Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

15. júna 2019

Tipujúci z Česka vyhral 1,4 miliardy korún v lotérii EurojackpotV európskej lotérii Eurojackpot vyhral v piatok tipujúci z Českej republiky 1,411 miliardy korún (približne 55 miliónov eur). Je to druhá najvyššia výhra v histórii Českej ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Praha 15. júna (TASR) - V európskej lotérii Eurojackpot vyhral v piatok tipujúci z Českej republiky 1,411 miliardy korún (približne 55 miliónov eur). Je to druhá najvyššia výhra v histórii Českej republiky. Informácie priniesol český spravodajský server iDNES.cz s odvolaním sa na hovorcu spoločnosti Sazka Václava Friedmanna.


Rekordná výhra v Česku a zároveň aj v histórii tejto lotérie padla v máji 2015; tipujúci z Pardubického kraja vtedy vyhral 2,466 miliardy korún (približne 96 miliónov eur).

Eurojackpot je nadnárodná lotéria, do ktorej je zapojených osemnásť európskych štátov.

Výherca zatiaľ žiadnu daň platiť nemusí, jeho povinnosťou je však nahlásiť svoju výhru spolu s osobnými údajmi na finančnom úrade v mieste bydliska ako nezdaniteľný príjem. Ukladá mu to novela zákona platná od roku 2015. Ak by to neurobil, hrozí, že mu štát zoberie 15 percent z výhry.

Povinne by zdaňovať musel, ak by už platil čerstvý nápad ministerstva financií získať peniaze do rozpočtu 15-percentným zdanením všetkých výhier nad 100.000 korún. Novinka by mohla platiť od budúceho roka, dodal server iDNES.cz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OSN: Každý šiesty senior na svete je obeťou zlého zaobchádzania
<< predchádzajúci článok
Prvá inaugurácia prezidenta v Československu bola v roku 1918

Tipujúci z Česka vyhral 1,4 miliardy korún v lotérii Eurojackpot - diskusné fórum čitateľov