Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. septembra 2007

Tradičný Salamandrový sprievod vrcholom mestských oslávTradičný Salamandrový sprievod má byť dnes večer vrcholom osláv Dňa baníkov, hutníkov, naftárov a geológov v Banskej Štiavnici. Začne sa o 19:00 v priestoroch Technických služieb a do ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 7. septembra (WEBNOVINY) - Tradičný Salamandrový sprievod má byť dnes večer vrcholom osláv Dňa baníkov, hutníkov, naftárov a geológov v Banskej Štiavnici. Začne sa o 19:00 v priestoroch Technických služieb a do historického centra mesta by mal doraziť o 20:30. Niekoľko stoviek dobrovoľníkov v dobových kostýmoch prejde Banskou Štiavnicou prezentujúc históriu mesta, jeho život, obyvateľov, významné okamihy z jeho minulosti. Tradíciu tohto sprievodu založili študenti na slávnej Baníckej akadémii.

Mestské slávnosti nazývané Salamandrové dni sa oficiálnymi podujatiami začali už vo štvrtok, kultúrny program pre verejnosť bude dnes a v sobotu. Ako informoval vedúci oddelenia kultúry, cestovného ruchu a športu banskoštiavnického magistrátu Rastislav Marko, na Námestí sv. Trojice sa okrem iných predstavia držitelia ocenenia Aurel z roku 2006 skupina Družina a z roku 2005 Zuzana Homolová, prvá slovenská superstar Katka Koščová či skupina Sendreiovci. Pripravené sú aj atrakcie ako vystúpenia skupiny historického šermu či rôzne súťaže, ukážky leteckých modelov, kúzelník, módna prehliadka, burza minerálov alebo nočná divadelná šou na Starom zámku. Trhy tento rok organizátori rozdelili na tradičný jarmok na Námestí sv. Trojice a textilné trhy s rôznym spotrebným tovarom na Dolnej ulici.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kelly Osbourne bude moderovať šou na Radio 1
<< predchádzajúci článok
A ja som mal vtáky celkom rád