Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2013

Teroristi útočili neďaleko Kvéty, výbuch zabil desiatky ľudíTeroristický útok na rušný trh na predmestí pakistanského mesta Kvéta si vyžiadal takmer 80 mŕtvych a desiatky zranených. Spôsobilo to odhadom 800 kilogramov výbušnín, ktoré ...Zdieľať
teroristikveta KVÉTA 17. februára (WEBNOVINY) - Teroristický útok na rušný trh na predmestí pakistanského mesta Kvéta si vyžiadal takmer 80 mŕtvych a desiatky zranených.


Spôsobilo to odhadom 800 kilogramov výbušnín, ktoré explodovali v nádrži na vodu.

Podobný útok sa v preplnenom biliardovom klube priamo v meste Kvéta odohral aj v januári, vyžiadal si vtedy takmer sto mŕtvych.

K obom útokom sa priznala sunnitská militantná skupina Laškar-i-Džangvi a v oboch prípadoch ide o najkrvavejšie incidenty v prevažne moslimskej krajine za posledné roky.

Teroristický útok v Kvéte bol vtedy označený za najhorší na príslušníkov šiitskej menšiny, ktorých žije v 180-miliónovom Pakistane asi 20 percent.

Laškar-i-Džangvi udržuje úzke kontakty so sieťou al-Kájdou aj afganským hnutím Taliban. Stála aj za únosom novinára Daniela Pearla z januára 2002, ktorého jej príslušníci popravili odseknutím hlavy.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nečakaný pokles priemyselnej produkcie oslabil ceny ropy
<< predchádzajúci článok
Prešovská samospráva hľadá mobilného operátora