Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

10. apríla 2011

Prešov sa otvorí detskému čitateľoviPrešovské deti sa môžu tešiť na akcie, ktoré pre nich v rámci Dní detskej knihy pripravila Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove. Počas troch dní od utorka 12. apríla ...Zdieľať
kniha kniznica Ilustračné fotoFoto: SITA, AP PREŠOV 9. apríla (WEBNOVINY) – Prešovské deti sa môžu tešiť na akcie, ktoré pre nich v rámci Dní detskej knihy pripravila Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove. Počas troch dní od utorka 12. apríla do štvrtka 14. apríla sa v centrálnej požičovni na Levočskej ulici a jej šiestich pobočkách v jednotlivých mestských častiach uskutočnia aktivity, ktoré súvisia s knihou a propagáciou literatúry. Podujatie oficiálne otvoria v utorok o 15:30 v detskej knižnici Slniečko na Hlavnej ulici, k prvým akciám bude patriť veľký turnaj o prešovskú knihomoľu v Základnej škole na Kúpeľnej ulici s názvom Kto z Koho?


Na mnohé prešovské základné aj stredné školy prídu na besedy spisovatelia, ilustrátori, prekladatelia či redaktori knižných vydavateľstiev. Ako informovala riaditeľka knižnice Marta Skalková, do Prešova sa chystá vyše 20 hostí z literárneho prostredia. Deti sa budú môcť pýtať na všetko, čo súvisí so zrodom knižky. V stredu o 18:00 v PKO v sále Čierneho orla v programe nazvanom Intermezzo vyhlásia výsledky ankety Zlatá rybka 2010. Vo štvrtok sa organizátori pokúsia o prelomenie rekordu v počte čítajúcich ľudí na námestí. Čitariáda alebo Živé čítanie sa začne o 10:00 na pešej zóne v mestskom parku pri Neptúnovej fontáne.

Do projektu vstúpila aj Mestská knižnica v Sabinove.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pokusy robte na potkanoch, nie ľuďoch, vyzval Sulíka Kažimír
<< predchádzajúci článok
Tierhilfe končí s prevádzkou karanténnej stanice psov