Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. januára 2010

Trenčianský kraj plánuje preinvestovať 60 mil. eurTakmer 60 miliónov eur plánuje v roku 2010 preinvestovať Trenčiansky samosprávny kraj. Spoliehať sa bude na eurofondy. “Ťažiskom budú veľké projekty na rekonštrukciu deviatich  ciest v kraji, ...Zdieľať
TRENČÍN 7. januára (WEBNOVINY) – Takmer 60 miliónov eur plánuje v roku 2010 preinvestovať Trenčiansky samosprávny kraj. Spoliehať sa bude na eurofondy. “Ťažiskom budú veľké projekty na rekonštrukciu deviatich  ciest v kraji, ale aj na desiatku sociálnych zariadení, dve nemocnice, viaceré školy, kultúrne zariadenia a pamiatky,” uviedol pre agentúru SITA predseda kraja Pavol Sedláček (ĽS-HZDS). Najviac peňazí má ísť na rekonštrukciu ciest druhej a tretej triedy, celkom 23,53 milióna eur. Na bežnú opravu ciest krajskí poslanci vyčlenili 2,32 milióna eur.


Trenčiansky samosprávny kraj v roku 2009 výrazne šetril. Nižšími príjmami z podielových daní prišiel o sedem miliónov eur. Samospráva zareagovala znížením bežných výdavkov o šesť percent. “Aj v roku 2010 môžeme očakávať značný výpadok z príjmov. Znamená to, že tak ako v roku 2009 budeme maximálne šetriť vo všetkých oblastiach,” dodal Sedláček.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PRIESKUM: Najpočúvanejšie je Rádio Expres
<< predchádzajúci článok
Militanti vystrelili na Izrael sedem rakiet

Trenčianský kraj plánuje preinvestovať 60 mil. eur - diskusné fórum čitateľov