Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

29. januára 2023

Tejto chyby sa v zime dopúšťa takmer každý vodič. Pokiaľ sa jej vyvarujete, môžete ušetriť peniazeNikto určite nemá rád škrabanie ľadu zo skla auta, zvlášť ráno pred prácou. Z tohto dôvodu to vodiči často nerobia dôkladne.Zdieľať
Tejto chyby sa v zime dopúšťa takmer každý vodič. Pokiaľ sa jej vyvarujete, môžete ušetriť peniaze

Treba si uvedomiť, že takáto nepresnosť nás môže prísť draho. Polícia sa rozhodla vodiča upozorniť a pripomenúť, že za neporiadne čistenie okien hrozí pokuta!

Musí si to pamätať každý vodič

Pokiaľ v zhone dôkladne neoškriabeme okná na vozidle, obmedzíme svoju viditeľnosť, čo môže skončiť poriadnou drámou. „Pamätajme na správnu údržbu a prípravu vozidla na jazdu! Mráz zanecháva na sklách našich áut vrstvu námrazy a ľadu. Ranná špička znamená, že nie vždy dôkladne odmrazujeme a čistíme okná vozidiel, čo môže neskôr vyústiť do dramatickej udalosti na ceste.“

Podľa zákona o cestnej premávke musí byť každé vozidlo pripravené na jazdu tak, aby neohrozovalo ostatných a neporušovalo dopravný poriadok na pozemnú komunikáciu. Pokiaľ okná poriadne neočistíme, musíme počítať s pokutou. Užívajme si kúzla zimy, ale nezabúdajme na bezpečnosť svoju aj ostatných.

Musíme tiež pamätať na odhrabovanie snehu na chodníku pred nehnuteľnosťou. Kto tak neurobí, môže tiež dostať pokutu. Pokiaľ sa niekto zraní v dôsledku zasneženého chodníka, môže mať majiteľ nehnuteľnosti povinnosť zaplatiť náhradu škody na zdraví.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrela herečka Annie Wersching známa z obľúbených seriálov, mala len 45 rokov
<< predchádzajúci článok
Za prechádzku v plavkách po Splite dostanú ľudia pokutu 150 eur