19. februára 2015

Tatar zariadil triumf Detroitu, rozhodujúci nájazd premenil Marinčin

Slovenský krídelník Tomáš Tatar skóruje za Detroit Red Wings 18. februára 2015

Slovenský krídelník Tomáš Tatar skóruje za Detroit Red Wings 18. februára 2015 Foto: TASR/AP
New York 19. februára (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti boli v noci na štvrtok strojcami víťazstiev svojich tímov v zámorskej NHL. Útočník Tomáš Tatar rozhodol o triumfe Detroitu na ľade Chicaga 3:2 po samostatných nájazdoch. V 37. minúte otvoril svojím 24. gólom sezóny skóre duelu a v záverečnom rozstrele ho uzavrel, keď v tretej sérii premenil rozhodujúci nájazd. Hrdinom súboja Edmonton - Boston (4:3 sn) bol obranca Martin Marinčin, ktorý v dlhočiznom rozstrele premenil v 12. sérii rozhodujúci nájazd a zariadil tak výhru domácich Oilers.

Mladý slovenský zadák bol jediným úspešným strelcom spomedzi 23 exekútorov. Marinčin však stále čaká na premiérový gól v profilige, keďže víťazné nájazdy sa medzi presné zásahy nezapočítavajú. V rozstrele neuspel pri svojom nájazde Zdeno Chára, kapitán Bostonu si však v riadnom hracom čase pripísal asistenciu pri vyrovnávajúcom góle Davida Pastrňáka.

V šesťzápasovom nočnom programe sa predstavili dokopy piati Slováci. Z výhry sa radoval kanonier Los Angeles Marián Gáborík, obhajca Stanleyho pohára triumfoval na ľade Colorada 4:1.

Tatar v 37. minúte zápasu Chicago - Detroit zakončil peknú kombináciu a poslal hostí do vedenia. Pre slovenského krídelníka to bol 24. gól sezóny a je najlepším strelcom svojho mužstva. Pri prvom góle domácich asistoval ďalší slovenský útočník Marián Hossa. Tatarov spoluhráč Tomáš Jurčo sa nezmestil do zostavy Red Wings a duel sledoval iba z tribúny ako zdravý náhradník.

Výsledky NHL:

Ottawa - Montreal 4:2, Chicago - Detroit 2:3 pp a sn (HOSSA 0+1 - TATAR 1+0, premenil rozhodujúci nájazd), Calgary - Minnesota 2:3 pp, Anaheim - Tampa Bay 1:4, Colorado - Los Angeles 1:4, Edmonton - Boston 4:3 pp a sn (MARINČIN premenil rozhodujúci nájazd - CHÁRA za hostí 0+1)