Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. októbra 2010

Tragická nehoda z Polomky sa dostala na súdNa Okresnom súde v Brezne sa dnes začalo hlavné pojednávanie v prípade zrážky autobusu s vlakom v ...Zdieľať
janm Vodič autobusu Ján M. z Bánoviec nad Bebravou tvrdí, že je nevinný.

Foto: SITA/Dušan Hein
BREZNO 8. októbra (WEBNOVINY) – Na Okresnom súde v Brezne sa dnes začalo hlavné pojednávanie v prípade zrážky autobusu s vlakom v Polomke, pri ktorej zahynulo dvanásť ľudí. Prokurátor Krajskej prokuratúry za haváriu viní 48-ročného vodiča autobusu Jána M. z Bánoviec nad Bebravou. Za zločin všeobecného ohrozenia mu hrozí štyri až desať rokov odňatia slobody. Obžalovaný odmietol tvrdenie obžaloby o vine a počas pojednávania chce dokázať, že k nehode nedošlo jeho konaním.

Zrážka autobusu s vlakom na železničnom priecestí v Polomke vlani vo februári patrí k najtragickejším dopravným nehodám v histórii Slovenska. Okrem dvanástich obetí štrnásť cestujúcich utrpelo ťažkú ujmu na zdraví. Ďalších takmer 20 ľudí utrpelo rôzne iné zranenia. Prípad bol náročný na dokazovanie. Vyšetrovanie predĺžila skutočnosť, že pri dopravnej nehode utrpela ťažkú ujmu na zdraví aj maloletá štátna príslušníčka Srbska. Vodič autobusu podľa prokurátora nehodu zapríčinil porušením cestného zákona. Vošiel s vozidlom na jednokoľajové priecestie napriek tomu, že už bolo vidieť a počuť prichádzajúci vlak. Okolnosti nehody vyšetroval špeciálny tím z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Do vyšetrovania pribrali znalcov zo súdneho lekárstva, Ústav súdneho inžinierstva v Žiline a Kriminalistický a expertízny ústav PZ v Slovenskej Ľupči. Polícia vylúčila technickú poruchu autobusu a vlak podľa vyšetrovateľov pred priecestím niekoľkokrát pískal. Na priecestí vedúcom k miestnemu lyžiarskemu stredisku železničiari po nehode nainštalovali výstražné svetlá.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť KUHN otvorila v Senci nové centrum
<< predchádzajúci článok
Na námestí v Bratislave muž mieril na ľudí zbraňou