02. apríla 2017

Tím AC Miláno na ihrisku Pescary iba remizoval, Kucka hral štvrťhodinu

Na ilustračnej snímke Juraj Kucka.

Na ilustračnej snímke Juraj Kucka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj
Rím 2. apríla (TASR) - Futbalisti AC Miláno iba remizovali v zápase 30. kola talianskej ligy na ihrisku poslednej Pescary 1:1. Domáci sa ujali vedenia po vlastnom góle Gabriela Palettu, aspoň bod pre AC zariadil štyri minúty pred prestávkou Mario Pašalič. Slovenský stredopoliar Juraj Kucka sa v drese hostí dostal na ihrisko v 76. minúte.

V boji o pohárovú Európu si ďalšie tri body pripísala Atalanta Bergamo, ktorá deklasovala FC Janov na jeho trávniku 5:0 a v tabuľke je piata. Pod jasný triumf hostí sa hetrikom podpísal Argentínčan Alejandro Gomez. Fiorentina si doma poradila s Bolognou 1:0, keď sa o jediný gól stretnutia postaral v druhom polčase senegalský legionár Khouma Babacar. Hráči FC Turín zmazali dvojgólové manko a remizovali s Udinese 2:2.

Serie A - 30. kolo:

FC Turín - Udinese 2:2 (0:0)
Góly: 70. Moretti, 83. Belotti - 50. Jankto, 68. Perica

FC Janov – Atalanta Bergamo 0:5 (0:2)
Góly: 32., 63. a 73. Gomez (prvý z 11m), 25. Conti, 76. Caldara, ČK: 61. Pinilla (Janov)

AC Fiorentina – FC Bologna 1:0 (0:0)
Gól: 51. Babacar

US Palermo – Cagliari Calcio 1:3 (1:0)
Góly: 26. Gonzalez - 48. a 89. Ionita, 58. Borriello

Chievo Verona – FC Crotone 1:2 (0:0)
Góly: 57. Pellissier – 51. Ferrari, 82. Falcinelli

Delfino Pescara – AC Miláno 1:1 (1:1)
Góly: 12. Paletta (vlastný) – 41. Pašalič