16. októbra 2010

Tesná domáca prehra Prešova s Montpellierom

Domáci Jan Sobol prekonáva brankára hostí Richarda Stochla v zápase 4. kola B skupiny hádzanárskej Ligy majstrov Tatran Prešov - Montpellier Agglomeration HB (Francúzsko) Foto: SITA/Viktor Zamborský PREŠOV 16. októbra ...

bez nazvu Domáci Jan Sobol prekonáva brankára hostí Richarda Stochla v zápase 4. kola B skupiny hádzanárskej Ligy majstrov Tatran Prešov - Montpellier Agglomeration HB (Francúzsko)

PREŠOV 16. októbra (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov zostávajú v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2010/2011 naďalej bez bodového zisku. Zverenci trénera Rastislava Trtíka podľahli v sobotňajšom zápase 4. kola B-skupiny francúzskemu tímu Montpellier Agglomeration HB 31:33 (16:17) a na svoje konto si pripísali už štvrtú prehru, z toho tretiu domácu.

Prešovčania okupujúci poslednú 6. priečku tabuľky odohrali vyrovnanú partiu s favoritom, ktorý si však z Mestskej haly v centre Šariša odváža za lepšie zvládnutý záver podľa očakávania dva body. Vďaka nim sa Montpellier posunul na 3. miesto. Lídrom B-skupiny je maďarský MKB Veszprém KC, ktorý v sobotňajšom šlágri dovtedy dvoch nezdolaných tímov vyhral v domácom prostredí nad dánskym KIF Kolding 31:28 (13:16). Nemecký HSV Hamburg už vo štvrtok zvíťazil nad švédskym IK Sävehof 33:24 (16:14).

V Lige majstrov nasleduje vyše mesačná prestávka. Úradujúci slovenský majster sa najbližšie predstaví v sobotu 20. novembra o 15.00 h na palubovke bundesligového Hamburgu.

Výsledky - sobota:

Ligy majstrov hádzanárov 2010/2011 - B-skupina - 4. kolo:
Tatran Prešov (SR) - Montpellier Agglomeration HB (Fr.) 31:33 (16:17)
Zostava a góly za Tatran: Krupa, Popčák - Mazúr 1, T. Mažár 1, Michal Urban 3, Géci, D. Krok, Kristopans 1, Radčenko 2, Tumidalský 4, Mikéci 1, Sobol 12/2, Menkovič, Pekár 2, Antl 4/1, Dudáš
Najviac gólov za Montpellier: Accambray 13, Guigou 8/1, Bojinovič 7
Pok. hody: 5/3 - 2/1, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Vodopivec a Krašna (obaja Slovin..)

Začiatok duelu bol vyrovnaný. Prešov viedol 3:2 v 6. min, ale na konci úvodnej desaťminútovky prehrával 4:7. Tatran potom trojgólovou šnúrou vyrovnal na 7:7, keď ho strelecky držal nad vodou Jan Sobol. Český krídleník dal proti svojmu predchádzajúcemu klubu šesť z prvých ôsmich gólov domácich a mal výrazný podiel vystriedaní slovenského brankára v službách hostí Richarda Štochla.
Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu dokázali zverenci trénera Trtíka držať s favoritom krok. Hráči Montpellieru nedovolili Prešovčanom dostať sa do vedenia, ale ani oni sa nedokázali výraznejšie gólovo odpútať. V závere prvej tridsaťminútovky získali hostia dvojgólový náskok, ktorý tesne pred prestávkou Tumidalský skorigoval na 16:17.

Po zmene strán pokračovali hráči slovenského šampióna v dobrom výkone a naháňaní favorita. Hoci v priebehu II. polčasu prehrávali viackrát o tri góly, niekoľkokrát sa dotiahli na rozdiel jediného presného zásahu. Vyrovnania sa dočkali na začiatku 58. min, keď na konci trojgólovej šnúry bol gól Antla na 31:31. Potom však zobral osud do rúk Accambray, strelil svoj v poradí dvanásty a trinásty gól, čím poslal Montpellier do vedenia 33:31. Sobol nevyužil 35 sekúnd pred koncom šancu zo sedmičky znížiť a ani ďalšie sekundy prešovskej presilovky nepriniesli zmenu skóre zásluhou zákrokov brankára Robina.

Ďalšie výsledky - sobota:
MKB Veszprém KC (Maď.) - KIF Kolding (Dán.) 31:28 (13:16)

6. Prešov 4 0 0 4 119:132 0

Doterajšie výsledky: Prešov - Veszprém 27:35 (15:19), Sävehof - Kolding 30:38 (15:15), Montpellier - Hamburg 26:30 (15:12), Veszprém - Hamburg 33:30 (15:13), Montpellier - Sävehof 33:21 (16:9), Prešov - Kolding 29:31 (13:17), Kolding - Hamburg 32:30 (16:15), Veszprém - Montpellier 27:26 (13:15), Sävehof - Prešov 33:32 (16:11), Hamburg - Sävehof 33:24 (16:14), Veszprém – Kolding 31:28 (13:16), Prešov – Montpellier 31:33 (16:17)