09. januára 2012

Traja slovenskí hokejisti bodovali v nedeľných zápasoch NHL

Trio slovenských hokejistov si v nedeľných zápasoch zámorskej NHL vylepšilo štatistiky o päť bodov, ale z nich iba obranca Ľubomír Višňovský sa zároveň tešil aj z víťazstva svojho tímu. ...

visnovsky NEW YORK 9. januára (WEBNOVINY) - Trio slovenských hokejistov si v nedeľných zápasoch zámorskej NHL vylepšilo štatistiky o päť bodov, ale z nich iba obranca Ľubomír Višňovský sa zároveň tešil aj z víťazstva svojho tímu.

Anaheim aj vďaka jeho dvom asistenciám zdolal na vlastnom ľade v divokej prestrelke Columbus 7:4.

Obranca Andrej Meszároš vyrovnal svojím šiestym gólom sezóny v súboji Philadelphie na ľade Ottawy na 1:1, "letci" potom po dvoch tretinách viedli 4:2, ale po záverečnej siréne sa tešili domáci "senátori" z triumfu 6:4.

Mariána Hossu v drese Chicaga vyhlásili po dueli s Detroitom za druhú hviezdu zápasu, keď prihral na oba presné zásahy svojho tímu. Na úspech to však napokon nestačilo, hostia na začiatku 4. min predĺženia strelili rozhodujúci gól a zvíťazili 3:2.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Ottawa - Philadelphia 6:4 (2:3, 0:1, 4:0) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 1+0

Chicago - Detroit 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1) - Marián Hossa (Chicago) 0+2 a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

Anaheim - Columbus 7:4 (4:1, 1:1, 2:2) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+2