Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

10. apríla 2011

Tierhilfe končí s prevádzkou karanténnej stanice psovObčianske združenie Tierhilfe končí s prevádzkou karanténnej stanice psov v Trenčíne Zámostí. Spôsobil to pokles dotácie od mesta. "V rozpočte mal byť 30 000 eur ročný príspevok ...Zdieľať
pes Foto: SITA TRENČÍN 10. apríla (WEBNOVINY) – Občianske združenie Tierhilfe končí s prevádzkou karanténnej stanice psov v Trenčíne Zámostí. Spôsobil to pokles dotácie od mesta. "V rozpočte mal byť 30 000 eur ročný príspevok tomuto občianskemu združeniu Tierhilfe, krátilo sa to o 10 000. Pani, ktorá to prevádzkuje, mala námietky, že z tohto nie sú schopní existovať a tak končia," povedal poslanec Ján Kanaba (Smer-SD). Karanténnu stanicu by mal prevziať Útulok v Údolí v Dubnici nad Váhom, nezisková organizácia. "Oslovilo nás mesto Trenčín, že má veľmi kritický stav," uviedol riaditeľ dubnického útulku Viliam Jaroš s tým, že ich žiadosť o prevádzkovanie stanice momentálne leží na mestskom úrade. Karanténna stanica by mala v Zámostí ostať. Zvieratá by odtiaľ mali prevážať práve do dubnického útulku. Od začiatku marca ich z Trenčína prebrali už 11.

Poslanec Ján Kanaba na štvrtkovom zastupiteľstve navrhol zrušiť uznesenia z 15. novembra minulého roku. V ňom predchádzajúce zastupiteľstvo schválilo predaj pozemku o výmere 2 902 metrov štvorcových pre občianske združenie Tierhilfe. Mal slúžiť pre ich potreby, združenie ho získalo za jedno euro. "Mne sa nezdala tá transakcia, 2 902 metrov štvorcových v takto lukratívnej časti priemyselného parku dať niekomu za jedno euro je nekresťanské," uviedol Kanaba. Keďže však Tierhilfe vypovedalo zmluvu a koncom apríla končí prevádzku stanice, mestskí poslanci uznesenie zrušili. Pozemky tak ostanú mestu, pričom môžu slúžiť pre potenciálneho investora. "V tejto lukratívnej časti tento pozemok môže mať takú cenu, že hociktorý investor, ktorý vojde do priemyselného parku, dá zaň skutočne peniaze, ktoré mesto potrebuje," povedal Kanaba.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prešov sa otvorí detskému čitateľovi
<< predchádzajúci článok
Poslanci Karlovej Vsi opäť schválili tajomníka rady