosť bezplatne využívať aplikáciu "U nás sa dejú veci", vďaka ktorej sa dostáva do spravodajských prehľadov viac informácií o pripravovaných podujatiach v slovenských obciach a mestách. V januári tohto roka pribudol do portfólia spolupráce so samosprávami aj servis v maďarskom jazyku, ktorý ocenili predovšetkým samosprávy na juhu Slovenska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
J. Haščák: Nikdy som s Marianom K. nekomunikoval o likvidácii niekoho
<< predchádzajúci článok
Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol o 1,8 %

TASR bude vydávať pravidelný spravodajský bulletin pre obce a mestá - diskusné fórum čitateľov